به روز شده: ۱۸:۱۳ تهران - شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۱

واکنش سراسری ائمه جمعه به احمدی نژاد/ امام جمعه اصفهان:مردم را هالو فرض کرده

امروز: ائمه جماعات سراسر کشور با تاکید بر اینکه دولت نباید با فرافکنی و شانه خالی کردن از نابسامانی های بازار ارز، تحریم ها و سایر نهادهای حکومتی را مقصر جلوه دهد؛ همدلی و همراهی میان مسوولان و قوای سه گانه را تنها راه حل برون رفت از شرایط کنونی دانستند.
به گزارش مهر، مشکلات اخیر اقتصادی و نابسامانی ها بازار ارز محور اصلی خطبه های امروز نمازجمعه این هفته سراسر کشور بود. در خطبه های امروز ائمه جماعات با تاکید بر اینکه تحریم ها عامل اصلی مشکلات اقتصادی کشور نیست و تاکید داشتند: برخی سوء تدابیرها و فرافکنی مسوولین و هدم هماهنگی و همکاری میان آنان اصلی ترین عامل گرانی های اخیر است.
در ادامه این گزارش بخشی از خطبه های امروز را مرور می‌کنیم:
خطیب جمعه اصفهان: احمدی نژاد مردم را هالو فرض نکند
حجت الاسلام طباطبائی نژاد امام جمعه اصفهان امام جمعه اصفهان با بیان اینکه وضعیت گرانی‌ها افسارگسیخته شده است گفت: متاسفانه احمدی نژاد در مصاحبه خود با رسانه‌های گروهی در مورد گرانی‌ها حرف‌هایی نامرتبط بیان کردند و این مسئله باعث اعتصاب بازاریان شد.
وی گفت: به نظر من دلیل اصلی اعتصاب بازاریان در تهران جواب های نامرتبط رئیس دولت در خصوص گرانی های افسار گیسخته در کشور بوده است چراکه رئیس دولت در جواب خبرنگاران گرانی ها را ازدولت ندانسته وظاهرا وی خیال می کند که مردم مشتی نادان و "هالو" هستند.
امام جمعه اصفهان تصریح کرد: باید بگویم اگر در بازی شطرنج مهره‌ها را درست نچینی باخته ای و در اقتصاد هم اگر مهره اقتصاد را درست سر جای خود نگذاری به یقین می‌بازی و اشتباهات دولت‌های قبلی هم همین مسئله بوده است و به نظر من این مهره چینی‌های اقتصادی به ضرر اقتصاد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: به نظر من درصد کمی از مشکلات اقتصادی و تورم به تحریم دشمنان مربوط است و دلیل اصلی آن سیاست های غلط اقتصادی است.

تعریف امام جمعه مشهد از خیانت و نفاق در حل مشکلات اقتصادی
همچنین آیت الله احمد علم الهدی در خطبه های امروز نماز جمعه مشهد در مورد مشکلات اقتصادی اظهارداشت: سوداگران و سودجویان به بهانه افزایش نرخ ارز قیمت کالاهای اساسی را افزایش می دهند که در این راستا مسئولان باید به مشکلات معیشتی مردم و برخورد جدی با مفسدان اقتصادی بپردازد.
وی تاکید کرد: انبار کالاهای اساسی توسط سوداگران و سودجویان اقتصادی مصداق احتکار کالا است و همانند فساد اقتصادی به مصادره محکوم است.

علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مسئولان کشور گفت: مردم ایران مردمی ولایتمدار و دینی هستند و در مقابل تمام مشکلات تاکنون ایستاده‌اند و پس از این نیز به راه خود ادامه خواهند داد اما شما به عنوان مسئول در برابر زندگی و معیشت این مردم مسئولیت دارید.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: روزی که رأی گرفتید و ادعا کردید می‌توانید، آیا می‌دانستید این کشور و مردم انقلابی هستند یا نه؟ اگر می‌دانستید که این کشور و این ملت انقلابی هستند و در برابر استکبار در حال مقابله و ایستادگی هستند پس باید آماده مقابله با هرگونه مشکل و بحرانی که استکبار برای این ملت ایجاد می‌کند، باشید.

