به روز شده: ۰۳:۱۹ تهران - دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۱

دفاع تمام قد "وکیل الدوله ها" از متهم جنایت کهریزک: اشتباهات کوچک او را فدای " کارهای بزرگش" نکنیم

امروز: سعید مرتضوی، متهم جنایت کهریزک این روزها مورد عنایت خاص جبهه پایداری، شاگردان مصباح یزدی قرار گرفته است و از او بعنوان کسی نام برده می شود که در سخت ترین شرایط و بحران های انقلاب!! قدرتمند ظاهر شد و کارهای بزرگی انجام داد.

آنها معتقدند اگر با قاضی مرتضوی برخورد شود، کسی جرات نمی کند از نظام دفاع کند!

البته شاگردان مصباح یزدی نمی گویند، این قاضی معزول شده در کدامیک از صحنه های انقلاب حاضر بوده است، اما در دفاع تمام قد از منتصب احمدی نژاد، پایداری خود را در دفاع از متهم جنایت کهریزک ابراز داشته اند.

در حالی که امضا کنندگان نامه حمایت از سعید مرتضوی حاضر به گفت و گو و اظهار نظر نیستند، اعضای جبهه پایداری با افتخار از تقدیر نامه خود سخن می گویند و تمام قد پشت سر قاضی متخلف و متهم جنایت کهریزک ایستاده اند و اشتباهات او در جریان کهریزک که حتی رهبری خواستار تعطیلی آن شد را کوچک می خوانند!

در آخرین اظهار نظری که از سوی این جبهه انجام شده است، سید مرتضی حسینی در گفت وگو با شبکه دولتی ایران با بیان اینکه اگر نامه ای هم در مورد حمایت از مرتضوی ارائه شود، با کمال میل آن را امضاء خواهم کرد. مرتضوی را فردی شجاع و مود نیاز نظلام و انقلاب دانست و ادعا کرد: بنده معتقدم دربحران هایی که انقلاب به مرتضوی نیاز داشت، وی به عنوان مردی قدرتمند ظاهر شده است.

عضو مجمع روحانیت مجلس مدعی است که سعید مرتضوی در جریان اعتراضات مردمی " کار بزرگی " انجام داده است! و ادعا می کند که طبیعی است فردی که کار بزرگی (در بحرانی که می رفت به نظام و انقلاب ضربه بزند)، انجام داده، در این میان چند اشتباه نیز از جانب وی رخ داده باشد، اما نباید اقدام قابل تقدیر و ستودنی وی را فدای اشتباه صورت گرفته، کنیم.

جنایات صورت گرفته در کهریزک آنقدر فجیع بود که انتشار اسناد پرونده این دادگاه خشم عمومی را برانگیخت و حتی مسئولان دادگاه را به شدت متاثر کرد.

ضرب و شتم، آویزان کردن، فحش و دشنام تنها بخشی از رفتارهایی بود که با اعزام شدگان به کهریزک انجام شده است. قاضی مرتضوی بعد از شهادت چهار قربانی این جنایت اعلام کرد که این افراد بر اثر منتژیت کشته شده اند!

جنایت کهریزک؛ ننگی که از دامن این حاکمیت زدوده نخواهد شد

این حامی دولت احمدی نژاد با بیان این مطلب که نباید قاضی قدرتمندی را به خاطر اشتباه رخ داده، به زمین بزنیم، گفت: اگر چنین برخوردی صورت گیرد، فردا هیچ قاضی جرأت نخواهد کرد که در دفاع از نظام و انقلاب اقدامی انجام دهد.

نماینده قزوین بااشاره به اینکه بنده قاطعانه از مرتضوی اعلام حمایت می کنم، ادعا کرد: تقدیر و حمایت از وی به نیروهای انقلاب در مواجه با بحران ها وسرکوب فتنه و مقابله با فتنه گران جرأت و شهامت خواهد داد.

پیش از این روح الله حسینیان، نماینده امنیتی مجلس شورای اسلامی نیز در دفاع از سعید مرتضوی، متهم پرونده کهریزک ادعا کرده بود: آقای مرتضوی آدم خوبی است. فردی انقلابی است. در سخت ترین شرایط از انقلاب و نظام دفاع کرد.

حسینیان از اعضای جبهه پایداری و حامیان مصباح یزدی و دولت احمدی نژاد بدون اشاره به خدمات و تلاش های قاضی عزل شده کهریزک و دادستان سابق کشور می افزاید: زمانی که مقام معظم رهبری در مصلی تهران سخنرانی کرد، آقای مرتضوی تنها قاضی ای بود که در مقابل جریان انحرافی اصلاح طلبان ایستادگی کرد. وی در زمان فتنه سال ۱۳۸۸ و انتخابات ریاست جمهوری در مقابل جریان فتنه ایستادگی کرد.

