به روز شده: ۱۸:۲۴ تهران - پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۱

استعفای مشاور وزیر ارشاد در اعتراض به درگیری نمایشگاه و دستبند زدن به وی +اطلاعیه مرکز

امروز: به گزارش اعتدال به نقل از شبکه ایران دکتر حسن علیزاده، مشاور وزیر و رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اعتراض به رفتار پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ از سمت خود استعفا داد.

یکی از مسئولان مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در گفت و گو با خبرنگار شبکه ایران جزئیاتی از رفتار خشونت آمیز پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ با دست اندرکاران نمایشگاه رسانه های دیجیتالی و بازی های رایانه ای را اعلام کرد.

این مسئول گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای آگاه سازی خانواده ها از آسیب های رسانه های دیجیتالی و بازی های رایانه ای غرفه ای را با نام +18 در ورودی نمایشگاه بصورت محرمانه و ویژه والدین طراحی کرده بود. در این غرفه کارشناسان بازی های رایانه ای با نمایش بازی های موجود در بازار، والدین را نسبت به خطرات موجود در این بازی ها مطلع کرده و نسبت به معرفی بازی های سالم و ناسالم اقدام می کردند.
وی با بیان اینکه این اقدام وزارت ارشاد به منظور جبران کم کاری نهادهای انتظامی در عدم جمع آوری این نوع بازی ها از سطح بازار بوده است افزود: این ابتکار وزارت ارشاد قابل تقدیر بود نه اینکه با دریافت اطلاعات غلط و ناصحیح که منابع آن برای ما کاملا مشخص است با حمله به کارشناسان و پرتاب گاز اشک آور و تعرض به دست اندرکاران و مسئولان نمایشگاه این غرفه را که کاملا قانونی است جمع آوری کنند.
این مسئول در تشریح حمله خشونت بار نیروهای گشت ارشاد گفت: اولا برای برپایی و ایجاد چنین غرفه ای نیازی به دریافت مجور از نیروی انتظامی نبوده است زیرا این نمایشگاه متعلق به وزارت ارشاد بوده و غرفه فتا متعلق به نیروی انتظامی هم مجور فعالیت خود را از این وزارتخانه دریافت کرده است؛ ثانیاً نیروهای مهاجم هیچگونه مجوز قضایی برای برخورد با این غرفه را نشان ندادند و وقتی که مسئولان نمایشگاه درخواست مجوز از این نیروها کردند، آنها با هدف ارعاب مسئولان ، اسلحه کمری و گاز اشک آور خود را بعنوان مجوز نشان دادند. این نیروها با حمله به غرفه و پاره کردن بنرهای موجود که فقط شامل تصاویری بوده است که در بازیهای رایانه ای هم اکنون در سطح شهر به برکت عدم برخورد نیروی انتظامی به وفور یافت می شود در گزارش به مقامات مافوق خود اینطور وانمود کردند که در این غرفه صحنه های مستهجن برای کودکان و خانواده ها نمایش داده می شد.
وی افزود: قبل از پاره کردن این بنرها عوامل پلیس از آنها عکس گرفته و در گزارش به مقامات خود عنوان کردند که این تصاویر در غرفه های باز به نمایش درآمده است. نیروهای گشت ارشاد با تعرض به کارشناسان غرفه و دست بند زدن آنها و کشاندن آنها به صحن نمایشگاه صحنه های تاسف باری بوجود آوردند. جالب این است که چندین دوربین از قبل از وقوع حادثه، آماده ضبط تصاویر عملیات این نیروها در ضرب و شتم و دستگیری مسئولان نمایشگاه و وزارت ارشاد بودند که این رفتار ناشیانه ظن ما را نسبت به عمدی و برنامه ریزی شدن این حمله بیشتر می کند.
این مسئول اظهار داشت: سرهنگ ساجدی نیا در نمایشگاه معارضین انقلاب اسلامی هم حضور داشت و این کلیپ ها را تماشا کرده بود و از مسئولان ارشاد بابت فرهنگ سازی و آگاه سازی خانواده ها تقدیر کرده بود.

وی همچنین گفت: هنوز برای عذرخواهی از افراد مورد تعرض و مسئولان نمایشگاه دیر نشده است و سردار ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ بجای فرافکنی موضوع بهتر است با حضور در نمایشگاه از نزدیک در جریان فعالیت فرهنگی این غرفه قرار بگیرد.
این مسئول تصریح کرد: نکته تاسف بار این است که نیرو های مهاجم حتی در مقابل تذکر ناصحانه و خیرخواهانه دکتر حسن علیزاده او را مورد تعرض قرار دادند و ایشان را دستبند زدند. دکتر علیزاده هم در اعتراض به این رفتار ضدفرهنگی و خشونت بار نیروی انتظامی از سمت خود استعفا دادد.

