به روز شده: ۱۵:۴۸ تهران - پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۱

آلزایمر سیاسی؛ عسگراولادی: نامزدهای انتخابات ۸۸ اهل فتنه نیستند

امروز: در حالی که طی سه سال گذشته بارها از سوی اقتدارگرایان رهبران جنبش سبز و اصلاحات بعنوان " سران فتنه" معرفی شده اند، عسکراولادی می گوید: اگرچه فتنه گران کارهای زشتی انجام دادند اما ما هیچگاه نمی‌گوییم که نامزدهای انتخابات ۸۸چنین کاری را انجام داده‌اند چرا که ما آنها را اهل فتنه نمی‌دانیم.

وی توضیح نمی دهد میرحسین موسوی و مهدی کروبی به جرمی بیش از ۶۵۰ روز است که در حبس خانگی هستند و چرا برای سیدمحمد خاتمی چنان محدودیت هایی ایجاد شده که به گفته موسوی خویینی ها از حبس هم بدتر است.

عسکر اولادی همان کسی است که بعد از دعوت میرحسین موسوی و کروبی برای حمایت از قیام مردم خاورمیانه گفته بود: کسانی که دعوت و برنامه‌ریزی بیست و پنجم بهمن را کردند خائن به اسلام، خائن به انقلاب اسلامی و خائن به همه مجاهدت‌ها برای انقلاب هستند.

بهمن ماه سال ۸۹ بود که احمد جنتی که امام موقت جمعه را بعهده داشت و در سخنانی ادعا کرد که عده زیادی درخواست می‌کنند که سران فتنه دستگیر شوند. وی در ادامه در مقام دادستان و قاضی القضات به صادق لاریجانی فرمان داد: کاری که قوه قضاییه می‌تواند انجام دهد و من فکر می‌کنم که در اندیشه است که انجام بدهد، این است که ارتباط اینها را به کلی از مردم قطع کند . در خانه آنها باید بسته شود، رفت و آمدهایشان محدود شود، نتوانند پیام بدهند و پیام بگیرند و تلفن و اینترنت آنها باید قطع شود و در خانه خود باید زندانی شوند.

اینک این عضو موتلفه با فراموشی فرامین جنتی و سخنان سه سال پیش خود از یک سو، گویی حتی سخنان سه ماه پیش خود را هم فراموش کرده که گفته بود "آنان که از مردم در فتنه سال ۸۸ جدا شدند اگر توفیق سلام صادقانه مجدد پیدا کنند و مورد تایید صلاحیت قرار گیرند می‌توانند در انتخابات به عنوان نامزد حضور و شرکت داشته باشند ولی آنها رفته‌اند که نیایند اگر قرار بود بیایند در کنار ملت می‌ماندند و با قرار گرفتن در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی به طور یک صدا از شرف و حیثیت ملت دفاع می‌کردند.

عسکراولادی بدون اشاره به تخلفات محرز انتخاباتی، دخالت مستقیم نیروهای نظامی در روند انتخابات، حمایت یک جانبه دبیر شورای نگهبان از یک کاندیدا می گوید: در این انتخابات وقتی وزارت کشور سلامت انتخابات را اعلام کرد، رهبری حکم رییس جمهور را تنفیذ و مجلس آن را نیز تایید کرد اگر کسی بگوید تقلب شده مقابل نظام قرار گرفته است چرا که نمی‌توان گفت رهبری تقلب را تنفیذ کرده است!

اما وی نمی گوید پیام زود هنگام رهبری به احمدی نژاد و دفاع جانانه وی در اولین نماز جمعه بعد از انتخابات چه معنایی داشت.

عسکراولادی که دبیرکلی جبهه پیروان خط امام و رهبری را به عهده دار می گوید: با نگاهی به انتخابات ۸۸ می‌بینیم که پیش از شروع انتخابات، دشمنان حرف از تقلب زدند در حالی که به تعبیر قرآن شیطان بر ای هر کاری ردپایی از خود به جای می گذارد و عده ای با غفلت یا از روی آگاهی پای روی این رد پا گذاشتند در صورتی که قرآن بارها تذکر داده گام شیطان را پیروی نکنید.

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری را برعهده دارد می گوید: متاسفانه از کسانی که دچار فتنه شدند مظلوم نمایی می‌شود!

او نمی گوید حبس های طولانی مدت، زندان های انفرادی، شکنجه و آزار جسمی و روحی، عدم برخورداری از حداقل امکانات با کدام یک از معیارهای قانونی و اخلاقی سازگاری دارد و آیا طرح این مسایل مظلوم نمایی است.

