به روز شده: ۱۹:۲۳ تهران - دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱

توجیه ضرغامی برای مناظره انتخاباتی و جیگر/مترجم خسته بود، جای سوریه گفت بحرین!!

امروز: در حالی که افتضاح به بارآمده در تحریف سخنان مرسی، علاوه بر زیر سوال بردن صداقت مسوولان و رسان های جمهوری اسلامی واکنش وزارت خارجه مصر و احضار کاردار ایران در بحرین را هم به دنبال داشته، رئیس سازمان صداوسیما خستگی مترجم را عامل اشتباه صورت گرفته در ترجمه سخنان مرسی در یکی از شبکه های صداوسیما عنوان کرد!!

به گزارش هم اندیشی؛ عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار درباره ترجمه حاشیه ساز یکی از مترجمین این سازمان از سخنان محمد مرسی رئیس جمهور مصر در شانزدهمین اجلاس سران غیرمتعهدها، توضیح داد.

ضرغامی که در افتتاحیه نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در دانشگاه شریف سخن می گفت، در این باره اظهار داشت: سخنرانی های اجلاس به چندین زبان دنیا اعم از انگلیسی، عربی، اسپانیایی و ... به طور همزمان ترجمه و پخش می شد. در خصوص ترجمه فارسی نیز ترجمه همزمان رسمی ما از طریق شبکه خبر بود که همین ترجمه در اجلاس برای حاضران فارسی زبان پخش می شد. شبکه های رادیویی نیز ترجمه شبکه خبر را برای مخاطبان خود پخش می کردند.

رئیس صداو سیما در مورد مشکل پیش آمده در ترجمه شبکه اول سیما نیز اضافه کرد: با توجه به اینکه ارتباط شبکه اول با سالن اجلاس قطع شده بود، یک مترجم برای سخنان مرسی تعیین کردند که این فرد به علت خستگی و مشغله زیاد در یک اشتباه به جای سوریه، از بحرین اسم برد که رسانه های خارجی برای به حاشیه راندن برگزاری اجلاس در تهران، این اشتباه سهوی و عروسک برنامه کلاه قرمزی را دستاویز خود برای هجمه به رسانه ملی ایران قرار دادند.

رییس سازمان صداوسیما ، با بیان این‌که یک سینه سخن درباره فتنه 88 وجود دارد که هرگز نمی‌‌شود آن را بیان کرد، فتنه 88 را فتنه خواص نامید.

به گزارش ایسنا، عزت الله ضرغامی طی سخنانی در سیزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که با شعار "مقاومت برای پیشرفت، پیشرفت در خدمت عدالت، رمز اقتدار ملت" در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، با اشاره به برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران،‌ اظهار داشت: رسانه‌های بیگانه آنقدر در مقابل این اجلاس منفعل شدند که خبر اول دنیا که مربوط به اجلاس بود، را کنار گذاشتند و به به یک شخصیت عروسکی چسبیدند و حتی در بی‌بی‌سی برای بررسی این موضوع کارشناس آوردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دفاع از قوه قضاییه پرداخت و با اشاره به مسائلی که در مورد حوزه سایبری در سایت‌ها و وبلاگ‌ها پیش می‌آید، اظهار کرد: متاسفانه جرائم جدید در حوزه نرم تعریف نشده است و همین عامل موجب شده است که قوه قضاییه مظلوم واقع شود. قوه قضاییه اگر در مورد خلاف‌هایی که در این عرصه انجام می‌گیرد، اقدام کند، مورد بازخواست عده‌ای قرار می‌گیرد و اگر اقدام نکند عده‌ای دیگر قوه قضاییه را مورد سرزنش قرار می‌دهند. من پیشنهاد می‌کنم که شما دانشجویان در این عرصه پیشگام شوید و به تعریف مسائل این حوزه بپردازید.

وی همچنین گفت: آزادی بیان هم امروز یکی از مشکلات کشور است که در همین عرصه یعنی حوزه نرم با آن مواجه‌ایم که این مساله در حوزه نرم باید به وسیله دانشجویان برطرف شود.

