به روز شده: ۱۶:۴۳ تهران - چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱

سردار جوانی: نظام به خاتمی اجازه بازگشت نمیدهد چون جز فتنه است!!!

امروز: مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با ادعای اینکه "دشمن دنبال این است مردم در انتخابات سیاست نظام را به چالش بکشند و به انتخابات 92 امید بسته"، مدعی شد: "اصلاح‌طلبان مشکلاتی دارند برخی از آنان می‌گویند انسجام حول یک نفر مثل خاتمی باشد البته خاتمی جزو فتنه 88 است و نظام اجازه نمی‌دهد به این سطح و جایگاه برگردد..."

پاسدار یدالله جوانی همچنین اظهار عقیده کرد: "اکنون در حوزه نظامی امنیتی تهدیدهای دشمن جدی است.. البته هر که در این جنگ مهاجم باشد بازنده خواهد بود."

به گزارش خبرگزاری دانشجو، سردار پاسدار یدالله جوانی در همایش تخصصی کارگاه‌های پژوهشی بسیج اساتید که در مشهد در حال برگزاری است، با بیان اینکه مسائل کشور را نمی‌توانیم بدون در نظر گرفتن موقعیت و نقش ایران در فرامنطقه و منطقه تحلیل کنیم، تصریح کرد: رهبری سال گذشته در دانشکده افسری پاسخ‌های شفافی را دادند و گفتند که تهدید غرب را با تهدید پاسخ می‌دهیم، اینکه جواب دشمن را در سرزمین خودش می‌دهیم معنای زیادی دارد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه در این شرایط باید به نکات مهمی توجه کرد، گفت: بیداری اسلامی باعث باز شدن ژئوپولوتیک جمهوری اسلامی شده است، بیرونی‌ها نگاه دقیق تری به ما دارند، حسین هیکل در دیدار یکی از مقامات ایرانی گفته بود من نمی‌دانم ولایت فقیه چیست اما قدرش را بدانید چون که در طول تاریخ ایرانیان دو بار به سواحل مدیترانه رسیده اند یک بار به وسیله لشکرکشی در زمان هخامنشیان و یک بار هم بدون لشکرکشی با ولایت فقیه.

پاسدار جوانی با بیان اینکه بر همین اساس به نظر می رسد امریکایی ها و غربی‌ها تمام توان خود را صرف می‌کنند که روند جهان را متوقف کنند، افزود: امریکایی‌ها برای اینکه به خواسته‌شان برسند فشار مستقیم بر ایران، ایجاد جبهه در اطراف ایران و فشار مستقیم بر متحدین ایران را اعمال می‌کنند که موضوع سوریه یک مقدمه بر نظم نوین مدنظر شان است.

جوانی با اشاره به لزوم توجه به مسائل داخلی، فشارهای کنونی را به بهانه مسئله هسته ای دانست و گفت: امروز ایران در تمام صحنه‌ها درگیر است و غرب با راهبرد فشار برای مذاکره می‌خواهد ایران را تسلیم کند.
وی ادامه داد: این فشارها در همه حوزه‌ها از جمله تهدیدات نظامی، حمله سایبری و حتی اقدامات امنیتی است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه بیان داشت: در حوزه نظامی امنیتی تهدیدهای دشمن جدی است در اسرائیل کسانی هستند که اصرار دارند جز راه نظامی راهی نیست اگر جنگی رخ نداده به علت رویکرد صحیح جمهوری اسلامی و تجربه دفاع مقدس است؛ چرا که بعد از آن می‌دانستیم جنگ بعدی‌مان جنگ با ابرقدرت‌هاست و هر که در این جنگ مهاجم باشد بازنده خواهد بود.

جوانی با بیان اینکه رهبری سال گذشته در دانشکده افسری پاسخ‌های شفافی را دادند و گفتند که تهدید غرب را با تهدید پاسخ می‌دهیم، تصریح کرد: اینکه جواب دشمن را در سرزمین خودش می‌دهیم معنای زیادی دارد.

