به روز شده: ۱۵:۵۹ تهران - چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۱

عضو کمیسیون امنیت ملی: تدارک زیادی دیده شد تا بان کی مون با سران فتنه دیدار نکند

امروز: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اذعان به نامه نگاری صدها فعال سیاسی - مدنی و خانواده های زندانیان سیاسی با دبیر کل سازمان ملل، از تدارکات وسیع حکومت جهت لغو تمامی دیدارهای بان کی مون، از جمله ملاقات وی با رهبران جنبش سبز خبر داد.

این راهیافته به مجلس فرمایشی نهم، همچنین با اطلاق لفظ "فتنه" برای جنبش سبز، اظهار داشت که "فتنه‌ای مثل فتنه ۸۸ در راه است و برای آن در حال برنامه‌ریزی هستند؛ این مسئله اصولگرایان را موظف به حرکت منسجم و اتحاد در برابر فتنه‌گران می‌کند."

به گزارش فارس، حسین نقوی‌حسینی در جلسه هفتگی انصار حزب‌الله (لباس شخصی ها) به برگزاری اجلاس شانزدهم سران جنبش عدم تعهد در تهران پرداخت و آن را حائز ویژگی‌های خاصی دانست و افزود: به عنوان مثال یکی از مسائلی که شرایط خاصی را بر این اجلاس حاکم کرده بود تلاش آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از برگزاری آن بود که اسناد مذاکره لابی‌های صهیونیستی آمریکا با سران کشورها در این رابطه در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از این افراد شخص بان‌کی‌مون بود که به شدت از سوی آمریکایی‌ها برای عدم حضور در این اجلاس تحت فشار بود، با اذعان به وجود زندانی سیاسی در ایران گفت: 400 فعال سیاسی ضد انقلاب به وی برای ملاقات با موسوی و کروبی و خانواده زندانیان سیاسی نامه نوشته بودند تا در صورت تحقق این مطالبه، حضور او در این اجلاس را تحت‌الشعاع این دیدار قرار دهند و اعلام کنند که دبیرکل سازمان ملل برای ملاقات با ضدانقلاب به ایران سفر کرده است و نه شرکت در اجلاس جنبش عدم تعهد.

نقوی‌حسینی همچنین اظهار عقیده کرد: البته این تک دشمن با پاتک برنامه‌ریزی شده نیروهای انقلاب خنثی شد که بر اساس آن یک فهرست بلند از قرار‌های ملاقات برای وی ارسال شد که اگر قرار به ملاقات باشد او باید طبق برنامه عمل کند؛ یکی از این درخواست‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تنظیم شده بود تا در صورت حضور بان‌کی‌مون در مجلس او در حوزه‌های مختلف مثل حقوق مورد پرسش اعضای کمیسیون قرار بگیرد.

اگر قرار به ملاقات است خانواده هزاران شهید صف بسته‌اند
وی با بیان اینکه این درحالی است که گفته شد اگر قرار به ملاقات باشد خانواده هزاران شهید دوران دفاع مقدس برای ارائه سوالات خود در صف انتظار ایستاده‌اند که خانواده شهدای شیمیایی سردشت و شهدای ترور نیز دراین فهرست قرار دارند، گفت: با توجه به پیاده‌سازی این راهبرد، بان‌کی‌مون چاره‌ای جز ارائه پاسخ منفی به همه درخواست‌ها نداشت و بر این اساس با بهانه کمبود وقت از همه دیدار‌ها صرف نظر کرد که به این ترتیب توطئه دشمن در این زمینه خنثی شد.

*تهران نا امن است، نروید!
عضو کمیسیون امنیت مجلس بر همین اساس یکی از دستاویزهای آمریکا برای مجاب کردن سران کشورها وعدم حضور آنان درتهران پروپاگاندا در مورد شرایط ناامن تهران بود، دانست که با استناد به رخدادهای به وقوع پیوسته در فتنه 88 انجام گرفته بود در مرحله بعدی تلاش آمریکا و اسرائیل با هدف خدشه دار کردن مشروعیت بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران بر این مبنا استوار بود که اجلاس تهران با حضور کمتر از 50 هیئت برگزار شود.
وی ادامه داد: اما در این سوی میدان در وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی منسجمی برای برگزاری پرحجم و با کیفیت اجلاس جنبش عدم تعهد به انجام رسید و عملی شد؛ در نتیجه باید گفت برای برگزاری اجلاس شانزدهم عدم تعهد در تهران یک جنگ جهانی دیپلماتیک به وقوع پیوست.