ضرغامی خطاب به دانشجویان گفت: خوشبختانه امروز بسیاری از تشکل‌های دانشجویی ما مستقل‌اندو حتی بسیج دانشجویی نیز علیرغم این که زیر نظرسازمان بسیج مستضعفین قرار دارد، اما این طور نیست که دستورات را از بالا به آنها ابلاغ کنند. امروز بیشتر از هر زمانی دیگری دانشجویان ما مستقل‌هستند و شما باید از این فرصت استفاده کنید.

وی ادامه داد: جریان دانشجویی بزرگترین پشتوانه یعنی حمایت‌های مقام معظم رهبری را دارد که باید از آن استفاده کند. آرزوی ما این است که نتیجه یک دهم تشویق‌ها و حمایت‌هایی که از جنبش می‌شود، را ببینیم.

ضرغامی در ادامه به پاسخگویی به سوالات دانشجویان پرداخت و در پاسخ به سوالی درباره علت عدم حضور وی در جمع‌های دانشجویی گفت: یکی از این دلایل این است که عملکرد ما همواره روی آنتن و مقابل چشم مردم است و نیازی به توضیح دادن دائمی ندارد.

وی افزود: دلیل دوم این است که در حوزه جنگ نرم بسیاری از مسائل طبقه‌بندی شده است ، لذا ضروری است که ضمن قانع کردن شما و بسیاری دیگر از کسانی که انتظار دارند ما در میان آنها حاضر شویم، طبقه‌بندی اطلاعات را رعایت کنیم و این مساله‌ای دشوار است.

ضرغامی در پاسخ به انتقادات برخی دانشجویان نسبت به عدم توجه به حضور افراد انقلابی و حزب‌اللهی در رسانه ملی و ممنوع‌التصویر بودن آنها گفت‌ که هیچ ممنوع‌التصویری نداریم و آخرینش جیگر بود که آن را تکذیب می‌کنیم.

وی افزود: با این حال رسانه ملی ضوابطی دارد که بخش عمده آن مربوط به رییس رسانه ملی نمی‌شود مطمئنا در شرایط خاصی که نظام نیازمند آرامش است برخی مسائل باید ملاحظه شود.

ضرغامی همچنین در حاشیه نشست در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره این که آیا نشان دادن تصاویری از اقدمات شهرداری و یا اقدامات دولت با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم شائبه تبلیغات رسانه ملی برای آنها را به وجود نمی‌آورد، گفت: وظیفه رسانه ملی پوشش دادن خدمات نظام است، حال ممکن است توسط قوه مجریه و یا هر دستگاه دیگری اجرا شود. ما به شائبه‌هایی که درباره نشان دادن دستاور‌د‌های دولت می‌سازند، توجه نمی‌کنیم، ما خدمات همه دستگاه‌ها را پوشش می‌دهیم. در دولت سازندگی هم چنین اقداماتی انجام می‌شد و دستاورد‌های دولت سازندگی نشان داده می‌شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره آغاز زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در رسانه ملی گفت: طبق قانون و در محدوده زمانی مقرر تبلیغات رسمی براساس سیاست‌هایی که کمیته مربوط به انتخابات تصویب می‌کند، آغاز خواهد شد و روال طبیعی آن ادامه خواهد یافت.

وی درباره برگزاری مناظرات بین نامزد‌های انتخابات، گفت: هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.

ضرغامی در پاسخ به سوالی درباره این‌که برخی می‌گویند رسانه ملی ضمن پوشش دادن اقدامات دولت فعلی، اقدامات دولت‌های سابق و حتی برخی شخصیت‌های نظام را زیر سوال می‌برد، گفت که ما براساس سیاست‌های کلی عمل می‌کنیم و گزینشی اقدام نمی‌کنیم.

وی افزود: حتی دولت فعلی ممکن است مدعی باشد که اقداماتش مورد توجه واقع نشده است، اما ما معتقدیم که سرمایه‌های نظام باید حفظ شود؛ چرا که آبروی مسئولان در همه سطوح جزو بیت‌المال است به همین دلیل حواشی که در برخی نشست‌ها، راهپیمایی‌ها و سایت‌ها منعکس می‌شود به هیچ وجه پوشش نمی‌دهیم، چرا که معتقدیم باید آبروی افراد حفظ شود.