در همین حال، بزرگواری یک عضو دیگر جبهه پایداری نیز در دفاع از قاضی معزول شده کهریزک، ابتدا حمایت کامل خود را از دولت احمدی نژاد اعلام کرد و مدعی شد: ما تعدادی از اعضای جبهه پایداری هستیم که با سعید مرتضوی موافق هستیم. من معتقدم آقای مرتضوی در مواقع حساس در دفاع از نظام خوب عمل کرده است.

وی اشاره ای به این زمان حساس نکرد. اما کوچک زاده تنها از خدمات سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی حمایت نکرده بلکه مدعی شده است که " ما از کسی که رسانه‌های دوم خردادی را که می‌خواستند این ممکلت را به قهقرا ببرند، طبق قانون محاکمه کرده و به مجازت قانونی رسانده، دفاع می کنیم."

قاضی سعید مرتضوی در زمانی که ریاست دادگاه مطبوعات را به عهده داشت تا زمانی که دادستان عمومی کل کشور بود، بیش از ۱۲۰ روزنامه و نشریه به دستور وی توقیف شده و تعداد زیادی از روزنامه نگاران به زندان رفتند.

وی همچنین بر اساس رای کمیته اصل نود مجلس ششم، مقصر قتل زهرا کاظمی، روزنامه نگار و عکاس ایرانی - کانادایی، نیز شناخته شد.

در همین حال مشارکت در قتل قربانیان بازداشتگاه کهریزک، محمد کامرانی، محسن روح الامینی و امیر جوادی فر و فروش سوالات کنکور دانشگاه آزاد نیز از دیگر نقاط مبهم پرونده سعید مرتضوی است.

بهار امسال وکیل خانواده محمد کامرانی یکی از کشته شدگان بازداشتگاه کهریزک اعلام کرد که با اعتراض این خانواده به قرار منع تعقیب صادر شده برای دادستان سابق تهران، از سوی دادگاه عمومی قرار جلب متهم به دادرسی صادر شده است. اما به رغم آنکه محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه هم چند بار آن را تایید کرد، تاکنون خبری از اجرای این حکم نیست.

جبهه پایداری و سگ مرتضوی

مهدی کوچک زاده هفته گذشته در جلسه علنی مجلس از سعید مرتضوی تمام قد دفاع کرد و با افتخار از تلاش های رییس سازمان تامین اجتماعی ستایش نمود و گفت: قانون اساسی می‌گوید هتک حرکت و حیثیت کسی که به حکم قانون، دستگیر، بازداشت، زندانی و تبعید نشده به هر صورت که باشد، ممنوع و موجب مجازات است.

وی که پیش تر خطاب به محمد قوچانی، روزنامه نگار اصلاح طلب گفته بود که از " سگ مرتضوی هم کمتر است " اظهار داشته است: کسی هست در این‌جا که بگوید به چه حقی حرمت کسی که نه بازداشت، نه زندانی و نه تبعید شده این جا زیرپا گذاشته می‌شود.

اردیبهشت ماه سال جاری وقتی خبرنگار نشریه آسمان می خواست با کوچک زاده مصاحبه کند، این نماینده مجلس شروع به پرخاشگری می‌کند و حرف‌های رکیکی را درباره قوچانی به کار می‌برد و نسبت به او فحاشی می‌کند.

و در حالی که فریاد می‌کشید قوچانی از سگ مرتضوی هم کمتر است.

مهدی کوچک زاده که عضو شورای مرکزی جبهه پایداری است، پیش از این نیز از مرتضوی حمایت کرده و در مقابل محمدرضا باهنر که رییس سازمان تامین اجتماعی را بی تجربه خوانده، گفته بود: آیا انتساب رحمانی فضلی به عنوان رئیس دیوان محاسبات که جغرافیا خوانده خیلی تناسب دارد؟! تنها ویژگی اش این است که ۲۰ سال است که وردست آقای لاریجانی بوده است.

کوچک زاده از حامیان دولت احمدی نژاد است و در جریان انتخابات مجلس نهم اظهار داشته بود که اگر مجلس بعدی دست همین نمایندگان باشد دولت را به خاک و خون می کشند و اگر حامیان جبهه پایداری وارد مجلس شوند، همراه دولت و جزء یک تیم خواهیم بود.

در زمانی که برخی از نمایندگان منتقد دولت احمدی نژاد در مجلس برای استیضاح وزیر کار تلاش می کردند، کامران باقری لنکرانی سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه استیضاح وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی؛ در حال حاضر به روند امور اجرایی کشور کمک نمی‌کند، گفته بود: این استیضاح تنها فرصت‌هایی را هدر می‌دهد که مجلس هشتم باید صرف رسیدگی به امور فوری کشور به ویژه مساله بودجه سال جاری کند.

فاطمه آلیا و ولی اسماعیلی دو چهره دیگر جبهه پایداری و منتسب به فراکسیون انقلاب نیز در گفتگوهایی جداگانه با حمایت از شیخ‌الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از استیضاح این وزیر کابینه دهم انتقاد کرده بودند.