نقوی حسینی در ادامه شرح داد که نتیجه این تلاش‌های فزاینده حضور بی‌سابقه تمامی 120 کشور در سطحی شامل کارشناسان ارشد بود و رقم حضور وزرای خارجه از معدل 15 اجلاس گذشته بالاتر بود؛ این درحالی است که سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با 51 هیئت در این اجلاس حضور یافته بودند، ضمن اینکه تمامی 15 مجمع دارای همکاری با جنبش عدم تعهد، در این اجلاس حاضر بودند.

نقوی‌حسینی در ادامه گفت: حضور مرسی رئیس‌جمهور مصر در ایران علی رغم تضاد مواضع او با جمهوری اسلامی ایران در برخی موضوعات مطرح شده و به خصوص در مورد بحران سوریه از دیگر دستاورد‌های این اجلاس محسوب می‌شود؛ با توجه به این که مصر یک کشور انقلابی محسوب می‌شود عدم حضور محمد مرسی در تهران دارای این پیام برای جهان بود که انقلاب مصر تاثیری بر روابط تیره و تار دو طرف نداشته است ضمن اینکه عدم حضور او می‌توانست دستاویزی برای تخطئه بیداری اسلامی و نفی آن قرار بگیرد.

نقوی‌حسینی در پاسخ به این سوال که محمد مصدق از پیشنهاد دهندگان تاسیس جنبش عدم تعهد به آقای نهرو بوده است اما نامی از وی برده نمی‌شود، گفت: معمولا رسم بر این است که مؤسسین رسمی یک نهاد در تاریخچه رسمی تشکیل آن، پس از آغاز به کار یاد می‌شود؛ ضمن اینکه اطلاعات موثق و کاملی نیز در مورد چگونگی این ادعا در دست نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این سؤال که بر اساس اقدامات و اظهارت متعارض مرسی نظیر مواضع ضد سوری او این سوال طرح شد که آیا شباهتی بین محمد مرسی و بنی صدر وجود دارد؟ گفت: برای پاسخ به این سوال باید به تشریح نکات مهمی پرداخت؛ بر این اساس باید گفت مدت‌ها پیش از آغاز بیداری اسلامی آمریکایی‌ها به دلیل داشتن حوزه نفوذ بیشتر در کشورهای هدف و رصد دقیق وقایع از قریب الوقوع بودن چنین خیزش‌هایی اطلاع یافته بودند و برنامه ریزی خود برای بهره‌برداری از فضا و سوار شدن بر امواج سهمگین خیزش‌ها را آغاز کرده بودند.

وی همچنین گفت: لازم به تاکید است که آنها به مدیریت قدرتمند برنامه‌های خود پرداختند؛ این دقت عمل تا اندازه‌ای بود که امریکایی‌ها حتی الگوی حکومتی آینده کشورهای در شرف تحول را نیز پیش بینی می‌کردند.

فتنه 88 برنامه آمریکا برای مهار بیداری اسلامی
نقوی‌حسینی بر این اساس ادعا کرد: یکی از اهداف ایجاد فتنه 88 در ایران از میان بردن الگوی حکومتی مردم‌سالاری دینی بود تا در دیگر کشورها پس از تغییر مورد بهره‌برداری قرار نگیرد و در این رابطه 2 هزار صفحه سند موجود است؛ در واقع باید گفت فتنه 88 یک برنامه سازمان یافته نه فقط برای برهم زدن نتیجه انتخابات و ایجاد آشوب بلکه بیشتر برای مهار انقلاب در شرف وقوع در کشورهای در شرف تحول نظیر مصر بود که آمریکایی‌ها نشانه‌های آن را رصد و به حتمی بودن وقوعش یقین داشتند؛ آمریکا پس از شکست در پروژه فتنه 88 و تحقق پیش‌بینی و آغاز بیداری اسلامی به سرعت تلاش برای انحراف آن را آغاز کرد تا متحمل حداقل آسیب شده و در ضمن مدیریت امور را در دست بگیرد.

