به روز شده: ۱۳:۲۰ تهران - یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱

واکنش چند سال پیش احمد توکلی به اعلمی برای مطرح کردن استیضاح احمدی نژاد: بروید توبه کنید...

امروز: انتخاب نوشت:

اکبر اعلمی با انتقاد شدید از احمد توکلی ، به خاطره ای از مجلس هفم اشاره کرد و نوشت: هنوز فراموش نکرده ام که یکبار بخاطر اصرار بنده برای فراخواندن رئیس جمهور به مجلس، وی که آنرا مغایر با خواسته های رهبری و اقدامی در جهت تضعیف بیضه الاسلام و نظام می پنداشت، با حالتی ترحم انگیز خطاب به اینجانب گفت"برای شما متاسفم بروید و توبه کنید تا شاید عاقبت بخیر شوید"! این جمله برایم گران آمد و باو پاسخ دادم؛ "برای خود و امثال خودت متاسف باش زیرا آنچه را که شما در آیینه می بینید ما در خشت خام می بینیم. زمانی به حقایق پی خواهید برد که دیگر دیر شده است!

نماینده مجلس هفتم در بخشی از یادداشت خود که خطبش به توکلی نماینده مجلس تهران است، می نویسد:

وجود برخی نقاط و ویژگی های مثبت در آقای احمد توکلی نماینده مجلس نهم، تاحدودی او را از سایر اصولگرایان ممتاز کرده است. با این وجود او هم در مجلس هفتم مانند بسیاری از افراد وابسته به قبیله سیاسی اصولگرایان، جزء کسانی بود که همواره خود را آگاه و بابصیرت و خط کش و مدافع بیضه اسلام، و رقبای سیاسی خود را بی بصیرت می پندارند و بر این باورند که کردار، پندار و گفتار آنها عین اسلام و منطبق بر حقیقت و مصالح ملی است و هرکس که متفاوت با آنها بیاندیشد و سخن بگوید راهش به خطاست و مستحق شماتت و چه بسا متهم به عدم اعتقاد و التزام به اسلام و نظام و قانون اساسی است و لاجرم اگر بر او خیلی منّت بگذارند و مکافاتش را مستحق تخفیف بدانند، حداکثر حکم به زیستن وی در وطن و البته دور از دسترس قدرت صادر خواهند کرد!

هنوز فراموش نکرده ام که یکبار بخاطر اصرار بنده برای فراخواندن رئیس جمهور به مجلس، وی که آنرا مغایر با خواسته های رهبری و اقدامی در جهت تضعیف بیضه الاسلام و نظام می پنداشت، با حالتی ترحم انگیز خطاب به اینجانب گفت"برای شما متاسفم بروید و توبه کنید تا شاید عاقبت بخیر شوید"! این جمله برایم گران آمد و باو پاسخ دادم؛ "برای خود و امثال خودت متاسف باش زیرا آنچه را که شما در آیینه می بینید ما در خشت خام می بینیم. زمانی به حقایق پی خواهید برد که دیگر دیر شده است!

ظاهرا مدتی است که این پیش بینی راقم به حقیقت پیوسته است و پس از رسیدن نظام به نقطه بحرانی، اکنون آقای توکلی در گفتگوئی با هفته نامه تجارت فردا گفته است: "به نظر من دوره آقای احمدی نژاد سپری شده و ادامه صدارتش مثبت نیست."
خبرنگار با اشاره به کاهش ارزش ریال از او می پرسد: "بدون اینکه این سوال را از نگاه مغرضانه سیاسی بپرسیم، آیا واقعاً انتخاب وضعیت کنونی، به عنوان تنها گزینه اصولگرایان ارزش داشت که وضعیت کشور به این شرایط برسد. یعنی اگر الان بخواهید صادقانه صحبت کنید و نگویید مردم سوء استفاده می‌کنند یا مخالفان سیاسی تان و فکر می‌کنید برآیند اقتصادی کشور در مورد انتخاب شما در مرود گزینه ریاست‌جمهوری برآیند مثبتی داشت؟"

توکلی در پاسخ می گوید: "سوال شما جا ندارد. برای اینکه انسان با علم به آینده تصمیم نمی‌گیرد. ما آدم‌های معمولی هستیم. پیغمبران که به علم آینده دارند با اطلاعات معمولی تصمیم می‌گرفتند."

