به روز شده: ۱۶:۰۶ تهران - پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۱

واکنش مدیر شبکه 3 به برکناری اش: اگر من پورمحمدی خودی نیستم پس کی دیگر خودی است؟

امروز: در حالی که علی الظاهر فضا برای تقدیر از پورمحمدی در مجموعه صداوسیما فراهم نشده بود، ساعتی قبل مراسم تقدیر از علی اصغر پورمحمدی- مدیر سابق شبکه 3- در تالار ایوان شمس توسط هنرمندان، برنامه سازان و کارکنان این شبکه به پایان رسید. مراسمی که شاهد حضور پر تعداد هنرمندان و مجریان و کارکنان شبکه3 بود.

به گزارش کافه سینما؛ از حاضران این جلسه می توان به مهران مدیری، کمال تبریزی، بهروز افخمی، داریوش فرهنگ، حسن فتحی، فریدون جیرانی، امین تارخ، عادل فردوسی پور، محمد صالح اعلا، رضا جاودانی، حسین ذکائی، بهزاد کاویانی، پیمان و محراب قاسم خانی، ستاره اسکندری، حسین محجوب، محمد رضا شفیعی، خشایار الوند، شقایق دهقان، ستاره اسکندری، لاله اسکندری، شهرام قائدی، رضا نیکخواه ، مجید صالحی، حمید لولایی، همایون اسعدیان، بیژن بنفشه خواه، مهران غفوریان، ژیلا صادقی، سامان گلریز و ... اشاره کرد.

حجت الاسلام پورمحمدی (رئیس سازمان بازرسی کل کشور)، علی فتح الله زاده (مدیر عامل باشگاه استقلال) در کنار تعدادی از مدیران و مسئولان ورزشی و همچنین محمد هادی ایازی (معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران) دیگر حاضران این مراسم بوند. بعد از صحبت های هنرمندان در این مراسم نوبت به علی اصغر پور محمدی رسید که تا کنون پیرامون حاشیه ها و دلایل رفتنش از شبکه 3 اظهار نظر نکرده بود. به گزارش کافه سینما وی در این مراسم صحبت های جالب توجهی راجع به وضعیت امروز صدا و سیما مطرح کرد که متن کامل آن را در ادامه می خوانید:


- در طول دوران خدمت زحمات زیادی را به شما هنرمندان، تهیه کنندگان، کارگردانان و نویسندگان محترم دادم که از شما معذرت می خواهم. به خصوص مدیرانی که بیشتر به آنها در ارتباط بودیم.

کلا ما پورمحمدی ها ( چون ما چند برادر هستیم و بهترینمان علی بود که شهید شد) حمال های خیلی خوبی هستیم و خیلی خوب حمالی می کنیم اما متاسفانه نوکرهای خوبی نیستیم. ما بندگان خدا هستیم و سعی می کنیم برای بندگان خدا نوکری نکنیم برای ائمه اطهار و پدر و مادر و خانواده اگر لیاقت داشتیم نوکری انجام می دهیم. تلاشم این بوده که در طول زندگی هیچ زمانی اهل تملق و چاپلوسی نباشم و رضای خدا را در نظر بگیرم. اگر موفقیتی بوده برای این بوده برای رضایت افراد نبوده. هر چند ما با همه مراجعه کنندگان و مردم و مسئولان تعامل داشتم و تعامل خوب و سازنده ای هم داشتم. اما اهل بده بستان نبودم. سیاسی کار نبودم. سیاست زده نبودم. اهل هیچ روزنامه، حزب، سایت و دار و دسته خاصی نبودم. به قول آقای فردوسی پور با هم اختلاف نظر داشتیم اما اختلاف نظرمان به خاطر کار بوده.

