به روز شده: ۱۹:۱۶ تهران - دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۱

محتشمی پور: مصائب خانواده موسوی باعث می شود شرایط خود را فراموش کنیم

امروز: در حالیکه طی روزهای گذشته اخبار ناگواری از شرایط سخت زندانیان سیاسی و رهبران در حصر جنبش سبز منتشر شده است، اما تاکنون هیچ اراده و تلاشی برای حل و پیشگیری اتفاق های ناگوار در آینده از سوی مقام های ارشد نظام صورت نگرفته است. خانواده سید مصطفی تاجزاده، عضو ارشد جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب در حالی چهارمین نامه خود را در اعتراض به شرایط حاد جسمی وی خطاب به مسئولین می نویسند که تاکنون پاسخی نسبت به نامه های گذشته خود دریافت نکرده اند.
در بخشی از این نامه خطاب به رئیس قوه قضاییه آمده است که "سکوت شما به این چهارمین نامه و به این سؤال استراتژیک و سرنوشت ساز برای عزیزما و خودمان که وظیفه حفظ و حراست جانش را در زمانی که متأسفانه نظام اسلامی برای جان فرزندانش و شهروندان خدوم کشورمان ارزشی قائل نیست، در روزهای پیش رو، تکلیف دیگری را برای ما که سلامت جان عزیزدربندمان با هیچ درّ و گوهری قابل معاوضه نیست، مقدر خواهد کرد که انشاء الله با تدبیر شما و مقامات مافوقتان نیازی به اقدامات بعدی خانواده نباشد."
فخرالسادات محتشمی پور همسر تاجزاده در این زمینه به "جرس" می گوید: "حدود سه سال و سه ماه است که ما در حال نامه نگاری هستیم. درخواستمان هم مشخص است و انتظار زیادی نداریم. اگرچه آزادی همه عزیزان در بند خواست اصلی ماست، اما حفظ سلامتشان بیشتر مد نظر ما است. آقایان باید توجه داشته باشند که این عزیزان امانتهایی در دستشان هستند که مسئولیت جان و حفظ سلامتشان بر عهده آنهاست. مکاتبه اخیر خانواده ما هم در راستای همین مساله بوده است و این چهارمین نامه است که قطعا به دست آقایان رسیده است، زیرا همیشه از این نامه ها در پرونده سازی ها با عنوان مستندات استفاده می شود. (همچنانکه در مورد من و هم در مورد آقای تاجزاده مسبوق به سابقه است) متاسفانه علی رغم اطلاع دقیق از نامه ها و درخواستهای ما، واقعا نمی دانم چه تصمیمی برای آقای تاجزاده گرفته اند؟ زمانی هم که برای آقایان توضیح می دهم که این روزه هایی که آقای تاجزاده می گیرند سبب ضعیف شدن و تحلیل رفتن جسم ایشان می شود و سلامتیشان را به خطر می اندازد، آنها به راحتی می گویند که خب،روزه نگیرد! بعد که می پرسم آیا چه شرایطی سبب شده که آقای تاجزاده دست به روزه داری بزنند از پاسخ طفره می روند."
این عضو جبهه مشارکت می افزاید: "روزه داری آقای تاجزاده از آبان ماه 1389 در اعتراض به اعمال محدودیتها و فشارها آغاز شده و آنچه که باعث نگرانی شدید ما می شود این است که پزشکان معالج آقای تاجزاده روزه داری را با توجه به شرایط ایشان مضر می دانند. وقتی آب به صورت محدود به بدن برسد، سبب غلظت خون می شود و همین امر مشکلات چشمی برای ایشان بوجود آورده است و سه ماه اهمال و کوتاهی آقایان باعث شد که آقای تاجزاده دچار خونریزی چشم شوند که هنوز هم درمان آن کامل نشده است. در هر حال این روزه داری مداوم نشانه های منفی خودش را دارد نشان می دهد و تاثیرات منفی بر روی سلامتی آقای تاجزاده می گذارد. آقایان هم که سلامتی زندانیان و حتی مجموع شهروندان (با این پارازیت و آلودگیهایی که هیچ کس مسئولیت آن را قبول نمی کند و سلامت کل شهروندان در خطر قرار گرفته است) اهمیتی ندارد و این مسئله مسئولیت ما را بیشتر می کند."
