به روز شده: ۲۳:۲۸ تهران - شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۱

احمدی نژاد: اگر در كشوری حاكمیت قانون وجود نداشته باشد حتی اگر همه مسئولان و مدیران تلاش كنند، امكان پیشرفت وجود نخواهد داشت!!!

امروز: محمود احمدی نژاد گفت: اگر در كشوری حاكمیت قانون وجود نداشته باشد حتی اگر همه مسئولان و مدیران تلاش كنند و بهترین برنامه‌ها را برای تحقق پیشرفت داشته باشند، امكان پیشرفت وجود نخواهد داشت.

به گزارش ایلنا، احمدی نژاد در همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیك با بیان اینكه همه ملت‌ها به دنبال سعادت، خوشبختی، رفاه و امنیت هستند، گفت: از عوامل اصلی سعادت و پیشرفت یك ملت حاكمیت كامل قانون است و هر اقدام مثبتی تنها در حاكمیت قانون امكان تحقق دارد.

محمود احمدی نژاد گفت: اگر در كشوری حاكمیت قانون وجود نداشته باشد حتی اگر همه مسئولان و مدیران تلاش كنند و بهترین برنامه‌ها را برای تحقق پیشرفت داشته باشند، امكان پیشرفت وجود نخواهد داشت.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه قانون باید عادلانه و عالمانه بوده و ضمن برآورده كردن تمامی نیازها، مانع از تخلفات و دست‌اندازی عده‌ای قلیل شود، اظهار داشت: اجرای مناسب قوانین از جمله عوامل حاكمیت قانون در جامعه است و در این راستا مجریان باید هم قانون را به خوبی بشناسند و هم به درستی به آن عمل كنند.

احمدی نژاد ادامه داد: بهترین قوانین اگر توسط مجریانی اجرا شود كه این قوانین را باور ندارند هیچ تأثیری در پیشرفت جامعه و حاكمیت قانون نخواهد داشت.

احمدی‌نژاد همراهی عموم مردم را از دیگر عوامل حاكمیت قانون عنوان كرد و گفت: اگر توده‌های مردم به اجرای قوانین باور نداشته باشند و در آن مشاركت نكنند حتی اگر بهترین قانون‌ها و مجریان را داشته باشد به انجام نرسیده و سعادت حاصل نخواهد شد.

احمدی نژاد خاطر نشان كرد: ممكن است در برخی مواقع قوانین و مجریان نقص‌هایی داشته باشند، اما به واسطه پایبندی بدنه اجتماعی، اجرای قوانین به بهترین شكل در جامعه به اجرا می‌رسد.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه شرط اصلی در اجرای درست قانون همراهی و قانون‌مداری توده‌های مردم است، گفت: نقش مردم در اجرای قوانین بسیار ویژه و ممتاز است زیرا هنگامی كه مردم وارد اجرای برنامه و قانون می‌شوند تمام نواقص یا اثر كاستی دیگران كاهش می‌یابد.

احمدی نژاد با اشاره به اینكه برای برقراری عدالت و ساختن كشور اگر بهترین برنامه و قانون و مجریان وجود داشته باشند، اما جایگاهی برای مشاركت مردم نباشد، آن كار به انجام نخواهد رسید، گفت: در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، تجارت، كشاورزی و فرهنگ اگر قرار است پیشرفتی حاصل شود باید تك تك مردم پای اجرای آن ایستاده و خودشان آنرا اداره كنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینكه كشور را باید توده‌های مردم اداره كنند، تصریح كرد: در هر كشوری كه راه برای حضور توده‌های مردم و مشاركت و همراهی آنان در مدیریت جامعه گشوده شد، موفقیت حاصل شده است.