وی در ادامه بیان داشت: در حوزه مسائل امنیتی طی سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی از سوی دشمن صورت گرفته است اگر تلاش دستگاه‌های امنیتی نبود با ناآرامی‌هایی در جنوب و شمال شرق کشور و سایر نقاط مواجه بودیم، بنابراین در حوزه مقابله با تجاوز نظامی دارای قدرت بازدارندگی هستیم.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه جمهوری اسلامی از یک ثبات برخوردار است، گفت: "در حوزه فرهنگی و اجتماعی دارای ضعف هستیم، فتنه 88 پایان جنگ نرم دشمن نبود و امروز هم به شدت در حال فعالیت است."

جوانی چهار عمل عمده دشمن در مقابل ایران را در حوزه فرهنگی دانست و بیان داشت: ترویج ابتذال و بی‌بندوباری، ترویج زندگی غربی، تقدس زدایی از ارزش‌های انقلابی و سیاه نمایی از کشور چهار عمل دشمن است.

وی ادامه داد: در این حوزه دو مشکل داریم؛ برای تقابل آنچه به صحنه آورده‌ایم تناسبی با فعالیت دشمن ندارد و دوم اینکه یک فهم درستی در برابر این مسائل کسب نکردیم و دستگاه‌های مختلف نگاه‌های متفاوتی دارند.
مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه ا اشاره به تمرکز دشمن در حوزه اقتصادی بیان داشت: امروز جنگ اقتصادی است دشمن به دنبال فلج کردن اقتصاد کشور و به دنبال آن ایجاد نارضایتی در مردم است.

جوانی ادامه داد: رهبری دو عبارت دارند یکی اینکه تشدید تحریم‌ها آخرین تیر دشمن است و اگر اینجا موفق نشود باید دست‌هایش را بالا ببرد غرب هم می‌داند ضرر تعامل با ایران کمتر از تقابل است.

وی با بیان اینکه هدف دشمن جداسازی مردم از نظام و قرار گرفتن در مقابل آن است، ادعا کرد: "در بحث تحریم‌ها رهبری می‌گویند سناریوی دشمن را باید فهمید امروز که جنگ اقتصادی راه انداخته است می‌خواهد در نقطه‌ای دیگر بهره اش را ببرد مثل جنگ نرمی که منجر به فتنه 88 شد."

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه دامه داد: ‌غربی‌ها بر این باورند که جمهوری اسلامی تغییر باور نمی‌دهد مگر زمانی که موجودیت خودش را در خطر ببیند.

جوانی افزود: مشابه آنچه در دفاع مقدس رخ داد و ما تا قبل از قطع نامه می‌گفتیم جنگ جنگ تا پیروزی برای همین دشمن دنبال ایجاد نارضایتی در مردم است و تحریم‌های میکروسکوپی انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه در مقابل فشارها در کشور دو دیدگاه است، گفت: یک نگاه از ابتدا در کشور بوده است که امریکا قدرت جهان است و خاطرات هاشمی که سال گذشته گفت که به امام نامه نوشته است نشان دهنده این است که از ابتدای انقلاب این نگاه بوده است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: دشمن دنبال این است که مردم در انتخابات سیاست نظام را به چالش بکشند و به انتخابات 92 امید بسته است.

جوانی نگاه دوم را مقابله و دفاع دانست و گفت: در داخل کشور تقابل این دو نگاه است یعنی ایستادگی در مقابل امریکا و دیگری مذاکره با امریکا.

