به روز شده: ۰۰:۵۸ تهران - یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۱

بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران در محکومیت خارج کردن نام سازمان تروریستی مجاهدین خلق از فهرست گروه های تروریست :

 برخورد دوگانه آمریکا در برخورد با دموکراسی و حقوق بشر و تروریسم محکوم است

نویسنده: استبداد حاکم دولتی را شاه سلطان حسینی و مرعوب غرب می‌خواند که با دیپلماسی موفق خود آمریکا را ناگزیر کرد مجاهدین خلق را جزو گروه‌های تروریستی اعلام کند و امروز نتیجه دیپلماسی حاکمیت اقتدارگرایان پس از هفت سال، انبوه بحران‌ها و فشارهای همه جانبه جهانی علیه ایران است که خارج کردن نام مجاهدین خلق از فهرست تروریست‌ها تنها یکی از آن‌هاست.

امروز: سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران (شاخه خارج کشور) با صدور بیانیه اقدام دولت آمریکا در خارج کردن سازمان مجاهدین خلق از لیست گروههای تروریستی را محکوم کرد. در این بیانیه با اشاره به سیاستهای دو گانه دولت آمریکا در قبال تروریست، این اقدام دولت آمریکا و دیگر تهدیدهای بین المللی علیه ایران نشانه ضعف و بی کفایتی دیپلماسی اقتدارگرایان معرفی شده است. در قسمتی از این بیانیه آمده است: "استبداد حاکم که روزی مدیریت داخلی و خارجی اصلاح طلبان را مدیریت «شاه سلطان حسینی» اعلام می‌کرد، امروز ایران عزیز را به چنان وضعیت حقارت‌باری دچار کرده است که رئیس کشوری که تمام تاریخ چند ده ساله‌اش با ستم و تجاوز و اشغال و نسل کشی عجین است، در برابر مجمع عمومی سازمان ملل، ایران را به عنوان عامل تهدید صلح در منطقه و جهان، به تجاوز نظامی تهدید کند و از نمایندگان جامعه جهانی تشویق و احسنت دریافت کند. استبداد حاکم دولتی را شاه سلطان حسینی و مرعوب غرب می‌خواند که با دیپلماسی موفق خود آمریکا را ناگزیر کرد مجاهدین خلق را جزو گروه‌های تروریستی اعلام کند و امروز نتیجه دیپلماسی حاکمیت اقتدارگرایان پس از هفت سال، انبوه بحران‌ها و فشارهای همه جانبه جهانی علیه ایران است که خارج کردن نام مجاهدین خلق از فهرست تروریست‌ها تنها یکی از آن‌هاست". متن کامل این بیانیه در پی می آید:


بسم الله الرحمن الرحیم

وزارت امور خارجه آمریکا در هفته گذشته طی اطلاعیه‌ای نام «سازمان مجاهدین خلق» را از فهرست گروه‌های تروریست خود خارج کرد و به این ترتیب بار دیگر برخورد دوگانه خود را با مقوله تروریسم به نمایش ‌گذاشت. دولت این کشور از یک سو گروه‌هایی نظیر القاعده را به دلیل تفکرات خشونت بار و دست‌بردن به سلاح علیه مخالف، تروریست می‌داند ولی از سویی دیگر سازمان مجاهدین خلق را که کارنامه‌ای از جنایت و کشتار صدها انسان بیگناه، خیانت، جاسوسی و همکاری با دشمنان یک ملت را در کارنامه خود دارد، از فهرست گروه‌های تروریست خارج می‌کند.

دولتمردان آمریکا در توجیه تصمیم خود اعلام کرده‌اند این سازمان طی ده سال اخیر اقدام مسلحانه‌ای نداشته است و به این ترتیب خواسته یا ناخواسته اذعان می کنند که همکاری با یکی از منفورترین دیکتاتوری‌های معاصر علیه ملت عراق، همکاری با دشمن متجاوز و اشغالگر علیه ملت خود، جاسوسی به نفع قدرت‌های خارجی، بمبگذاری و ترور مردم بیگناه در کوچه و خیابان و... تعارضی با آزادی و دموکراسی و نسبتی با تروریسم ندارد و کیست که نداند این سازمان مادام که صدام در قدرت بود در همکاری با او چه در زمینه جاسوسی و ترور و بمب‌گذاری و اقدام نظامی علیه ملت ایران و چه در کشتار مردم مظلوم عراق از هیچ امکانی فروگذار نکرد، و تنها پس از سقوط صدام و اشغال خاک عراق، و خلع سلاح و محاصره در پادگان اشرف، که امکان اقدام نظامی علیه ایران را نداشت، از اقدام نظامی و ترور در ایران بازماند و در طول این مدت هیچگاه از همکاری با بیگانگان و جاسوسی و مشی مسلحانه ابراز ندامت نکرد و هیچگاه موضعگیری رسمی از جانب این سازمان مبنی بر تغییر مشی سازمان منتشر نشده است.