وی در بخش دیگری از این مصاحبه می گوید: "من ...اعلام کردم که اضطراراً به محمود احمدی‌نژاد رای می‌دهم. البته اگر علم امروز را داشتم به وی رای نمی‌دادم. چون کسی علم به آینده ندارد. معما چو حل گشت، آسان شود."!گرچه بخشی از عملکرد آقای توکلی در مجلس طی دو سه سال اخیر قابل دفاع و تقدیر است و این نوشتار در مقام شماتت او نیست، اما باتوجه به مصاحبه اخیر وی ذکر چند نکته و پرسش از آقای توکلی خالی از فایده نیست:

الف-آیا آقای توکلی و امثال وی خود را خط کش حق و باطل و کفایت و عدم کفایت دیگران می دانند، اگر پاسخ منفی است؛ در این صورت چرا بخود اجازه می دهند تا آشکارا اعلام کنند دوره صدارت احمدی نژاد به پایان رسیده و ادامه صدارتش به مصلحت کشور نیست؟

1- اگر وی خود را میزان و خط کش حق و باطل و کفایت و عدم کفایت دیگران می داند، باید توضیح دهد که منشاء و مبنای چنین حقانیتی چیست؟

2- اگر وی به اعتبار اختیاراتی که از سوی موکلین نمایندگان به آنها تفویض شده است چنین حقی را برای خود و سایر وکلای مجلس قائل است، باید پاسخ دهند که آیا انها نسبت به سایرین نماینده ترند و یا خیر همه نمایندگان مجلس در یک سطح قرار دارند؟

3- اگر همه نمایندگان مجلس به صفت نماینده مردم بودن در یک سطح قرار داشته و از حقوق یکسانی برخوردارند شایسته است به پرسش های زیر پاسخ دهند:

3.1-چرا وقتی که اینجانب در سال 1386 یعنی 5 سال پیش از آنکه در اثر عملکرد ناصواب دولت و حامیانش کشور و نظام این گونه به نقطه بحرانی برسد، در زنجان اعلام کردم "اگر مجلس، مجلس بود امروز عدم کفایت احمدی نژاد را صادر می کرد"، دوستان و هم مسلکان سیاسی توکلی به بهانه دفاع از مقدسات در پشت امام حسین پنهان شده و بلوا به راه انداختند که ای امّت چه نشسته اید؛ اعلمی استیضاح کابینه امام حسین را در سردارد!؟

آیا آقای توکلی بیاد می اورد این جمله شبستری امام جمعه تبریز، فرصت را مغتنم شمرده و عنان از کف داده و در خطبه های نماز جمعه تبریز اعلام کرد: " اینکه این نماینده عنوان کرده اگر مجلس ما مقتدر بود به عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور رای می داد، با فرمایشات مقام معظم رهبری مغایرت دارد"

و اما امثال توکلی ها در برابر این قبیل هجمه های ناجوانمردانه علیه یک همکار مجلسی که صرفا در مقام انجام مرّ وظایف نمایندگی اش بود نه تنها سکوت پیشه کردند بلکه برای جلوگیری از به حدنصاب رسیدن امضاهای سوال از رئیس جمهور همچنان به کارشکنی های خود ادامه دادند!؟

3.2-آیا آقای توکلی بیاد می آورد وقتی که طرح تحقیق و تفحص در باره 350 میلیارد تومان هزینه های فاقد سند شهرداری تهران و یا تحقیق و تفحص از هزینه های تبلیغاتی و تخلفات کاندیداهای نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که شامل همه نامزدهای ریاست جمهوری بود را تقدیم مجلس کردم و باوجود گرداوری بیش از 70 امضا در ذیل طرح و تصویب کلیات آن در مجلس، ایشان و هم کیشان اصولگرایشان با جوسازی علیه طراح آن مانع از تصویب نهائی آن در مجلس شدند!؟ اگر فراموش کرده اند، پیشنهاد می کنم که مصاحبه آنروز اینجانب با سایت بازتاب با عنوان اعلمی و پشت پرده خروج برخی طرح‌ها از مجلس را حتما بخوانند.
-
وانگهی آنگاه که عده ای از نمایندگان و بویژه اینجانب اعلام کردیم که احمدی نژاد فاقد کفایت لازم برای باقی ماندن در سمت ریاست جمهوری است، چرا آقای توکلی و هم جناحی هایش آنها را به بی بصیرتی متهم کردند. آیا در قاموس آنان معانی واژه ها هم مقلوب شده و کسانی که با برخورداری از بصیرت لازم قادر به پیش بینی آینده هستند بی بصیرت و کسانی که از این موهبت محرومند صاحبان بصیرت به شمار می آیند!؟