احمدی نژاد در ادامه ترافیك و كنترل حوادث ترافیكی را یكی از زیباترین عرصه‌های مشاركت مردم برشمرد و خاطر نشان كرد: آمار كشته‌های حوادث رانندگی در سال 84 نزدیك به 27 هزار و 800 نفر بود كه اگر قرار بود با همان روند پیش می‌رفت در حال حاضر باید شاهد بیش از 50 هزار كشته در این گونه حوادث می‌بودیم در حالی كه امروز این آمار كمتر از 20 هزار نفر است و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری كنیم كه طی 3 الی 4 سال این رقم به كمتر از 10 هزار كاهش یابد.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه هنر بخش راهنمایی و رانندگی و راهبر ناجا این بود كه در این عرصه راه را برای مشاركت مردم گشود و جامعه رانندگان و مردم نیز پای كار آمدند، افزود: طرح همیار پلیس یكی از ابتكارات زیبای راهنمایی و رانندگی برای ایجاد فرهنگ ترافیكی در كشور است؛ جوانان و نوجوانان كشور صادق‌تر و پایبندی آنها به قانون بیشتر است و بكارگیری این سرمایه های كشور موجب این نتیجه درخشان شده است.

احمدی نژاد گفت: این مسیر باید ادامه پیدا كند تا به روزی برسیم كه كمترین آمار تلفات را از حوادث رانندگی داشته باشیم.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه یك ملت، نوع نگاه، نظام ارزشی، همدلی، همراهی و وحدت خود زنده است، اظهار امیدواری كرد: به جایی برسیم كه همه توان و اندیشه ملت ایران متحد و هماهنگ در همه بخش‌ها فعال شده و سرعت پیشرفت كشور را چندین برابر كند.

احمدی نژاد ضمن تقدیر از همه دست‌اندركاران و مدیران عرصه ترافیك كشور و مردم تصریح كرد: جوانان و نوجوانان ایران اسلامی پیشتاز و پیشگام ساختن كشور هستند.

پیش از سخنان دكتر احمدی‌نژاد سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی و سردار مؤمنی فرمانده راهنمایی و رانندگی ناجا گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و هدف‌گذاری‌های آینده در حوزه فرهنگ ترافیكی كشور ارائه كردند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • اخوان: وزیر ورزش فردا استیضاح می‌شود/ اسداللهی: استیضاح منتفی است
 • توقف تدوین طرح صدور ال سی ریالی به بخش خصوصی
 • یکی از مدیران ارشد بانک اقتصاد نوین بازداشت شد
 • تهدید بازاریان توسط لباس شخصی ها برای بازگشایی بازار با حضور وسیع پلیس
 • تلاش تازه کنگره آمریکا جهت اعمال تحریم های بیش تر علیه ایران
 • احضار وزیر اطلاعات به مجلس
 • واکنش سراسری ائمه جمعه به احمدی نژاد/ امام جمعه اصفهان:مردم را هالو فرض کرده
 • فیلم بردار احمدی نژاد که پناهنده شد جاسوس هسته ای بود!!!
 • دلار؛ قیمت رسمی:2710 تومان، قیمت محاسباتی 3530 تومان
 • خنده وزیر ارشاد به نظر احمدی نژاد پیرامون بسته شدن روزنامه شرق
 • سعید جلیلی طرح 9 مرحله ای ایران به 5+1 را تکذیب کرد
 • سفیر ایران در دمشق کلیه دستورات را به اسد حکم میکند
 • صدور حکم بازداشت معاون اول احمدی نژاد
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • فشار یوتل ست به نهادهای بین المللی برای توقف ارسال پارازیت از سوی ایران
 • طرح 9 مرحله ای ایران برای حل مسئله هسته‌ای با غرب / آمریکا: این طرح را هم قبول نداریم
 • از سرگیری صادرات نفت ایران به کره جنوبی
 • صادق زیباکلام: گر آقای احمدی نژاد به این روند ادامه دهد، قطعاً مجلس نهم رای به عدم کفایت احمدی نژاد می دهد
 • علی دایی: کاش معجزه‌ای شود تا یک نفر پاسخ‌گوی وضع اقتصادی مردم باشد
 • رسیدن ایران به رتبه چهارم "طلاق"
 •