دولت آمریکا امروز گروهی را به عنوان اپوزیسیون سیاسی حکومت ایران به رسمیت شناخته است که عموم ملت ایران و همه آگاهان و آشنایان با تاریخ سی و چند ساله اخیر ایران، آن را نه یک سازمان سیاسی، بلکه فرقه‌ای ضد آزادی و دموکراسی می‌دانند؛ فرقه‌ای با ساختار و روابط درونی غیر دموکراتیک و سلطه گرانه که نه در سطح فکر و اندیشه و نه در سطح عمل، به بدیهی ترین اصول دموکراتیک معتقد و ملتزم نیست، امری که همچنان در ادبیات و رسانه های این سازمان به وضوح قابل مشاهده است. فرقه‌ای با روابط درونی غیرشفاف و سری که همگان از آن بی‌اطلاعند و به عنوان نمونه سال‌هاست هیچ‌کس از سرنوشت رهبر غایبش اطلاعی ندارد. فرقه‌ای غیر دموکراتیک و ضد ملی که تعداد هوادارانش از چند هزار نفر متجاوز نیست اما برای ملت هفتاد میلیونی ایران رئیس جمهور تعیین می‌کند و برای حفظ حیات خود به همکاری با قدرت‌ها و جاسوسی علیه ایران تن می‌دهد.

دولت آمریکا با نادیده گرفتن بمب‌گذاری‌های هفتم تیر، هشتم شهریور وصدها عملیات تروریستی دیگر سازمان مجاهدین خلق در ایران که طی آن ده‌ها تن از سران و مسؤلان کشور و صدها تن از ایرانیان بی‌گناه به شهادت رسیدند، و تفکیک و تمایز آن با بمب‌گذاری‌‌های القاعده و کشتن چهره‌های ملی و دولتمردان افغانستان و عراق و دیگر ترورهای کور در کشورهای مختلف، منطق دوگانه خود را در برخورد با آزادی و دموکراسی و حقوق بشر به نمایش گذاشته است، وگرنه چه تفاوتی میان این دو وجود دارد که عاملان یکی به راحتی حتی از لیست گروههای تروریستی خارج می شوند تا راه تعامل با آنها باز شود و عاملان دیگری مستحق حبس و شکنجه در گوانتانامو شناخته می‌شوند؟ و چه تفاوتی است میان دولتی که مفاهیم والای انسانی نظیر آزادی و دموکراسی را چنان تابع منافع و مصالح خود تعریف می‌کند که قتل و جاسوسی و خیانت و ترور نیز توجیه شود، با کسانی که امور قدسی را چنان تابع امیال و اوهام خود تعریف می‌کنند که کشتار انسان‌های بیگناه را موجه سازد؟

مفاهیم متعالی و ارزش‌های قدسی وقتی درخدمت قدرت و منافع قرار گیرند آن‌گاه شاهد زشت‌ترین صحنه‌های ضد بشری در صحنه تاریخ خواهیم بود، در یکی کشتن زنان و کودکان و مردان بیگناه، «جهاد فی سبیل الله و مجوز رفتن به بهشت الهی» نمایش داده می‌شود و در دیگری گروهبان آمریکایی عامل کشتار اعضای خانواده‌ای بیگناه را در عراق حداکثر به شش ماه تأخیر در ارتقاء درجه محکوم می‌شود و در دیگری قاتل اعضای خانواده‌ای در افغانستان بلافاصله پس از ارتکاب جنایت به آمریکا منتقل می‌شود تا وکیل وی اساساً منکر هرگونه مدرکی دال بر وقوع جنایت شود.

آیا باید تصمیم اخیر آمریکا را یک اشتباه دانست و باور کرد که دولتمردان این کشور از بازتاب اقدام خود در افکار جامعه ایران ناآگاه‌اند؟ و از حافظه و ذهنیت تاریخی ایرانیان نسبت به خائنانی که با دشمن متجاوز خارجی همکاری کرده‌اند، بی‌خبرند؟ و یا باید این تصمیم را بخشی از سناریوی جامعی تلقی کرد که سوری سازی ایران مرحله‌ای از آن به شمار می‌آید، مرحله‌ای که برای آن از هم اکنون باید بازویی نظامی تدارک دید؟