این عضو جبهه موتلفه در ادامه گفت: صداهای بیگانه با آب و تاب از این افراد صحبت می‌کنند حتی در داخل نیز به غیر از مصاحبه اخیر شخص بزرگواری از شرایط کشور به گونه‌ای صحبت کرد که گویی هیچ چیزی جای خود نیست و گردانندگان نظام باید توبه کنند در حالی که این همان چیزی است که از صداهای بیگانه می‌شنویم.

اشاره او به سخنان موسوی خویینی هاست که با انتقاد از شرایط سیاسی موجود خواستار برقراری انتخابات آزاد شد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی نظرش را درباره اظهارات اخیر آیت الله موسوی خوئینی‌ها جویا شد،خاطرنشان کرد: موسوی خوئینی‌ها اختیار این را دارد که از جریان فتنه اعلام برائت کند اما طبیعی است که مردم این را خواهند پذیرفت چرا که فتنه گران کارهای زشتی علیه خط امام (ره) و امام حسین (ع) انجام داده‌اند اما ما هیچگاه نمی‌گوییم که نامزدهای انتخابات ۸۸ چنین کارهایی را کردند چراکه اساسا آنها را اهل فتنه نمی‌دانیم ما معتقدیم که این نامزدها دور فتنه گران جمع شده‌اند.

آیت الله موسوی خویینی ها دبیرکل مجمع روحانیون مبارز باانتقاد از فضای سیاسی ایجاد شده گفته بود: می‌گویند اگر می‌خواهید در انتخابات شرکت کنید باید از فتنه ابراز بیزاری بجویید. ابراز بیزاری یعنی چه؟ یعنی از آقایان مهندس موسوی و حجت الاسلام کروبی تبری بجوئیم؟ ما خودمان آقای موسوی را به عنوان کاندیدا معرفی کردیم، و او مدعی است رایش را خورده‌اند و هنوز تکلیف این مساله روشن نشده است چون یک طرف دعوا را بر کرسی نشانده‌اند وطرف دیگر را در خانه‌اش زندانی کرده‌اند، حالا ما از او برائت بجوییم تا بتوانیم در انتخابات شرکت کنیم و آنان همین داستان را دوباره تکرار کنند. کدام عقل سیاسی به ما اجازه این کار را می‌دهد؟ دین هم به ما چنین اجازه‌ای نمی‌دهد. بالاخره آقای موسوی که تنها نیامد. من گفتم، شما گفتید، دیگران گفتند و خودش هم احساس وظیفه کرد و آمد، همین طور جناب آقای کروبی. آن وقت بگوئیم ما به ایشان ربطی نداریم. در این صورت چه فرقی با آن‌ها داریم.

عسکراولادی پیش از این نیز گفته بود " اصلاح‌طلبانی که در نظام باقی مانده و اسلام، قانون اساسی، امامت و ولایت را قبول داشته و دارند و حساب خود را از عوامل برانداز فتنه و هر نوعی از انحراف جدا نگه داشته باشند با احراز صلاحیت‌شان از جانب شورای نگهبان در متن انتخابات مردمی قرار می‌گیرند."

عسگر اولادی که در این نشست خبری گفته بود کاندیداهای انتخابات ۸۸ از فتنه گران نیستند، در اینجا ادعا کرد: آنها می‌گفتند که ما نباید از فتنه گران اعلام برائت کنیم چرا که خود موسوی را معرفی کردیم اما در حال حاضر بحث این است که این جریان در دوران انتخابات در خیابان‌ها آشوب کردند بنابراین سوال این است که آیا شما موافق این مساله و شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران هستید.

سخنان این عضو موتلفه نیز ترجمان سناریو نوشته شده نیروهای امنیتی و اطلاعاتی است که با قلب واقعیت حرکت مردمی و جنبش اعتراضی به تقلب در انتخابات تلاش کردند تا با اقتدار رسانه ای و ماشین نظامی افکار عمومی را منحرف کنند.

در حالی که هاشمی رفسنجانی برای گذار از بحران های موجود دعوت به دولت وحدت ملی کرده است، این عضو هشتاد ساله موتلفه می گوید: ما این طرح را پوچ می‌دانیم چرا که نمی‌توانیم با کسانی که هنوز خود را از براندازان جدا نکردند وحدت کنیم. وحدت ما ایمانی است و با وحدت ملی شدنی نخواهد بود. این وحدت آهنگ ولایت دارد بنابراین اگر بخواهیم در چنین طرحی نخست وزیر سابق را در وحدت ملی بیاوریم مقابل مردم قرار می‌گیریم.