اگر مبارک رفت مرسی که هست
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: یکی از نشانه‌های این فعالیت در مشخصات رهبران آینده کشورهای متحول شده بروز می‌یابد تا اگر مبارک به عنوان یک مهره آمریکایی تمام عیار کارایی خود را از دست می‌دهد، جایگزین او اگرچه نمی‌تواند خلاء ناشی از فقدان او را پرکند اما در تضاد کامل با وی نیز نباشد؛ این درحالی است که باید اختلاف دیدگاه جمهوری اسلامی و اخوان‌المسلمین را نیز به این مسئله افزود و در نتیجه نباید انتظار داشت آنچه پس از انقلاب در ایران اتفاق افتاد در مصر نیز به وقوع بپیوندد.

*مرسی نه حزب‌اللهی است نه مهره آمریکا
وی یادآور شد: محمد مرسی نه یک نیروی انقلابی تمام عیار مطلوب خط حزب‌الله جهانی است و نه یک مهره آمریکایی تمام عیار؛ بنابراین و با توجه به برنامه‌ریزی‌ که از آن یاد شد صرف حضور محمد مرسی در تهران برای جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت بالایی است.

سه سال خرج جنبش را می‌دهیم
وی در پاسخ به سوالی درباره چگونگی تامین هزینه‌های جنبش عدم تعهد، اظهار داشت: جنبش عدم‌تعهد یک سازمان نیست و تامین هزینه‌های آن نیز تابع قوانین سازمان نیست؛ بر این اساس سازمان‌ها دارای ساختار مشخصی هستند که اعضای آن موظف به پرداخت حق عضویت می‌شوند؛ بر این مبنا جمهوری اسلامی ایران عضو 600 سازمان بین‌المللی است که در همه موارد حق عضویت پرداخت می‌کند که هزینه اجلاس‌ها، کنفرانس‌ها و رفت و آمد‌های احتمالی آن از محل پرداخت حق عضویت اعضا تامین می‌شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: این مسئله‌ای است که شامل حال جنبش عدم‌تعهد نمی‌شود و از آنجا که این جنبش نه دارای دبیرخانه دائم و نه حتی موقت است هیچ یک از اعضای آن حق عضویت نمی‌پردازند و بر این اساس کل هزینه‌های جنبش در هر دوره سه ساله بر عهده کشور دارنده ریاست جنبش عدم تعهد است.

تعارض ما با مرسی در مورد سوریه
نقوی‌حسینی در پاسخ به سوال یکی از حضار که تقاضای تشریح وضعیت بحران سوریه را کرده بود، افزود: ما در مورد سوریه با یک تعارض در بین کشورهای اسلامی روبرو هستیم؛ درحالی که جمهوری اسلامی از تحول عظیم منطقه‌ای با عنوان بیداری اسلامی یاد می‌کند، چنین نظری را در مورد تحولات سوریه ندارد و به همین دلیل مورد اعتراض کشورهایی نظیر مصر قرار می‌گیرد. چنانچه محمد مرسی نیز با همین زاویه ورود به مسئله سوریه پرداخت. این درحالی است که وجه افتراق تحولات سوریه و کشوری مثل بحرین، حضور مردم است.

اغلو صراحتا گفت ما باید اسد را ساقط کنیم
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بحران سوریه در گرو درگیری با گروه‌های تکفیری مسلح است که از سوی قوای معارض خارجی تجهیز می‌شوند. ما به همراه آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با‌آقایان عبدالله گل رئیس جمهور و اردوغان نخست وزیر و داوود اغلو وزیرخارجه ترکیه در مورد بحران سوریه مذاکرات شفافی داشته‌ایم که بازتاب رسانه‌ای نداشت؛ داوود اغلو صراحتا در این جلسات گفت که ما باید به ارتش آزاد سوریه آموزش و تجهیزات ارائه دهیم و به شکل مستقیم در سوریه دخالت و جمهوری عربی سوریه به ریاست بشار اسد را ساقط کنیم.

وی ادامه داد: ما ملاقاتی نیز با اعضای کمیسیون امنیت ملی ترکیه داشته‌ایم که برخی از اعضای آن از احزاب مخالف عدالت و توسعه بودند؛ آنها در این جلسه با فریاد رئیس کمیسیون را مخاطب قرار دادند و او را دروغگو خطاب کردند. آنها صراحتا در آن جلسه گفتند که ما از پادگان تاسیس شده در مرز سوریه که به آموزش و تجهیز و اعزام نیروهای معارض به این کشور می‌پردازد؛ بازدید کرده‌ایم.