توضیحات پلیس درباره ماجرای نمایشگاه دیجیتال

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اقدام پلیس در جمع‌آوری تجهیزات یکی از غرفه‌های نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که اقدام به نمایش محتوای غیراخلاقی می‌کرد را قانونی و در جهت حفظ حریم عفت عمومی جامعه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، روز سه‌شنبه و در پی ابلاغ دستور مقام قضائی مبنی بر نمایش مطالب غیراخلاقی در یکی از غرفه‌های نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، عوامل پلیس امنیت اخلاقی در محل حاضر و مشاهده کردند که یکی از غرفه‌ها برخلاف ادعاهای مسوولان نمایشگاه، اقدام به نمایش مطالب غیراخلاقی بدون هیچ محدودیتی برای عموم بازدید کنندگان می‌کند.

بر اساس اعلام پلیس تهران در پی این امر ماموران اقدام به جمع‌آوری تجهیزات و مدارک موجود می‌کند که نهایتا تجهیزات مذکور به اطلاع مقام قضایی رسیده و در پی آن دستور احضار مسوولان مربوط از سوی مرجع قضایی صادر شد.

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرده است: در جریان انتقال تجهیزات ومدارک مورد نظر، افراد غیرمسئول با جوسازی و ایجاد التهاب در برابر اجرای قانون مقاومت کردند که ماموران انتظامی با اقتدار و در اقدامی قانونی مانع دخالت این افراد غیرمسئول شدند.

اطلاعیه مرکز رسانه‌ها درباره نمایشگاه رسانه‎‌های دیجیتال

پیرو انتشار اخبار ناصحیح از وقایع اتفاق افتاده در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال در رسانه‌های خبری، روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

رسانه‌های محترم خبری

با توجه به حضور غیرمترقبه و بدون هماهنگی چند نفر از برادران نیروی انتظامی در یکی از غرفه های محتوایی ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال تهران و بروز و انتشار برخی اخبار نادرست و خلاف واقع از قبیل زخمی شدن یا دستگیری مشاور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز واقعه و یا استعفای رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در اعتراض به اتفاقات حادث شده، ضمن تکذیب تمامی موارد فوق الذکر و درخواست جدی از رسانه‌های گروهی جهت دامن نزدن به ابعاد موضوع و به ویژه پرهیز از انتشار اخبار تایید نشده و جلوگیری از سواستفاده رسانه های بیگانه و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در شرایط حساس کنونی کشور به اطلاع می رساند، در صورت ضرورت اطلاع رسانی فعالیت های مرکز و همچنین مسائل پیش آمده در ششمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال روابط عمومی مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اقدام به اطلاع رسانی نموده و لذا بیان و انتشار هرگونه خبر با عناوینی چون " یک منبع آگاه " یا " یکی از مسئولین مرکز" مورد تایید این مرکز نبوده و تکذیب می شود.

شایسته ذکر است رسیدگی به مسائل پیش آمده در نمایشگاه از سوی نهادهای متولی در دست پیگیری بوده و پس از جمع بندی بررسی های به عمل آمده ، نتایج آن به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • دستگیری مشاور وزیر ارشاد پس از درگیری و زد و خورد در نمایشگاه
 •  
  آخرین اخبار
 • خوش چهره: وضعیت اقتصادی ایران به حساس ترین شرایط در سالهای اخیر رسیده است و در آستانه فروپاشی است
 • محسنی اژه ای: مهدی هاشمی به صورت قانونی ممنوع الملاقات است/30 نفر به عنوان اخلالگر بازار ارز دستگیر شده‌اند
 • تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در هفته آینده بررسی می شود
 • نظر علی لاریجانی به طرح سئوال از احمدی نژاد
 • همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی: زجرهای دوران ستم را تحمل کردیم که امروز بچه های سرزمینمان آزاد باشند
 • هفت پرده: از لغو جشن موسیقی تا سپانلو «شاعر گمنام»!
 • احتمال آزادی سریع جوانفکر از زندان
 • تاجزاده: اگر قوه قضاییه مستقل است چرا به شکایت ها از آقای جنتی و کودتاچیان رسیدگی نمی شود؟
 • بیانیه 170نماینده علیه مواضع احمدی نژاد/ تحویل سوال از او با 102 امضا به باهنر
 • حضور حسن خمینی و عبدالله نوری در جلسه مجمع روحانیون و مجمع مدرسین
 • قالیباف فعالیت های انتخاباتی خود رو آغاز کرد
 • کشته شدن یکی از زلزله زدگان آذربایجان بر اثر آتش سوزی چادر
 • توقف پروازهای بریتیش ایرویز به تهران
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
 • فضای پلیسی سنگین در بازار ارز/ قیمت دلار «باید» زیر سه هزار تومان بماند
 • صندوق بین المللی پول: احتمالا اقتصاد ایران دچار فروپاشی نخواهد شد
 • فارین پالیسی: آمریکا اقدام نظامی علیه ایران را در دست بررسی دارد
 • وزارت انرژی آمریکا: تحریم گاز طبیعی ایران بر بازار جهانی بی تاثیر است
 • آمریکا 45 روز دیگر تعلیق بعضی از تحریم ها برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان را تمدید کرد
 • یک نویسنده: چیزی به‌نام ادبیات كودك در كشور وجود ندارد!
 •