اما نمی گوید که برانداز کیست و چه کسانی جمهوری اسلامی را از محتوا تهی کرده اند.

عسگر اولادی در پایان به سه نامه ای که برای احمدی نژاد ارسال کرده‌است اشاره کرده و گفت: طی این نامه‌ها تذکرات لازم را به احمدی نژاد دادیم اما هیچ کار سیاسی نکردیم ولی نیاز بود که نامه و همچنین موضوع آن را علنی نکنیم شاید روزی لازم شد این نامه ها نیز علنی گردد بنابراین معتقدم شورای مرکزی جبهه پیروان خط و امام و رهبری با خرد ورزی در جاهایی که امکان داشت علنی کار کرد و در مواردی که میسر نبود در قالب مکاتبه موضوعات خود را مطرح کرده است.

عسکر اولادی حامی احمدی نژاد در انتخابات مدعی شده بود: "پیام انتخابات دهم این بود که مردم دولت احمدی‌نژاد را چهار سال تجربه کردند و صداقت و اصالت حرکت‌های او را منطبق بر خط امام و انقلاب و رهبری دیدند و برای تکمیل خدمات دولت چهار سال دیگر به او رأی اعتماد دادند"-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • عسگر اولادی: تظاهرات دیروز بازاریان علیه روش ناپسندی که به هر بهانه‌ای رونق کسب و کار را از بین برده است باید مورد توجه قرار بگیرد
 • آقای عسگراولادی حق با شماست، اصلاح طلبان باید توبه کنند!!!
 • جنجال عسگراولادی: مسئولان اقتصادی یک کامیون پسته نمیتوانند بفروشند / مسئولان تا یازده صبح خوابند
 • عسگراولادی: دولت نه بلد است نه مشورت می كند و نه نصیحت خبرگان اقتصادی را می پذیرد
 • عضو کمیسیون امنیت ملی: تدارک زیادی دیده شد تا بان کی مون با سران فتنه دیدار نکند
 • سردار جوانی: نظام به خاتمی اجازه بازگشت نمیدهد چون جز فتنه است!!!
 • عسگراولادی:دنیای اسلام به دنبال افرادی مانند هاشمی و ناطق نوری می‌گردد
 • عسگراولادی: بعد از آقای احمدی‌نژاد، ریاست‌جمهوری مشکل شده است
 • نظر عسگراولادی درباره كانديداتوری خاتمی
 •  
  آخرین اخبار
 • آخرین وضعیت فایزه و مهدی از زبان محسن هاشمی
 • نماینده وزارت اطلاعات خطاب به نسرین ستوده: تا آخر به اعتصاب غذا ادامه بده
 • هشدار جدی نسبت به کمبود داروی بیماران هپاتیت B
 • برکناری رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران
 • محکومیت ۵ ساله برای یک روزنامه نگار مهابادی
 • حمله به سفارت ایران در برلین و ابراز تاسف مقامات آلمانی
 • افزایش احتمال بیكاری كارگران خودروسازان
 • دو مینوی کسری بودجه؛ دولت بعدی وارث كسری بودجه 92
 • یک فعال حوزه نشر: در تمام حوزه‌ها، ناشران امیدی به فردا ندارند و امنیت شغلی آن‌ها صفر است
 • سقوط ایران به جایگاه پنجم تولیدکنندگان نفت اوپک؟!!!
 • ارسال شکایت نماینده مجلس از احمدی نژاد به دفتر وی
 • تولیدکنندگان سیگار، سیگار وارد می کنند! / حمایت دستگاه های خاص از قاچاق!
 • موسوی لاری: مجلس اختیارات ملت را به دولت تفویض کرده
 • تیم اقتصادی دولت یک مهدکودک را هم نمی توانند اداره کنند!!!
 • هشدار رامبد جوان به بحران در سینما: وضع اینقدر خراب است که خانواده ها سینما را حذف کرده اند
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
 • پرونده سازی برای دختر میرحسین و ممانعت از تدریس وی در دانشگاه
 • نامه مهدی محمودیان به سیدمصطفی تاجزاده؛ همراهی در روزه های اعتراضی
 • حماسه و اسطوره؛ کارکردها و کاربردها
 • وضع بحرانی سلامت نسرین ستوده در گفت وگو بارضا خندان: «نماینده وزارت اطلاعات گفت تا آخر به اعتصاب غذا ادامه بده»
 •