وی با اشاره به انتخابات سال 92 به عنوان مهم ترین مسئله پیش رو و اینکه در چه فضایی رقم می‌خورد، بیان داشت‌: ‌آرایش سیاسی در کشور در زمان انتخابات خودش را نشان می‌دهد و انتخابات سال 92 در حوزه ریاست جمهوری و شوراهاست که بسیار بر هم تأثیر گذارند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد:‌ چه بسا نگاه بعضی این باشد که ریاست جمهوری یازدهم راهی برای رسیدن به شوراهاست که در نهایت بتوانند ریاست جمهوری دوازدهم را داشته باشند.

جوانی گفت: اگر به اول انقلاب برگردیم تنها دو جریان فعال بود اما در انتخابات 92 سه جریان با ویژگی‌های متفاوت از گذشته حضور دارند.

وی ادامه داد: اصولگرایان بخشی از خودشان را از دست داده‌اند و حلقه جداشده از رئیس جمهور نیز باعث تشتت اصولگرایان شده است، فتنه 88 هم بر اصولگرایان تأثیر گذاشت که منجر به تشکیل جبهه متحد و پایداری شد، به نظر می‌رسد در این شرایط اصولگرایان با سه کاندیدای اصلی حضور پیدا کنند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه این خطر را برای اصولگرایان دانست که این انتخابات در فضایی برگزار شود که تحریم‌ها تأثیرگذار شده باشد و گفت: جریان اصلاح طلب انتخابات 92 را یک احیای سیاسی برای خود می‌داند و این برایشان از پیروزی مهم‌تر است، آنها به تحریم‌ها و تفرقه اصولگرایان امید بسته‌اند و اگر تحریم‌ها اثر بگذارد زبانشان باز می‌شود.

جوانی مدعی شد: اصلاح‌طلبان با این حال مشکلاتی دارند برخی از آنان می‌گویند انسجام حول یک نفر مثل خاتمی باشد البته خاتمی جزو فتنه 88 است و نظام اجازه نمی‌دهد به این سطح و جایگاه برگردد یک نگاه دیگر این است که اصلاحات به صورت یک ستاد فعالیت کند.

وی با اشاره به جریان دولت وابسته به مشایی اذعان داشت: این جریان دنبال این است که مردم دولت دهم را قبول کنند و بعد از آن هر چه احمدی‌نژاد گفت، همان رأی بیاورد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه در پاسخ به سوالی در مورد مذاکره با امریکا گفت: اگر امریکا را بشناسیم باید از خود بپرسیم که در این گفت‌وگوها چه چیزی را باید به امریکایی‌ها بدهیم تا فشارها کم شود.
جوانی‌ با اشاره به اینکه رهبری فرمودند اختلاف ما با امریکا اساسی و بنیادی است، ادامه داد: امریکا به دنبال سلطه بر جهان است و ایران در مقابل آن ایستاده؛ آنچه هاشمی می‌گوید که چه فرقی بین امریکا و سایر کشورهاست همین است که امریکایی ها ادعای رهبری جهان را دارند و برای آن چنگ و دندان هم نشان می‌دهند.

جوانی با بیان اینکه باید دور اندیش بود و دانست که میز مذاکره همانا و شکست هم همانا گفت: مصداق عینی این مذاکرات همان آیه قرآن است که می‌گوید یهود و نصارا به هیچ وجه راضی نمی‌شوند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مردم در این شرایط تا کجا باید مقاومت کنند، گفت: آرمان‌خواهی مرزی ندارد واقعیت‌ها را همان‌طور که هست باید ببینیم؛ چراکه دشمن دنبال این است که واقعیت‌سازی کند و با هیاهو این احساس را به وجود بیاورد که شعب ابوطالب هستیم که رهبری در جواب گفتند امروز در موقعیت بدر و خیبر هستیم.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه دامه داد: رهبری یک جمله گفتند که تهدید غرب را با تهدید جواب می‌دهیم این را بسیاری تحلیل کردند که در دکترین دفاعی ایران تغییر به وجود آمده است.