امام جمعه مشهد ادامه داد: اگر می‌دانستید که نمی‌توانید در مقابل این مشکلات و بحران‌ها ایستادگی کنید اما، به مردم گفتید که می‌توانید، بی‌شک در حق مردم خیانت کرده‌اید و در این ارتباط نیز اگر می‌توانید کاری انجام دهید و آن را انجام نمی‌دهید و وارد عرصه نمی‌شوید، حکم منافق دارید.

وی در خطبه‌های امروز نمازجمعه مشهد خاطرنشان کرد: مردم فرافکنی هیچ یک از مسئولان را قبول نمی‌کنند، چرا که این ملت خاطره‌ای تلخ از فرافکنی مسئولان دارد.

خطیب نمازجمعه خرم آباد: اگر متولیان اهل تدبیر بودند قیمت کالاها انقدر بالا نمی رفت

حجت الاسلام میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به برخی علل گرانیها در کشور گفت: اینکه برخی عنوان می کنند این گرانیها ناشی از تحریم ها و عدم رابطه با آمریکا است تصوری غلط بوده و موجب می شود که سایر علل و عوامل نادیده گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یکی از علل گرانی در کشور را عدم هماهنگی و اعمال مدیریت نامناسب نسبت به تنظیم بازار کشور عنوان کرد و گفت: متاسفانه در این زمینه مدیریت و هماهنگی مناسبی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه متولیان سیاست گذاری اقتصادی کشور که اهل تدبیر و تدبر بودند باید سیاست درستی را اتخاذ می کردند افزود: باید هماهنگی لازم صورت می گرفت تا یک شبه قیمت کالاها این قدر بالا نرود.

امام جمعه قم: بخشی از گرانی‌ها مربوط به استبداد رای مسوولان است

بر همین اساس آیت الله رضا استادی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به مشکلات مهم کشور از جمله گرانی، اظهار داشت: گرانی‌ها به طبقه ضعیف جامعه فشار آورده و برای آنها مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: افراد، گروه‌ها و شخصیت‌هایی در این زمینه دخالت دارند که تمام آنها باید تقوا را رعایت کنند تا از این گرفتاری ها نجات پیدا کنیم.

وی بخش دیگری از گرانی‌ها را مربوط به بی تدبیری و مدیریت ناقص در کشور دانست و افزود: فشارهایی غیر از فشار تحریم‌ها به خاطر مدیریت بد و بی تدبیری باعث گرفتاری مردم شد و تقوای مدیران ایجاب می‌کند که این مشکلات را برطرف کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه تأکید کرد: تقوای مدیران ایجاب می کند که مسئولان استبداد به رأی نداشته باشند و نگویند هر چه من و گروه من می‌گوید درست است. مسئولان ما اگر متقی هستند باید دور هم بنشینند و این مشکلات را برطرف کنند.

امام جمعه زنجان: برخی ها هنرشان این است که به دنبال مقصر بگردند/مسوولان فرافکنی نکنند

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: برخی هنرشان این است که به دنبال مقصر می گردند و به جالی اصلاح وضعیت سعی می کنند همدیگر را در بوجود آمدن وضعیت موجود مقصر معرفی می کنند.

وی با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی،‌ نیازمند برنامه ریزی و عزم و اراده همگانی برای سازندگی در کشور است.

حجت الاسلام علی خاتمی افزود: آقا، اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی، طرح و برنامه و اراده و عزم می خواهد و نمی توان با خانه نشینی و دنبال مقصر گشتن اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص وضعیت جامعه گفت: نباید ریشه و علت اصلی همه مشکلات اقتصادی کشور را آمریکا و کشورهای غربی و تحریم ها دانست و باید دلیل آن را در تنبلی ها و کوتاهی های موجود در کشور جستجو کرد.