رییس رسانه ملی ادامه داد: در برنامه نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری دهم به ویژه در مناظره‌ها مسائلی گفته شد که به نظر می‌رسید پاسخ این موارد باید از طرف افرادی که نام‌شان برده شده بود، داده شود ما نیز بر این اساس اعلام آمادگی کردیم اما تعداد به قدری زیاد شد که همانند یک سریال شش ماهه می‌شد.

وی درباره این که آیا بعد‌ها امکان حضور افراد در رسانه‌ ملی برای پاسخگویی به اتهامات مطرح شده برای آنها ممکن است یا نه، گفت: حتما ممکن است.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • علی لاریجانی: ایران تاکنون عملیات نظامی در سوریه نداشته است/ کشورهای عربی نگران دموکراسی سوری هستند!!!
 • معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه: ایرانیان ربوده شده در سوریه در سلامت کامل به سر می برند
 • هیئت اعزامی مجلس شورای اسلامی به سوریه: امنیت سوریه امنیت جمهوری اسلامی است
 • یکی از مقامات ارشد سپاه پاسداران: ما امروز همه جانبه در حال جنگ هستیم در بعد نظامی در سوریه و در بعد فرهنگی هم در حال مبارز‌ه‌ایم
 • مدیرکل امور بین الملل مجلس: اسد تن به استعفا نمی دهد، مردم سوریه هم نمی خواهند
 • ایران با تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی مخالفت کرد
 • وزارت خارجه جمهوری اسلامی: سوریه در برابر تهاجم خارجی به تنهایی می تواند از خود دفاع کند
 • امام جمعه تهران: گرانی، مقدمه ظهور امام زمان است/ اصلاحات در سوریه شروع شده است
 • بیانیه نشست مشورتی تهران درباره سوریه
 •  
  آخرین اخبار
 • رفتن ژیلا بنی یعقوب برای اجرای حکم خود به زندان اوین
 • ناکامی اجلاس غیرمتعهدها؛ واقعیتی که حاکمان ایران به خوبی از آن مطلع‌اند
 • یادداشت همسر نسرین ستوده: دو سال از بازداشت بی مرخصی نسرین گذشت
 • هاشمی رفسنجانی: صدای متحجران که موافقت جمهوریت نبودند، از ابتدای انقلاب هم بلندتر شده
 • افزایش ۴۵ در صدی قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت کاغذ در عرض هشت ماه سه برابر افزایش یافته است
 • ابلاغ طرح جامع پدافندی از سوی آیت الله خامنه ای
 • افشاگری عجیب گلپور علیه معاون اول احمدی نژاد
 • سید عباس نبوی: با حکم حکومتی رهبری جلوی محکمه رفتن ده پرونده سنگین دولتی ها گرفته شد/البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند!!!
 • حکم "مه‌آفرید خسروی"، متهم اصلی اختلاس بزرگ به وکیل وی ابلاغ شد
 • سوختگی شدید دو کارگر در کارخانه مشهد نخ
 • كسی نیست كه بپرسد برای چه تیراژ كتاب‌ها زیر 1000 نسخه آمده است/مطبوعات به شكل وحشت‌انگیزی مورد دل‌زدگی جامعه قرار دارند
 • نهاوندیان: باید در راه اندازی بورس ارز اعتماد بخش خصوصی را جلب کرد
 • جوادی حصار: اصولگرایان با عملكرد فعلی خود در اداره كشور در جایگاه تعیین شروط برای اصلاح‌طلبان نیستند
 • معاون اقتصادی بانک مرکزی: اسامی بدهکاران بانکی منتشر می شود
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • سکه 822 هزار تومان/ دلار 2139 تومان
 • مصوبه‌ انحلال شركت صادرات گاز لغو شد
 • نصف جمعیت ایران بالای 27 سال سن دارند
 • ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت احمدی نژاد و خاتمی
 •