-وقتی به شبکه تهران رفتم فضا برای کار خوب نبود. جو سیاسی کشور التهاب داشت و من را اذیت می کردند، با من خوب نبودند و می خواستند من کار نکنم. تا اینکه خداوند کمک کرد و دیدند من خیلی بد اخلاق نیستم. به یک روزنامه پول داده بودند و در آن روزنامه به ما نمره صفر دادند. بعدا به آن دوست نویسنده گفتم لاقل به ما سیزده می دادی با این همه برنامه خوب. تا اینکه آقای احمدزاده که اول با ما خوب نبودند و بعد با ما خوب شدند گفتند ما برای جشن رمضان لوکیشن نداریم و شما از امام رضا بخواهید یک جای خوب پیدا کنیم. در سفر مشهد رو به حرم ایستادم و متضرعانه از امام رضا خواستم نه برای اینکه پورمحمدی مشهور یا محبوب بماند، برای اینکه آبرویم نرود بتوانم خوب کار کنم و برنامه های خوبی بسازم و خداوند متعال، ائمه اطهار، مقام رهبری و مردم از عملکرد ما راضی باشند. و به لطف خدا در آن سال شبکه تهران از غروب تا نیمه شب بهترین شبکه بود با جشن رمضان، پشت کنکوری ها پاورچین و...

اگر نخواهیم برای تبلیغات و آمار دادن ظاهرسازی کار کنیم و صداقت و اخلاص در کارمان باشد و دوست داشته باشیم مردم از ما راضی باشند خدا هم به ما کمک می کند. والا می توانیم مثل بعضی راوبط عمومی ها یک کتاب چاپ کنیم و بگوییم ما سیزده بار استقبال رفتیم، چهار بار بدرقه رفتیم، اسکان هتل میهمانان، چاپ بنر، تهیه شام و.. ولی اینها چه فایده ای دارد؟ من نمی دانم کجای دنیا می آیند یک کتاب چاپ می کنند و رقم سازی و آمار سازی می کنند می دهند به مقام بالاتر. اما کار من اینطور جلو نمی رفت. اگر اخلاص در کارم نباشد دنبال شهرت و قدرت باشم از مقام ها و مسئولین و چهره های محبوب و شخصیت ها و آیات اعظام استفاده ابزاری کنم خدا هم به من کمک نمی کند. هر چقدر زور بزنیم و هر چقدر مسئول بیاورم باهاش عکس بگیریم. فقط با اخلاص کارمان جلو می رود.

- از مدیران و کارکنان شبکه سه تشکر می کنم و خیلی شما را اذیت کردم. از مهندس ضرغامی وآقای میرباقری و آقای مهاجرانی و همه مدیران خودم تشکر می کنم. اما یک مدیر خوب نبودم. به من اعتماد داشتند اما مدیری که تو سری خور باشد، خوب نوکری بکند نبودم و معذرت می خواهم از مدیرانم. از دکتر لاریجانی که واقعا به من لطف داشتند و در آن دوران حساس خیلی از من حمایت می کردند تشکر می کنم. از دکتر دارابی که برای رفاه حال من و بهبود حال من و برای اینکه استراحت کنم این بار را از دوش من برداشتند تشکر می کنم. ( تشویق حضار)

- اما حرف ها و گلایه هایی از جناب اقای ضرغامی دارم. ایشان واقعا به من لطف داشتند. و گلایه هایم را شب قبل از مراسم تودیع در معاونت با ایشان مطرح کردم بخشی از آن گله را اینجا مطرح می کنم:

گفتم آقای ضرغامی شما دو سال است تلویزیون را ول کردید. به شما گفتند شما کارتان با کار تلویزیون نباشد ما خیلی خوب اداره اش می کنیم اما اینطور نیست آقای ضرغامی. شما نباید اجازه می دادی در تلویزیون فردی که اگر مدیر بوده، دو نفر ازش راضی نبودند بر ما مسلط شود. فردی که قبلا رئیس حراست یک فروشگاه در شاه عبدالعظیم بوده نباید به پورمحمدی، به پورحسین، به دکتر کرمی، به دکتر رستم وندی و... دستور بدهد. نباید جوری باشد در تلویزیون ما، بر یک عده مدیر با تجربه، مومن، مسلمان و هنرمند یک آدم بی هنر مسلط شود.