حجت الاسلام خاتمی با تاکید بر لزوم هوشیاری همه آحاد جامعه و مسئولان در مقابل شرایط موجود کشور گفت: الان دیگر جای دنبال مقصر گشتن و فرافکنی کردن نیست بلکه باید هوشیارانه در مقابل مشکلات برنامه ریزی جامعه و کامل داشته باشیم.

امام جمعه ساری: دولت از نابسامانی های بازار ارز شانه خالی نکند

حجت الاسلام محمد قاسمی ظهر جمعه در خطبه های نمازجمعه این هفته ساری با اشاره به اینکه بازار ما با حرف های دشمن وارد میدان نمی شوند، گفت: بازار ما قبل از انقلاب تحت پوشش مرجع مانند امام راحل بوده است .

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه دولت نباید از نابسامانی های بازار ارز و سکه شانه خالی کند، افزود: مردم مدیران ناکارآمد را قبول ندارند.

وی گفت: بازار تهران و سراسر کشور ما پیرو رهبری و خون شهدا هستند و به دنبال ارزشهای آنان هستند و مردم ما در مقابل تحریم ها محکم ایستاده اند و به دنبال حفظ ارزشها و آرمانهای این نظام هستند.

خطیب جمعه کرمانشاه: دولت باید مراقبت کند

آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه با ذکر آیات قرآن مجید اصول سعادت را بیان کرد و گفت: ترس از خداوند یعنی احساس مسئولیت در برابر تکلیفی که پروردگار بر عهده ما گذاشته است و این که ما خداوند را ناظر بر اعمال خود ببینیم.

آیت الله علما در خصوص گرانی گفت: باید متوجه بود و نگذاشت به مردم فشار بیاید.

وی ادامه داد: خبر نشده که یک جنس اینقدر گران شود، باید قبل از گرانی اجناس قیمت را مدیریت کنیم و عمدتا دولت محترم باید مدیریت کند و مردم نیز باید حمایت کنند.

وی در پایان گفت: این روزها سایت ها بیکار ننشسته اند و ما باید مراقب اعمال و رفتارمان باشیم، زیرا این سایت ها، سایت های دشمن هستند، مردم امتحان خودشان را 33 سال پس داده اند و دولت باید مراقبت بکند و ما هم باید از دولت حمایت بکنیم.

خطیب جمعه قرچک: بی‌تدبیری و سوء مدیریت در التهابات بازارنقش پررنگی داشته است
حجت الاسلام اسماعیلی امام چمعه این هفته قرچک ، با اشاره به التهابات بازار ارز و طلا در روزهای اخیر اشاره کرد و یادآور شد: مقامات دول استکباری و رسانه‌های آنها سعی دارند این التهابات را ناشی از تحریم و فشارهای اقتصادی جلوه دهند.
امام جمعه قرچک اثر تحریم‌ها را در این نوسانات شدید بازار بسیار پائین ارزیابی کرد و اضافه کرد: ملت ایران 33 سال است در تحریم به سر می‌برد، ملت با تحریم زندگی کرده و به پیشرفت هم رسیده است.
وی تحریم‌ها را فرصتی برای ارتقا برشمرد و گفت: بی‌تدبیری و سوء مدیریت در این التهابات نقش پررنگی داشته است.
اسماعیلی در پایان عواملی چون عدم هماهنگی، عدم اعمال مدیریت مناسب، عدم هماهنگی کامل بین قوای سه گانه در تنظیم بازار، واردات بی‌رویه کالاهای غیرضروری و عدم توجه لازم به حمایت از تولید داخلی را از عوامل ایجاد التهاب در بازار دانست.

خطیب جمعه کرج: وضعیت اقتصادی امروز ناشی از ضعف مدیریت است

حجت‌الاسلام محسن کازرونی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی به مشکلات اقتصادی و التهاب در بازار ارز و طلا اشاره کرد و گفت: این شرایط به طور کامل ناشی از تحریم‌های دشمنان نیست، اگر چه این تحریم‌ها و بدخواهی‌ها نیز بی‌تاثیر نبوده است.