فخرالسادات محتشمی پور در پاسخ به خبرنگار جرس در خصوص وضعیت میرحسین موسوی که به دنبال عارضه قلبی به بیمارستان منتقل و پس از عمل مجددا به زندان خانگی بازگردانده شد، می گوید: "آقای موسوی و خانم رهنورد در شرایط بسیار بد امنیتی قرار دارند. ببینید زندانیان سیاسی مثل آقای تاجزاده زمانی که در قرنطینه هستند ما به عنوان خانواده حق پرسش و سوال داریم و انتظار پاسخگویی داریم. علاوه بر اینکه حداقل یکبار ملاقات دارم و از حال او باخبر می شویم که از حق هم نگذریم مسئولین در ملاقاتها شرایط ادب را رعایت می کنند، اما تیمی که با آقای میرحسین موسوی در ارتباط هستند، تا آنجاییکه من اطلاع دارم بسیار خشن و بی ادب هستند و فشاری که بر روی این زوج محترم و هم بر روی فرزندانشان است اقتضا می کند که چنین شرایطی بوجود آید.
باید توجه داشت که مشکلاتی که برای اینها بوجود آمده اینگونه نیست که ناشنیده و ناگفته بماند و روزی فاش خواهد شد. زمانیکه برادر محترم آقای میرحسین موسوی که در همین نظام مسئولیت بزرگی بر عهده اش بوده اینقدر احساس ناامنی می کند که نمی تواند در خصوص وضعیت برادرش که محبوب مردم است اظهار نظر کند دیگر چه می توان گفت؟ حداقل می دانیم که مسئولیت زندانیان سیاسی با قوه قضاییه است اما مسئولیت آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد معلوم نیست با کیست؟ طبیعی است که وقتی اینها در تنهایی هستند نگرانیها بیشتر می شود. در بند عمومی وقتی یک مشکلی برای یک زندانی سیاسی پیش بیاید بقیه زندانیان چه از نظر اطلاع رسانی و چه از نظر رفع مشکل به هر نحوی دست به کار می شوند اما در مورد آقای میرحسین موسوی و کروبی و خانم رهنورد که در حصر و تنهایی هستند این نگرانی همیشه برای خانواده اشان وجود دارد و این فشاری مضاعف بر روی آنهاست. به هر حال خانواده آقای میرحسین موسوی را جزو خانواده بزرگ زندانیان سیاسی می دانیم و معتقدیم فشارهای زیادی که بر روی آنهاست شاید فاصله آنها را با ما کمتر کرده، اما قلبا با یکدیگر پیوند داریم و در درد و رنجی که آنها می برند مشترک هستیم. من واقعا وقتی مسائل و مصائب خانواده موسوی را می بینم شرایط و مشکلات خودمان را فراموش می کنم."
همسر سید مصطفی تاجزاده در ادامه با تاکید براینکه سلامت جان همسرش در خطر است، تصریح می کند: "کاملا مشخص است وقتی قوه قضاییه هیچ مسئولیتی قبول نمی کند مسئولیت هر اتفاقی برای آقای تاجزاده با شخص اول نظام است که همه قوا زیر نظر ایشان است. شاید آقایان خوششان نیاید که این مسئله مطرح شود اما اگر بد است پس این مسئله را حل کنند و گرنه که ناراحتی ندارد. به خاطر همین ما انتظار رسیدگی شخص اول نظام را به این وضعیت را داریم و می خواهیم مسئولین را وادار به پاسخگویی کنند. آیا رئیس قوه قضاییه باید نسبت به این اعمال غیرقانونی در رابطه با زندانیان سیاسی پاسخگو باشد یا نه؟ قانون اساسی ایشان را پاسخگو کرده است و مجلس وظیفه دارد که اگر رئیس قوه قضاییه پاسخگو نبود، او را وادار به پاسخگویی کند. چگونه است که به مجامع جهانی پاسخ می دهند و پاسخهایشان هم پاسخهای دروغ است از جمله اینکه می گویند ما در کشورمان حتی یکنفر نداریم که به خاطر ابراز عقیده زندانی باشد. این اظهارات واقعا باعث تمسخر است و تعجب آور این که در مجامع جهانی حضور می یابند و می گویند انتخابات آزاد برگزار کنید، به حرف ملت گوش دهید و ... در حالیکه در کشور خودمان قادر نیستند یا نمی خواهند الفبای دموکراسی را پیاده کنند اما در صحنه جهانی این همه ادعا دارند!"