نقوی‌حسینی تأکید کرد: آنچه در سوریه می‌گذرد نه یک انقلاب، بلکه یک فتنه برنامه‌ریزی شده از سوی سازمان سیا و موساد برای نابودی مقاومت با هدف تامین امنیت اسرائیل است.

بله! فتنه جدید در راه است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا فتنه جدیدی در سال 92 مشابه یا فزاینده‌تر از فتنه 88 در ایران در راه است، گفت: بله چنین فتنه‌ای در راه است و برای آن در حال برنامه‌ریزی هستند و این مسئله اصولگرایان را موظف به حرکت منسجم و اتحاد در برابر فتنه‌گران می‌کند تا از نفوذ در بین شکاف اصولگرایان مصون باشیم.

وی در پایان مدعی شد: ما باید هوشیار باشیم زیرا پیش از این موساد به جاسوسی در داخل ایران می‌پرداخت و امروز موفق به نفوذ در لایه‌های اجتماعی ما و انجام عملیات شده است که این سطحی ارتقاء یافته‌تر از فعالیت‌های گذشته آنان است. بنابراین باید پشت سر رهبری حرکت کنیم و عمق فرمایش ایشان را درک کنیم.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • رفتار با خاتمی بیانگر وضعیت سیاسی ایران امروز
 • واکنش عضو هیات رئیسه مجلس به سخنان دیروز احمدی نژاد درباره سال پایانی کار دولت
 • بان کی مون در تهران وضعیت حقوق بشر در ایران را پیگری میکند
 • سردار جوانی: نظام به خاتمی اجازه بازگشت نمیدهد چون جز فتنه است!!!
 • ورود "بان‌كي‌مون"به تهران
 • امضا کنید/ دعوت شهروندان ایرانی از بان‌کی‌مون برای پیگیری وضعیت همراهان زندانی جنبش سبز
 • نماینده مجلس: مردم در اقتصاد مقاومتی، کالاهایی که ناگهان گران میشود را نخرند!!!
 • واکنش مجلس نسبت به بیماری زا بودن پارازیت ها/ از وزیران بهداشت و ارتباطات سوال می شود
 • درخواست 419 نفر از فعالان سیاسی - مدنی از دبیرکل سازمان ملل برای دیدار با رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی
 •  
  آخرین اخبار
 • روایت هنرمند سبز از سلامت کامل میرحسین موسوی
 • صادق لاریجانی: به رهبری اطمینان دادیم "سردسته" های زندانیان سیاسی آزاد نمی شوند
 • معصومه ابتکار: ابتکار: عده ای از اصل با قانون اساسی مشکل دارند و به شوراها اعتقادی ندارند
 • کدخدایی مجددا به عنوان رییس هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین منصوب شد
 • سعید مرتضوی هم دکتر شد + تصویر
 • اعترافات احمدی نژاد در خصوص به هم ریختگی اقتصادی کشور
 • انصاری راد: هم اکنون شرایط برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات فراهم نیست/طول و عرض جریان اصلاحات به اندازه طول و عرض کل کشور است
 • نماینده مجلس: ارزش پول ملی به دلیل برخی ندانم کاری ها سقوط کرد اما دولت مقصر نیست!!!
 • چمران: مردم شهر ری در اعتراض جدایی از تهران نامه‌ای به دفتر مقام رهبری نوشتند
 • احمدی نژاد: از کجا می دانید یک سال به آخر دولت مانده است؟/پاک ترین دولت در تاریخ کشوریم!
 • برگزاری جلسه شورای عالی فرهنگی وزارت دفاع
 • یک کارشناس سینمایی: هر ایرانی فقط هر 9 سال یك بار سینما می‌رود/ حال سینمای ایران خوب نیست
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • 950 میلیارد دلار درآمد نفتی ایران پس از انقلاب؛ 531 میلیاردش فقط در دولت احمدی نژاد
 • 300 هزار خانه خالی در پایتخت
 • بیانیه سازمان جمهوری خواهان ایران پیرامون توافقنامهء حزب دمکرات کردستان ایران و حزب کومله‏ء کردستان ایران
 • پروين احمدي نژاد: فرماندار شهر ري نیستم
 • مصطفی پورمحمدی؛ از اعدام‌های ۶۷ تا ریاست‌جمهوری
 • پیام تشکر خانواده احمد قابل و گزارش آخرین وضعیت جسمی وی
 • کیوان صمیمی و مسعود باستانی به انفرادی زندان رجایی شهر منتقل شدند
 •