از مهندس ضرغامی درخواست کردم که اگر مدیری را می خواهیم منصوب کنیم من نمی گویم امتحان هنر، امتحان عقل ازش بگیریم (تشویق حضار - بعد از این تشویق پورمحمدی گفت: دست نزنید چون من یک موقع جو گیر می شوم، یک حرف هایی می زنم که برای خودم بد است. شما که می روید خانه هایتان یقه ما را می گیرند! هر چند که اقای پورمحمدی رئیس بازرسی کل کشور باشند اما این دلیل نمی شود من از حاشیه امنیت بالایی برخوردار باشم!) الآن چرا ما در این جلسه جمع شدیم؟ چون عقل نبود. ما همیشه در نمازخانه ی شبکه سه که به زور 150 نفر درش جا می شود، جلسه تودیع و معارفه می گذاشتیم.

چرا باید یک جوی بسازیم که بگوییم این آقا ممنوع است. مگر ما چه کار می خواستیم بکنیم که ممنوع بود. حتی در حد یک نوکر با ما برخورد نمی کنند. نوکر که بیست سال کار می کند روزی که می خواهد برود یک قرآنی، آبی می گیرند که آقا به سلامت. مگر اینکه آدم دزد پدر سوخته ای باشد. می گویید این آقا در شبکه ممنوع است. به روزنامه جام جم می گویید اسم این آقا را ننویس. با تک تک آدم ها تماس گرفتید و گفتید که اگر بروید به این جلسه فلان و بهمان می شود. مگر ما می خواهیم چه کار کنیم؟

اگر من پورمحمدی خودی نیستم پس کی دیگر خودی است؟ مقام رهبری در خراسان شمالی گفتند از بی تدبیری هست که ما بعضی جاها به مشکل می خوریم. ان شا الله با تدبیر و درایت بیشتر، شاهد برنامه های خیلی خوبی در تلویزیون باشیم. برای دوست عزیز و همکار مومن و متعهد که پیشینه ای خیلی خوبی دارند ، آقای زین العابدین در مدیریت شبکه 3 آرزوی موفقیت می کنم.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • قیمت «100 متری» در نقاط مختلف تهران
 • نامه شورای هماهنگی راه سبز امید به رئیس شورای ملی سوریه
 • ‫نام من میرحسین موسوی است، مرا می شناسی؟
 • كاهش 60 درصدی بودجه پيشگيری از وقوع جرم
 • برگزاری رزمايش ارتش در جنوب شرق كشور
 • تغییرات تقویم رسمی سال 1392 ابلاغ شد
 • جدیدترین پهپاد ایران با برد بلند در دست ساخت
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • وصیتنامه سیاسی احمد قابل، پژوهشگر دینی
 • بیکار شدن ۱۵۰ کارگر چرم مغان اردبیل
 • دختر عبدالفتاح سلطانی: به مادرم گفته اند شما به جای همسرتان اظهار ندامت کنید
 • دلار ۴۰۰۰ تومان؛ سکه ۱۵۰۰۰۰۰ تومان
 • واکنش ضرغامی به اقدام هاتبرد: دوران سانسور و جلوگیری از نشر اطلاعات سرآمده است
 • اطلاعیه خانواده احمد قابل درباره وضعیت جسمی وی
 • عضو هیات رئیسه مجلس: تاکنون ۱۸ نماینده پای استضیاح وزیر نیرو را امضا کرده‌اند
 • هشدار احمد توکلی به برداشت بی رویه از صندوق توسعه ملی/
 • سوءاستفاده مافیای چای از نوسان نرخ ارز
 • استیضاح وزیر صنعت،به هیئت رئیسه مجلس داده شد
 • 6 ایرانی نامزد بزرگ‌ترین جایزه‌ی ادبیات کودک دنیا
 • علی مطهری: فکر نمیکنم سوال از احمدی نژاد منتفی شود
 •