جوانی خاطرنشان کرد: غرب سعی کرد صادارت نفت ایران را فلج کند و بعضی هم باور کردند به طوری که در جلسه با رهبری اظهار نگرانی کردند رهبری هم با تیزبینی فرمودند اگر آنها نگذارند ما نفتمان را از خلیج فارس خارج کنیم نمی‌گذاریم حتی یک قطره نفت از تنگه هرمز خارج شود.

وی ادامه داد: غرب از این مسئله شوکه شد و برای همین بود که اوباما به رهبری نامه نوشت این در حالی است که در طی این 33 سال که مقاومت کرده‌ایم روند رو به قدرت داشته‌ایم.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • نماینده آیت الله خامنه ای در سپاه: اقدامات گذشته محمد خاتمی در صورت "عذرخواهی از ملت ایران و خودداری از تکرار اشتباهات"، "قابل اغماض خواهد بود"
 • دیدار اصلاح‌طلبان با محمد خاتمی در روز عید فطر
 • حج باطل معاون اول خاتمی و حج مقبول احمدی نژاد و رفقا
 • پیام تسلیت سید محمد خاتمی به حادثه دیدگان زلزله آذربایجان
 • سیدمحمد خاتمی: قدیس سازی، از رسوبات خودکامگی و استبداد است
 • خاتمی: حاضرم تعهد محضری به آقایان بدهم که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم
 • نظر عسگراولادی درباره كانديداتوری خاتمی
 • بادامچیان:عبدالله نوری چه هست که به نظام فشار بیاورد/ خاتمی نه رهبر اصلاح‌طلبان تندروست، نه معتدلین
 • احمدی نژاد : من وضعم اینطوریه ، خاتمی چی میکشیده!
 •  
  آخرین اخبار
 • رفتن ژیلا بنی یعقوب برای اجرای حکم خود به زندان اوین
 • ناکامی اجلاس غیرمتعهدها؛ واقعیتی که حاکمان ایران به خوبی از آن مطلع‌اند
 • یادداشت همسر نسرین ستوده: دو سال از بازداشت بی مرخصی نسرین گذشت
 • هاشمی رفسنجانی: صدای متحجران که موافقت جمهوریت نبودند، از ابتدای انقلاب هم بلندتر شده
 • افزایش ۴۵ در صدی قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت کاغذ در عرض هشت ماه سه برابر افزایش یافته است
 • ابلاغ طرح جامع پدافندی از سوی آیت الله خامنه ای
 • توجیه ضرغامی برای مناظره انتخاباتی و جیگر/مترجم خسته بود، جای سوریه گفت بحرین!!
 • افشاگری عجیب گلپور علیه معاون اول احمدی نژاد
 • سید عباس نبوی: با حکم حکومتی رهبری جلوی محکمه رفتن ده پرونده سنگین دولتی ها گرفته شد/البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند!!!
 • حکم "مه‌آفرید خسروی"، متهم اصلی اختلاس بزرگ به وکیل وی ابلاغ شد
 • سوختگی شدید دو کارگر در کارخانه مشهد نخ
 • كسی نیست كه بپرسد برای چه تیراژ كتاب‌ها زیر 1000 نسخه آمده است/مطبوعات به شكل وحشت‌انگیزی مورد دل‌زدگی جامعه قرار دارند
 • نهاوندیان: باید در راه اندازی بورس ارز اعتماد بخش خصوصی را جلب کرد
 • علی لاریجانی: ایران تاکنون عملیات نظامی در سوریه نداشته است/ کشورهای عربی نگران دموکراسی سوری هستند!!!
 • جوادی حصار: اصولگرایان با عملكرد فعلی خود در اداره كشور در جایگاه تعیین شروط برای اصلاح‌طلبان نیستند
 • معاون اقتصادی بانک مرکزی: اسامی بدهکاران بانکی منتشر می شود
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • سکه 822 هزار تومان/ دلار 2139 تومان
 • مصوبه‌ انحلال شركت صادرات گاز لغو شد
 •