به روز شده: ۱۳:۳۲ تهران - سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱

رئیس مجلس خبرگان: ما انقلاب نکرده‌ایم که ملت متدین داشته باشیم ما انقلاب کرده‌ایم که به معیشت مردم نیز رسیدگی شود

امروز: رییس مجلس خبرگان رهبری گفت:دولت باید برای رسیدن به این هدف بزرگ خود یعنی رفاه معیشت مردم از نخبگان و فرهیختگان واز کسانی که می‌توانند دولت رادر اداره کردن کشور کمک کنند بهره بگیرند.

به گزارش ایلنا محمدرضا مهدوی کنی در دوازدهمین تشکیل جلسه خبرگان رهبری با تسلیت درگذشت فقید بزرگ قره باغی گفت: در این یکی دوماه که گذشت ایران اسلامی شاهد حوادث تلخ و شیرینی بود که مسوولان باید از حوادث تلخ عبرت بگیرند و برای رفع تلخی‌ها اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: حادثه‌های خوبی نیز در کشور اتفاق افتاد از آن جمله می‌توان ماه مبارک رمضان، احیای شب‌های قدر، اجتماعات مذهبی و برگزاری با شکوه روز قدس و اجتماع میلیونی مردم ایران و سایر کشور‌ها و اجلاس اخیر در کشور ایران.

رییس مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: در مسایل خوب کشور اقدامات خوبی انجام گرفت که برگزاری اجلاس نم در ایران و حضور مقام رهبری برای ایراد سخنرانی و بیان دستوراتی که باید مورد بررسی و اجرای مسوولان اجلاس قرار گیرد.

وی در به حادثه‌ای بزرگ زلزله اخیر در ورزقان اشاره کرد و گفت: هم مردم، دولت، علما و حتی اعضای خبرگان رهبری و ائمه جمعه باید کمک‌های خود را به این منطقه سرازیر کنند تا هر چه زود‌تر مشکلات موجود مردم این منطقه حل شود.

وی گفت: در ماه رمضان جلسات مذهبی و شب‌های احیا و احیای شب‌های قدر همه نشاندهنده این بود که مردم ایران پس از ۳۳ از انقلاب هنوز وفادار به نظام ودین و رهبریشان هستند وبه آن اهمیت می‌دهند.

مهدوی کنی با بیان اینکه مشکلات و ناراحتی‌هایی از سوی دشمن و برخی بزرگان برای مردم در ایران وجود دارد گفت: انقلاب ما دارای سه رکن است که مردم و رهبری دو رکن اصلی هستند و دولت رکن سومی از انقلاب است که باید دستورات و عوامر رهبری را اجرا کند و این مثلث زمانی که با هم کار کنند قطعا به کشوری ایده آل و مطلوب دست پیدا خواهیم کرد.

رییس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در سه رکن انقلاب اسلامی، رهبری در راس سیاست‌ها را معین می‌کند و دولت نیز اجرا کننده این سیاست هاست و مردم باید اجرای سیاست‌ها اطاعت کنند.

مهدوی کنی مردم را به ولی نعمت دانست و گفت: به تعبیر امام (ره) ملت و مردم ولی نعمتان ما هستندوباید برای رفاه حال آنان تلاش کنیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: انقلاب ما با سختی‌ها شروع شد و با سختی‌ها نیز به پایان رسید و اگر زحمت و سختی نباشد قطعا هیچ نتیجه‌ای معنا ندارد.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف انقلاب حوادث طبیعی و غیر طبیعی زیادی داشته‌ایم گفت: انقلاب ما برای رسیدن به اهداف خود با حوادث طبیعی و غیر طبیعی بسیاری روبرو بوده است به همین دلیل همین حوادث طبیعی و غیر طبیعی رسیدن به اهداف انقلاب را برای ما سخت کرده است واما این سختی هاست که انقلاب رامستحکم کرده و اگر این مشکلات نبود قطعا ما نمی‌توانستیم به این درجه از اعتبار شهرت در جهان برسیم.

مهدوی کنی بیان کرد جنگ‌ها و تحریم‌ها از سویی برای ما سختی‌هایی را به وجود آورد و از سوی دیگر برای ما نعمت به شمار می‌رود.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دولت به معنای واقعی اسلامی باید دولتی باشد که به همراهی مردم و رهبری با مشکلات دست و پنجه نرم کند گفت: دولت باید حق مردم انقلاب و محروم را به آن‌ها برساند و دراین زمینه نباید از هیچ کوششی فروگذار کند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما از طرفی با مشکلات تحریم‌ها روبروست و از جهتی تحریم‌های نظامی و حملات نظامی بر آن باعث شد که در اول راه با سختی‌های بسیاری روبرو شود اما در این زمینه به پیروزی‌هایی دست یافت.

مهدوی کنی در ادامه به جریانات اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: به خاطر پوشش‌هایی که انجام داده شد و در مسایلی که برای برگزاری روز قدس و اجلاس از سوی مسوولان شاهد بودیم تشکر می‌کنیم چرا که این حوادث به خوبی در کشور به سرانجام رسید.