خانم محتشمی پور با تاکید بر اصلاحات بیان می کند: "با وجود این شرایط آقای تاجزاده هنوز به عنوان یک اصلاح طلب نظریاتش را مطرح می کند و معتقد است که اگر ما قابلیتها و ظرفیتهای داخل نظام و قانون اساسی را استفاده کنیم، می توانیم اعتماد مردم را جلب کنیم و بدون هرگونه دخالت نظام خارجی به کشوری آباد برسیم. ما خودمان را یک اصلاح طلب می دانیم و نمی خواهیم برخوردها و رفتارهای تند و خشن وجود داشته باشد. در گذشته اختلافات را با ریش سفیدی حل می کردند. می گوییم الان یک دعوای خانگی است و این دعوای خانگی با ریش سفیدی و تفاهم حل خواهد شد اما متاسفانه در قرن بیست و یکم با اینهمه بحرانهای جدی داخلی و خارجی حتی قابلیت نظام طایفه ای و قبیله ای را هم ندارند که با ریش سفیدی اختلافات را حل کنند. ما از اصولگراهای معتقد که هرازچندگاهی اظهارنظراتی می کنند می خواهیم تحرک بیشتری از خود نشان دهند.
اینها که اصلاح طلبان را با عناوین اتهامات کاملا کنار گذاشته اند و اینقدر هم قباحت دارند که به چند نفری که نمی توانند اتهامی بچسبانند می گویند باید توبه کنند و ...پس حداقل مجموعه ای که خودشان قبول دارند دست به کار شوند. اگرچه آنها هم با کوچکترین اظهار نظر و نقدی از دایره حذف می شوند و روز به روز دایره قدرت طلبان کوچکتر می شود اما با این حال دوستانی که اهل حل و عقد هستند می توانند نقش مثبتی ایفا کنند و تا حدی به حل مسائل کمک کنند."
وی بار دیگر بر روی وضعیت نامناسب آقای تاجزاده تاکید می کند: "وضعیت جسمانی آقای تاجزاده بسیار نامناسب است. در طول هفته بیست دقیقه وقت ملاقات کابینی داریم که البته تنها من حق ملاقات دارم و دیگر اعضای خانواده آقای تاجزاده ممنوع الملاقات هستند به خاطر همین اطلاع یافتن از وضعیت ایشان برای ما مشکل و محدود است. من حتی به صورت تصادفی از پزشک معالج ایشان شنیدم که آقای تاجزاده دچار سرگیجه های شدیدی می شوند. در شرایطی هم که ایشان در انفرادی هستند اگر بر اثر این سرگیجه زمین بخورند هیچکس نیست که اطلاع دهد و فوری رسیدگی کند. هر حادثه ای ممکن است برای آقای تاجزاده اتفاق بیفتد..."