وی تصریح کرد: بخشی از وضعیت اقتصادی امروز کشور به دلیل ضعف مدیریت‌ها است و همه ما باید تلاش کنیم تا مسئولان امر را برای رفع این مشکلات یاری رسانیم.

نماینده مردم استان‌های تهران و البرز در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: به طور قطع حضور و استفاده از مدیران با تجربه و کارآمد برای مقابله با وضعیت اقتصادی کشور لازم است و باید از این مدیران که کار خود را بلد بوده و توانمند هستند برای خدمت به مردم استفاده کرد.

کازرونی ادامه داد: در چنین شرایطی وحدت و همدلی تنها راه عبور از بحران است و همه باید در کنار مسئولان با همدلی و همراهی برای مقابله با مشکلات تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: در این شرایط ایجاد تنش نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه بر حجم مشکلات می‌افزاید.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • فیلم بردار احمدی نژاد که پناهنده شد جاسوس هسته ای بود!!!
 • خنده وزیر ارشاد به نظر احمدی نژاد پیرامون بسته شدن روزنامه شرق
 • صدور حکم بازداشت معاون اول احمدی نژاد
 • صادق زیباکلام: گر آقای احمدی نژاد به این روند ادامه دهد، قطعاً مجلس نهم رای به عدم کفایت احمدی نژاد می دهد
 • شکایت از احمدی نژاد به دلیل همراهان زیاد نیویورک
 • سفر معاون اول احمدی نژاد به ترکیه برای مذاکرات خصوصی با اردوغان
 • عضو جبهه پایداری و فراکسیون روحانیون: بلای بنی صدر را سر احمدی نژاد می آوریم
 • احمدی نژاد: ایران اساساً تهدیدات رژیم صهیونیستی را به حساب نمی‌آورد/ ما برای اسد تعیین تکلیف نمی کنیم
 • واکنش‌ قوه‌قضائیه‌‌ به‌ خبر بازدید احمدی‌ نژاد از اوین
 •  
  آخرین اخبار
 • احضار وزیر اطلاعات به مجلس
 • دلار؛ قیمت رسمی:2710 تومان، قیمت محاسباتی 3530 تومان
 • سعید جلیلی طرح 9 مرحله ای ایران به 5+1 را تکذیب کرد
 • سفیر ایران در دمشق کلیه دستورات را به اسد حکم میکند
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • فشار یوتل ست به نهادهای بین المللی برای توقف ارسال پارازیت از سوی ایران
 • طرح 9 مرحله ای ایران برای حل مسئله هسته‌ای با غرب / آمریکا: این طرح را هم قبول نداریم
 • از سرگیری صادرات نفت ایران به کره جنوبی
 • علی دایی: کاش معجزه‌ای شود تا یک نفر پاسخ‌گوی وضع اقتصادی مردم باشد
 • رسیدن ایران به رتبه چهارم "طلاق"
 • خوش چهره: اقتصادمان در وضعیت کی بود کی بود من نبودم است
 • اختلاس ۴۴۰ میلیارد تومانی در پتروشیمی ایلام
 • بیش از دوماه بی خبری مطلق از مهدی فخر زاده‎
 • هاشمی رفسنجانی: با ناتوانی از تامین معیشت مردم، چگونه نظام می خواهد زمینه ساز ظهور باشد
 • حدادعادل: انشاء الله مردان نیز همانند بانوان دارای پوشش اسلامی شوند
 • نگرانی صادق لاریجانی از رواج اندیشه های سکولار در میان روشنفکران
 • دروغ پراکنی های احمد خاتمی: به حمدالله در كشور وضع عادی است و بحرانی نیست
 • دروغ پراکنی های احمد خاتمی: به حمدالله در كشور وضع عادی است و بحرانی نیست
 • احتمال منتفی شدن استیضاح وزیر ورزش به دلیل بحران اقتصادی
 • تصميم جدید اتحاديه اروپا؛ تحريم گازی ايران
 •