ب-نامبرده ممکن است در واکنش به پرسش های فوق همان پاسخی را که به خبرنگار هفته نامه تجارت فردا داده است دوباره تکرار کرده و بگوید: "سوال شما جا ندارد. برای اینکه انسان با علم به آینده تصمیم نمی‌گیرد. ما آدم‌های معمولی هستیم. پیغمبران که به علم آینده دارند با اطلاعات معمولی تصمیم می‌گرفتند." و یا پاسخ دهد:" چون کسی علم به آینده ندارد. معما چو حل گشت، آسان شود."-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • واکنش علی مطهری به اظهارات حداد عادل در خصوص سوال از احمدی نژاد
 • واکنش برادر حسین به درخواست احمدی نژاد برای بازدید از اوین
 • درخواست احمدی نژاد از صادق لاریجانی برای بازدید از اوین
 • پیشنهاد احمد توکلی برای احیای نظام کوپنی و سهمیه بندی کالاها
 • واکنش مهدوی کنی به طرح سئوال از احمدی نژاد
 • چهار نماینده دولت برای سوال از احمدی نژاد به مجلس معرفی شدند
 • معاون حقوقی رئیس قوه قضاییه : مگر روسای جمهور قبلی زندان می رفتند که احمدی نژاد برود؟
 • هشدار احمد توکلی به برداشت بی رویه از صندوق توسعه ملی/
 • علی مطهری: فکر نمیکنم سوال از احمدی نژاد منتفی شود
 •  
  آخرین اخبار
 • آمریکا و عربستان به دنبال شکایت از ایران در دادگاه جنایی بین المللی؟!
 • واکنش علی لاریجانی به کشته شدن 26 دانش آموز کاروان راهیان نور
 • واکنش ایران به اعتراف منصور ارباب سیر
 • نرخ تورم شهریور ماه: 24 درصد
 • کدخدایی: همه افراد، گروه‌ها و جناح‌ها می‌توانند در انتخابات حضور داشته باشند
 • محمدرضا رحیمی، صادر کنندگان را تهدید کرد/ نرخ ارز آزاد را "جمشید" اعلام می‌کند
 • سناریوهای جدید ارزی: مردم باید مصرف برخی از کالاها را متوقف کنند
 • شناسایی گسل های جدید در تهران
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • کسی پاسخگوی کشته شدن 26 دانش آموز دختر در کاروان راهیان نور نیست!!!
 • احتمال احیای اقتصاد کوپنی در کشور
 • پس از اعلام كاهش سهميه بنزين آزاد، کارت بنزین آزاد نایاب شد
 • شعرخوانی غلط احمدی نژاد
 • شکوری راد: موسوی با خاتمی تفاوت مبنایی نداشت، اما یک جا تصمیمی گرفت که سرنوشت‌ساز بود
 • گزارشی از وضعیت ۳۴ زندانی سیاسی بند زنان اوین
 • آیت الله دستغیب: اگر کسى ظلم کند به تصریح قرآن نمى‌تواند امام مسلمین شود
 • کاهش درآمد سالانه نفتی ایران از ۱۰۰ میلیارد دلار به ۳۰ میلیارد دلار
 • محدودیت عرضه کارت های ویژه بنزین آزاد به پمپ بنزین ها
 • آیت‌الله بیات: امام پیش‌بینی کرده بود که اینها توانایی اداره یک نانوایی را هم ندارند
 • سایت احمد قابل، "هک" و از دسترس خارج شد
 •