این عضو جبهه مشارکت در پایان با امیدواری نسبت به آزادی همه زندانیان سیاسی در آینده ای نزدیک می گوید: "ما هر لحظه منتظر آزادی ایشان هستیم و این آزادی در دست آقایان نیست، بلکه اگر اراده الهی تعلق گیرد همه عزیزان در بند آزاد خواهند شد و ما به رهایی ایشان و دیگر عزیزان در بند در آینده ای نزدیک امیدوار هستیم. در هر حال ما از آزادی زندانیانی که در عید فطر آزاد شدند خوشحال هستیم اگرچه این آزادی خیلی با آنچه ما می خواهیم فاصله دارد. خواسته ما آزادی همه زندانیان سیاسی و تمام کسانیکه به خاطر ابراز عقیده و نقد مشفقانه در زندان به سر می برند است. حالا مساله زندانیان گمنامی که خود مسئولین و خانواده های آنها نمی خواهند اطلاع رسانی کنند که مساله قابل توجهی هم هست به کنار اما تعداد زندانیان سیاسی در زندانها زیاد است و در زندانها در شرایط مطلوبی هم به سر نمی برند. ما انتظار عذرخواهی هم از آقایان نداریم بلکه می خواهیم این شرایط خفقانی که در جامعه حاکم شده از بین برود."
منبع: جرس-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • بیماری تاجزاده
 • جمعی از استانداران دوره اصلاحات به دیدار خانواده مصطفی تاجزاده رفتند
 • جای تاسف دارد که از تجربه و مشورت شخصیتی مانند مهندس موسوی در حل بحران ها استفاده نمیشود
 • درخواست 419 نفر از فعالان سیاسی - مدنی از دبیرکل سازمان ملل برای دیدار با رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی
 • تاجزاده: احسنت به مسئولان نظام که قاتل کهریزک پست می‌گیرد و افشاگر کهریزک مجازات می‌شود
 • تاکید آیت‌الله دستغیب بر لزوم آزادی موسوی و کروبی و دیگر زندانیان سیاسی
 • تاجزاده:می خواهند هیچ صدایی جز صدای رهبر و آقای مصباح و مریدانشان در جامعه منعکس نشود
 • نامه حسین زمان به دادستان: به هر جرمی که مناسب است،بازداشت و به سلول تاجزاده منتقلم کنید
 • زلف بر باد و دستِ بیداد
 •  
  آخرین اخبار
 • علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما سرباز ولایتیم
 • رفتن ژیلا بنی یعقوب برای اجرای حکم خود به زندان اوین
 • ناکامی اجلاس غیرمتعهدها؛ واقعیتی که حاکمان ایران به خوبی از آن مطلع‌اند
 • یادداشت همسر نسرین ستوده: دو سال از بازداشت بی مرخصی نسرین گذشت
 • هاشمی رفسنجانی: صدای متحجران که موافقت جمهوریت نبودند، از ابتدای انقلاب هم بلندتر شده
 • افزایش ۴۵ در صدی قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت کاغذ در عرض هشت ماه سه برابر افزایش یافته است
 • ابلاغ طرح جامع پدافندی از سوی آیت الله خامنه ای
 • توجیه ضرغامی برای مناظره انتخاباتی و جیگر/مترجم خسته بود، جای سوریه گفت بحرین!!
 • افشاگری عجیب گلپور علیه معاون اول احمدی نژاد
 • سید عباس نبوی: با حکم حکومتی رهبری جلوی محکمه رفتن ده پرونده سنگین دولتی ها گرفته شد/البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند!!!
 • حکم "مه‌آفرید خسروی"، متهم اصلی اختلاس بزرگ به وکیل وی ابلاغ شد
 • سوختگی شدید دو کارگر در کارخانه مشهد نخ
 • كسی نیست كه بپرسد برای چه تیراژ كتاب‌ها زیر 1000 نسخه آمده است/مطبوعات به شكل وحشت‌انگیزی مورد دل‌زدگی جامعه قرار دارند
 • نهاوندیان: باید در راه اندازی بورس ارز اعتماد بخش خصوصی را جلب کرد
 • علی لاریجانی: ایران تاکنون عملیات نظامی در سوریه نداشته است/ کشورهای عربی نگران دموکراسی سوری هستند!!!
 • جوادی حصار: اصولگرایان با عملكرد فعلی خود در اداره كشور در جایگاه تعیین شروط برای اصلاح‌طلبان نیستند
 • معاون اقتصادی بانک مرکزی: اسامی بدهکاران بانکی منتشر می شود
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • سکه 822 هزار تومان/ دلار 2139 تومان
 •