مهدوی کنی حضور مقام رهبری را در اجلاس را نطق نقطه عطف این اجلاس دانست و گفت: مقام رهبری در اجلاس نم مسایلی را فرمودند که باید مسوولان اجلاس و مردم ملت و دولت ایران از آن بیانات بهره لازم را ببرند.

وی گفت: ‌سران اجلاس نم همگی به این نکته رسیده‌اند که هیچ کدام نمی‌توانستند همانند مقام رهبری ایرادات خود را بیان کنند و این خود نکته‌ای است که ایران اسلامی توانسته است از آن منظر به پیروزی برسد ودر جهان پیشرفت کند.

رییس مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: برگزاری اجلاس نم نشان داد که ما نظامی نیستیم که بخواهیم برای کشور و ملت چارچوب و حصاری دور خود بکشیم و در آن باقی بمانیم.

وی تصریح کرد: حضور ۱۲۰ سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران این را به دیگر ملت‌ها و دولت‌های جهان تنفیذ کرد حادثه‌ای بزرگ در ایران اسلامی به وقوع پیوسته است حال می‌خواهد دشمن این پیروزی را قبول بکند یا نکند.

مهدوی کنی خاطرنشان کرد: اجلاس نم با شکوه بود و با حضور سران این همه کشور در ایران مصوبه‌هایی داشت اما ما به عنوان اعضای مجلس خبرگان رهبری بیان می‌کنیم که هر کسی هر چیزی که در اجلاس گفت مورد تایید ما نیست و در هر اجلاسی نظرهایی گفته می‌شود و این طبیعت اجلاس است.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اجلاس غیر متعهد‌ها به این معنا نیست که هرچه که در آن نظر‌ها و بیاناتی گفته شد باید مورد تایید قرار گیرد تصریح کرد: آنچه که مورد تایید خبرگان رهبری است بیانیه پایانی است که مورد تصویب همگان واقع شده است.

مهدوی کنی گفت: ‌این اجلاس به همگان و حتی دشمنان ایران نشان داد که کشور ما در امنیت خوبی است که می‌تواند چنین اجلاس بزرگی را برگزار کند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: مساله امنیت تا حدی مهم است که آیات بسیاری در این باره آورده شده است.

وی گفت: ما دوگونه امنیت داریم یک امنیت گورستانی که هیچ کسی با کس دیگر کاری ندارد و این امنیت را در بهشت زهرا (س) مشاهده کنیم و امنیت دیگر امنیت حیات و زندگی است که هر انسان زنده‌ای باید از این نعمت امنیت برخوردار باشد.

وی گفت: برای رسیدن به اهداف مادی و معنوی اجلاس عدم تعهد‌ها باید این چنین امنیتی وجود داشته باشد.

رییس مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنرانی خود در دوازدهمین اجلاس سالانه خبرگان رهبری بیان کرد: امنیت یک نعمت بزرگ خداوند است و قدر این نعمت راباید دانست چرا که در سایه امنیت است که مردم به رفاه می‌رسند و ما باید بدانیم که امنیت چه از لحاظ مادی و معنوی نعمت بزرگی است.

رییس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: برخی از سران فکر می‌کردند که زمانی که وارد فرودگاه تهران شوند خود را مواجه با درگیری‌هایی خواهند دید اما با حضور خود شاهد آن بودند که چیزی غیر از امنیت در ایران نیست و این امنیت نیز در سایه رهبری، ایمان و فداکاری مردم پیدا شده است.

وی با اشاره به سخنان مقام رهبری گفت: سخنان مقام رهبری در اجلاس نم تنها به خطاب به ملت ایران نبود بلکه خطاب به تمامی کشور‌ها و ملت‌های جهان بود که باید سران جنبش عدم تعهد این بیانات اهداف اجلاس بدانند و برای اجرای آن قدم بردارند.

رییس مجلس خبرگان رهبری خطاب به مسلمانان و غیر مسلمانان جهان بیان کرد: غیر متعهد بودن واقعا به گونه خالص آن باید به وقوع پیوندد و در این زمینه باید توجه جدی نیز شود.

مهدوی کنی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم ایران اهداف اجلاس را که همگرایی جهانی در برابر قدرت‌های فاسق است را به خوبی به اجرا بگذارد.

وی حمله دشمنان به برگزاری این اجلاس را جرات و جسارت ایران دانست و گفت: اگر اعضای اجلاس نم همچون ایران به هیچ کشوری تعهد نداشته باشد قطعا به پیروزی‌های بیشتری در جهان دست پیدا خواهند کرد و به اهداف اجلاس نزدیک‌تر خواهند شد.

وی با توصیه راهکارهایی به فعالان سیاسی و اقتصادی گفت: فعالان سیاسی و اقتصادی ما باید بدانند که امروز ایران در تحریم اقتصادی به سر می‌برند و این فعالان تلاش کنند که به نتیجه واقعی که رفاه معیشت مردم است دولت را در این زمینه یاری رسانند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما تنها برای متدین کردن ملت شکل نگرفته است گفت: دولت باید به وضع معیشتی مردم برسد و ما انقلاب نکرده‌ایم که ملت متدین داشته باشیم ما انقلاب کرده‌ایم که به معیشت مردم نیز رسیدگی شود و معیشت مردم به خوبی در کشور اجرا شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دولت باید برای رسیدن به این هدف بزرگ خود یعنی رفاه معیشت مردم از نخبگان و فرهیختگان واز کسانی که می‌توانند دولت رادر اداره کردن کشور کمک کنند بهره بگیرند.