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران ضمن محکوم کردن شدید اقدام آمریکا در خارج کردن نام سازمان مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی، مراتب تأسف و تأثر خود را از بی‌کفایتی و ناکارآمدی اقتدارگرایان حاکم در حفظ منافع ملی ایران، به دلیل اتخاذ اینگونه سیاستهای جهانی علیه کشورمان در عرصه دیپلماتیک، اعلام می‌دارد. استبداد حاکم که روزی مدیریت داخلی و خارجی اصلاح طلبان را مدیریت «شاه سلطان حسینی» اعلام می‌کرد، امروز ایران عزیز را به چنان وضعیت حقارت‌باری دچار کرده است که رئیس کشوری که تمام تاریخ چند ده ساله‌اش با ستم و تجاوز و اشغال و نسل کشی عجین است، در برابر مجمع عمومی سازمان ملل، ایران را به عنوان عامل تهدید صلح در منطقه و جهان، به تجاوز نظامی تهدید کند و از نمایندگان جامعه جهانی تشویق و احسنت دریافت کند. استبداد حاکم دولتی را شاه سلطان حسینی و مرعوب غرب می‌خواند که با دیپلماسی موفق خود آمریکا را ناگزیر کرد مجاهدین خلق را جزو گروه‌های تروریستی اعلام کند و امروز نتیجه دیپلماسی حاکمیت اقتدارگرایان پس از هفت سال، انبوه بحران‌ها و فشارهای همه جانبه جهانی علیه ایران است که خارج کردن نام مجاهدین خلق از فهرست تروریست‌ها تنها یکی از آن‌هاست.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از همه گروه‌های اپوزیسیون ملی می‌خواهد به نمایندگی از بخش‌های مختلف ملت ایران، با محکوم کردن این اقدام، به دولتمردان آمریکا تفهیم کنند که چنین اقداماتی در میان ایرانیان جز تشدید شک و تردید درباره نیات آمریکا نسبت به ایران، دستاورد دیگری برای این کشور نخواهد داشت.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران( شاخه خارج کشور )
۱۵/۷/۱۳۹۱-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • وضعیت سلامتی بهزاد نبوی و دیگر اعضای سازمان در زندان وخیم است
 • پیام تسلیت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به آسیب دیدگان و بازماندگان زلزله آذربایجان
 • اطلاعیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران در محکومیت ترور مصطفی احمدی روشن
 • بیانیه‌ی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در محکومیت تجدید حبس ابوالفضل قدیانی
 • مواضع سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران درباره شرایط کشور و انتخابات مجلس آینده
 • حاکمیت از پایگاه اجتماعی قوی در درون جامعه برخوردار نیست
 • فعالین و مجامع حقوق بشر و آزادی خواه جهان اعلام موضع نمایند
 • دعوت زندانیان سیاسی به پایان اعتصاب غذایشان
 • حاکمیت همه قانون اساسی را قربانی اصل ولایت فقیه با استبدادی ترین قرائت از آن کرده است
 •  
  آخرین اخبار
 • مسئولان مشخص کنند، زندان؟ حصر؟ الان در چه وضعی هستیم؟
 • مرعشی: نظام نمی تواند هاشمی، خاتمی، موسوی و کروبی را نادیده بگیرد
 • درخواست تاجزاده از مهدی محمودیان برای پایان اعتصاب غذا
 • پروژه نخ نمای اعترافگیری از میرطاهر موسوی نماینده سابق مجلس
 • حجت الاسلام نقویان: ما انقلاب کردیم که بتوانیم حرف بزنیم و انتقاد کنیم و الا انتقاد اعلی‌حضرتی که قبلا هم بود
 • یادداشت مجید دری در ۱۶ آذر: دانشگاه همچنان نماد اعتراض و مقابله با استبداد
 • مهدی کروبی پس از معاینات پزشکی به حبس خانگی برگشت
 • آخرین تصمیمات لحظه ای بانک مرکزی در خصوص ارز و مبادلات
 • توقف خط تولید کارخانه ای دیگر به دلیل افزایش سه برابری قیمت قطعات
 • متهم شدن دو ایرانی در آمریکا به تلاش برای نقض تحریم ها
 • آقا جمشید بسم الله، مخل بزرگ ارزی آزاد شد!!!
 • "800 ميليارد تومان" خسارت به ازای هر روز تعطیلی برای کشور
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌های صبح امروز
 • دانشجویِ کشور من دهانش پر خون است
 • نیم قرن سرکوب جنبش دانشجویی؛ امید به آتش زیر خاکستر
 • باز نشر پیام مهدی کروبی در روز دانشجو: دروغ، تزویر و ریا پایدار نیست
 • باز هم سقوط ایران در رده بندی فساد حکومتی
 • احضار برخی اصلاح طلبان و منتقدان به نهادهای امنیتی برای توجیه انتخاباتی
 • تصویب طرح تشدید تحریم های ایران در سنای آمریکا
 • تداوم فشارهای حکومتی بر بنی یعقوب و احمدی اموی، زوج روزنامه نگار زندانی
 •