وکیل الدوله ها فرصت طلبند

جبههٔ پایداری انقلاب اسلامی، سال گذشته بدنبال اختلاف نظرها بین حامیان احمدی نژاد برای شرکت در انتخابات مجلس نهم شکل گرفت.

هر چند مرتضی آقا تهرانی گفته بود که این جبهه نمی خواهد حزب باشد، اما در انتخابات مجلس نهم فهرست انتخاباتی داشت و از هم اکنون برای انتخابات ریاست جمهوری نیز آماده می شود. در حال حاضر ۵۳ تن از آنان در مجلس نهم حضور دارند.

افراد این جبهه که خود را اصولگرا می دانند متشکل است از منتقدان دولت، برخی از اخراجی های دولت نهم و دهم و تعدادی از نزدیکان و شاگردان مصباح یزدی

اما اصولگرایانی که به تعبیر علی مطهری، نماینده مجلس، نقشی در انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی نداشته اند و اینک به میدان آمده اند تا انقلاب را از اصولش منحرف کنند. او معتقد است که پیروان این جبهه "فرصت طلبند" و برای "هوای نفس" دور هم جمع شده اند.

در حالی که بزرگواری، یکی از اعضای این جبهه پایداری که به دفاع از سعید مرتضوی برخاسته است، اما می گوید که اصل جبهه پایداری با دستور آیت‌الله مصباح برای این به وجود آمده است، مصباح یزدی اعلام کرده بود که رهبری این جریان سیاسی را به عهده ندارد. از مصباح یزدی بعنوان پدر معنوی این جبهه یاد می کنند.

منبع: کلمه-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • باهنر: با این عملکرد تا پایان سال تورم 40 درصدی خواهیم داشت
 • روح اله حسينيان: نامه تشکر از احمدی نژاد بخاطر ابقای مرتضوی امضا کردم/وی در سخت ترين شرايط از انقلاب و نظام دفاع كرد
 • واکنش پدر شهید روح الامینی به نامه تقدیر نمایندگان مجلس از احمدی نژاد برای ابقای مرتضوی
 • عضو کمیسیون صنایع: امضا نمایندگان برای تقدیر از ابقای مرتضوی در شان مجلس نبود
 • واکنشها به نامه حمایت مجلس از سعید مرتضوی
 • جزئیات بسته جدید ارزی در مجلس اعلام شد
 • واکنش لاریجانی به نامه حمایت نمایندگان از جنایکار کهریزک
 • محسنی اژه ای: لزومی ندارد متهم جنایت کهریزک تا تکمیل پرونده در زندان باشد!
 • ضرب‌الاجل سه روزه مجلس به بانک‌مرکزی برای اصلاح اوضاع
 •  
  آخرین اخبار
 • وکیل مهدی هاشمی: وی باید ظرف ۲۴ ساعت خود را به دادسرا معرفی کند
 • از لحظاتی پیش در ایران؛ جی میل فیلتر شد
 • محسن هاشمی: مهدی خواهد آمد و به تمام اتهامات پاسخ خواهد داد/جنجال ها انتخاباتی است
 • هاشمی رفسنجانی:بستر آغاز جنگ، حضور رئیس جمهوری قانون شکن، فرافکن و اختلاف‌افکن در ایران بود
 • استیضاح وزیر ورزش با امضای 60 نماینده
 • تیمورزاده: قیمت 60 هزار تومانی کاغذ دروغ است؛ قیمت تمام شده بیش از ۸۵ هزار تومان است
 • ایران مقام سوم خودکشی در بین کشورهای اسلامی دارد
 • یک مسئول سازمان ثبت احوال: واقعه طلاق ۴/۱ درصد رشد داشته است
 • جلودارزاده: ائتلاف خاتمی، هاشمی و ناطق نوری می‌تواند شرایط موجود را تغییر دهد
 • رئیس انرژی اتمی ایران: با دادن اطلاعات غلط MI6 را فریب دادیم
 • مجاهدین خلق؛ همچنان نماد وابستگی، خشونت و ترور
 • به علت کسری بودجه رخ داد: توقف توزیع شیر مدارس
 • دستکاری عمدی نرخ ارز توسط دولت برای جبران کسری بودجه
 • فائزه هاشمی به بند سیاسی زندان اوین منتقل شد
 • آخرین وضعیت مهدی کروبی محمد حسین کروبی/پدرم به روزنامه هم دسترسی ندارد
 • چه کسی مسئول بی‌نظیرترین فساد تاریخ کشور است
 • زیباکلام: منتقدین امروز دولت تا پیش از خانه نشینی، تکبیرگوی سیاست‌های احمدی‌نژاد بودند
 • جانشین فرمانده کل سپاه: حمله اسراییل یک فرصت تاریخی برای ایران است
 • زیمنس اتهام ایران مبنی بر «جاسازی مواد منفجره» در تجهیزات اتمی را رد کرد
 • تاجزاده: دستور بازرسی سلولم را آقا مجتبی داده بود
 •