وی تصریح کرد: دولت باید در مسایل اقتصادی، سیاسی، نخبگان و فرهیختگان را مد نظر قرار بدهد واز نظرات آنان نیز استفاده کند و این توصیه است که اگر دولت به آن عمل کند به اهداف اصلی خود خواهد رسید.

مهدوی کنی خطاب به فعالان سیاسی و اقتصادی گفت: ‌ فعالان سیاسی، اقتصادی نیز می‌توانند برای بهبود وضعیت معیشت مردم کمک کند و این فعالان اگر هر کدام کار خود راانجام دهدبدانند قطعا به جایی نخواهند رسید و باید هماهنگی بین نیرو‌ها ایجاد شود که رهبری در نظام اسلامی یکی از نقش‌هایی است که هماهنگی را ایجاد می‌کند.

وی گفت: باید برای بهبود وضعیت معیشتی مردم از فرصت‌ها استفاده کنیم و افرادی که کارهای اقتصادی می‌کنند سود‌های شخصی خود را کم کند و با انگیزه خدمت رسانی به مردم فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه ملت ایران یکی از ملت‌هایی است که اصرافگر هستندگفت: متاسفانه ما ایرانی‌ها جزء کشورهای با اصراف دنیا هستیم و هرچه را که خداوند به ما نعمت زیاد داده ما در کشور اصل قناعت را رعایت نمی‌کنیم اما لازمه رسیدن به هدف‌های بزرگ همین قناعت کردن است.

وی رسیدن به اقتصاد مقاومتی را قناعت دانست و گفت: امیدواریم ملت ایران در توصیه لوازم زندگی خود نیز قانع باشند و فعالان اقتصادی با سودهای کم کالا‌ها را به مردم بفروشند وبه همین سودهای کم نیز قانع باشند.

وی در ادامه به انتخابات شورا‌ها وریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سال آینده انتخابات شورا‌ها و ریاست جمهوری برگزار می‌شود امیدواریم ملت و نخبگان کسانی راانتخاب کنند به وضع مردم برسند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • آغاز به کار دوازدهمین اجلاس رسمی خبرگان
 • مهدوی کنی: دانشگاه امام صادق به من که یکی از بندگان صالح خدا هستم ارث رسید‌!!!
 • مهدوی کنی: شرط ورود به انتخابات «اعتقاد به تقدّس رهبری» است
 • مهدوی کنی: رهبری از اختلافات و خرده گیری های اصولگرایان راضی نیستند
 • در خواست پایانی مهدوی کنی از اصولگرایان برای پیوستن به جبهه متحد
 •  
  آخرین اخبار
 • راه اندازی بورس ارز در روزهای آینده
 • برگزاری نخستین جلسه دادگاه متهم حادثه فولاد غدیر یزد پس از 9 ماه
 • تشدید سوءاستفاده از نیروی كار كودكان در ماده ۱۹۱ قانون کار
 • مشاور سابق خاتمی: جریان اصلاحات تلاش می کند حضور فعال در انتخابات داشته باشد و قصد خودکشی ندارد
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • سحرخیز در ششمین روز از اعتصاب غذا از خوردن دارو امتناع کرد
 • رحیمی: فقط جمهوری اسلامی غیر متعهد است/اکنون شرایط مدیریت جهانی برایمان فراهم شده است
 • اژه ای: امدادگران مناطق زلزله زده خرابکارند/مشروح نشست خبری
 • علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما سرباز ولایتیم
 • رفتن ژیلا بنی یعقوب برای اجرای حکم خود به زندان اوین
 • ناکامی اجلاس غیرمتعهدها؛ واقعیتی که حاکمان ایران به خوبی از آن مطلع‌اند
 • یادداشت همسر نسرین ستوده: دو سال از بازداشت بی مرخصی نسرین گذشت
 • هاشمی رفسنجانی: صدای متحجران که موافقت جمهوریت نبودند، از ابتدای انقلاب هم بلندتر شده
 • افزایش ۴۵ در صدی قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت کاغذ در عرض هشت ماه سه برابر افزایش یافته است
 • ابلاغ طرح جامع پدافندی از سوی آیت الله خامنه ای
 • توجیه ضرغامی برای مناظره انتخاباتی و جیگر/مترجم خسته بود، جای سوریه گفت بحرین!!
 • افشاگری عجیب گلپور علیه معاون اول احمدی نژاد
 • سید عباس نبوی: با حکم حکومتی رهبری جلوی محکمه رفتن ده پرونده سنگین دولتی ها گرفته شد/البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند!!!
 • حکم "مه‌آفرید خسروی"، متهم اصلی اختلاس بزرگ به وکیل وی ابلاغ شد
 •