به روز شده: ۱۸:۰۳ تهران - سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۱

دبیرکل جبهه پایداری: یک هفته مرغ نخوریم زمین به آسمان نمی‌رود

امروز: «یک هفته مرغ نخوریم زمین به آسمان نمی‌رود»، «برای مبارزه با بدحجابی اجازه نداریم روی کسی دست بلند کنیم». اینها بخشی از سخنان مرتضی آقاتهرانی است که طی گفت‌وگویی درباره مسائل مختلفی از جمله گرانی‌ها، نحوه حضور اصولگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات آینده، عدم تشکیل فراکسیون واحد اصولگرایان و مبارزه با بدحجابی اظهار نظر کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در گفت و گو با ایسنا، در تحلیل خود از انتخابات آینده ریاست‌جمهوری، به مشارکت مردم در انتخابات مجلس نهم اشاره کرد و گفت: با اینکه در این انتخابات برخی ورودشان را به صحنه سیاست تحریم کرده بودند اما بحمدالله حضور مردم بسیار خوب و پرشور بود. این در برابر خارجی‌ها، مانور حضور مردم و واقعیت دموکراسی در ایران است که مردم به شکل جمعیت میلیونی در انتخابات حاضر می‌شوند و ما مسئولین باید حواس‌مان باشد که قدر این فرصت‌ها را که مردم برای ما ایجاد می‌کنند بدانیم و از آن حسن استفاده را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد انتخابات آینده ریاست‌جمهوری هم همین‌طور پرشور باشد و مردم به صورت فعال وارد صحنه شوند چرا که سرنوشت ملت ما به حضور مسئولین خوب گره خورده است و اگر افراد بی‌کفایت وارد شوند کشور آسیب می‌بیند؛ لذا مردم باید از میان گزینه‌های موجود بهترین و اصلح را پیدا کنند.

آقاتهرانی با اشاره به برخی فعالیت‌های زودهنگام برای انتخابات ریاست‌جمهوری یادآور شد: به نظر من اشتغال به کار انتخاباتی و تبلیغاتی از یک سال زودتر پسندیده نیست. ورود به صحنه سیاست‌، خواه مجلس و خواه دولت، برای فرد مسئولیت می‌آورد و افراد باید در این رابطه پاسخگو باشند. این موضوع چیزی نیست که از یکدیگر بقاپند و یا همدیگر را خراب کنند چرا که اخلاق اسلامی اجازه این کار را نمی‌دهد. ما باید به دنبال وظیفه باشیم و از بین کسانی که صلاحیت و ویژگی‌های مصرح در قانون اساسی را دارند اصلح را انتخاب کنیم.

وی با تاکید بر لزوم انتخاب بهترین گزینه از بین کسانی که دارای مراتبی از تخصص، تعقل، تعهد، تقوا و ولایت‌مداری هستند، گفت: ما باید ویژگی‌های افراد را مورد بررسی قرار دهیم و فرد شایسته را حمایت کنیم. اینکه برخی دو سال مانده به انتخابات می‌گویند X از همه بهتر است، مگر می‌دانند قرار است چه کسانی وارد صحنه انتخابات شوند؟ اینها حزب‌بازی، وابستگی به گروه و شخص‌پرستی است. من از همین جا درباره برخی افراد تردید می‌کنم که وظیفه‌گرا نیستند، بلکه شخص‌گرا و فردگرا هستند.

اگر رقابت پیش نمی‌آمد انتخابات لطفی نداشت

آقاتهرانی درباره اختلاف‌نظرها در جریان اصولگرا در انتخابات مجلس نهم و نحوه حضور اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اختلاف و رقابتی که پیش آمد را رقابت خوبی می‌دانم. برخی دوستان ما را می‌ترساند که اگر رقابتی بین اصولگراها اتفاق بیفتد زمین به آسمان می‌رود اما هیچ اتفاقی نیفتاد و به نظر می‌رسد حتی اگر بین اصولگرایان رقابت نمی‌شد انتخابات هم لطفی نداشت. هر دو جریان کاندیداهای خود را معرفی کردند و مردم از بین این افراد انتخاب کردند. به هر حال باید به مردم حق انتخاب داد. درباره انتخابات ریاست‌جمهوری هم ممکن است برخی گروه‌ها ورود خود را به انتخابات تحریم کنند در این صورت ما چه راهکاری داریم؟ بگذارید اصولگراها با هم رقابت کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس، رقابت اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم را شایسته و خوب توصیف کرد و افزود:‌ البته من نمی‌خواهم برخی تخریب‌ها،‌ زخمی کردن‌ها، لجن‌مال‌ کردن‌ها،‌ دروغ‌ها و تهمت‌ها را بپذیرم. خوب است هر کس خودش را خوب به مردم معرفی کند. رقابت بسیار خوب است به شرطی که سالم، اسلامی و اخلاقی باشد. البته این رقابت به معنای رو در روی هم ایستادن نیست. در این شرایط کسی به کسی توهین نمی‌کند و افراد یکدیگر را تخریب نمی‌کنند،‌ بلکه شایستگی‌هایشان را می‌گویند تا معرفی شوند.

کسی به صرف اصلاح‌طلب بودن رد صلاحیت نمی شود

آقاتهرانی در ادامه درباره شرایط حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده با بیان اینکه هر شهروندی حق ورود به انتخابات را دارد، گفت: اگر اصلاح‌طلبان صلاحیت‌شان از سوی شورای نگهبان تایید شود،‌ می‌توانند در عرصه انتخابات حضور داشته باشند. به هر حال شورا اصولی را مدنظر قرار می‌دهد و اگر آنها را تایید کرد می‌توانند در گردونه انتخاب مردم قرار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان شرایط ورود همه افراد از جمله اصلاح‌طلبان را خواهد سنجید، گفت: این‌طور نیست که چون فردی اصلاح‌طلب است رد شود و چون کسی دیگر اصولگراست تایید شود،‌ بلکه پارامترهای قانونی مدنظر قرا می‌گیرد و اگر این صلاحیت احراز شد مردم در این باره رای می‌دهند. اصلاح‌طلبان هم منتظر نظریات من برای ورود به انتخابات نیستند اما اگر واقعا درست عمل کنند و عملکرد آنها به گونه‌ای باشد که نظام و مردم آن را بپسندند، حضورشان در عرصه رقابت‌ها اشکالی ندارد.

تفاوت بین دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت

آقاتهرانی با بیان اینکه تفاوت بین دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت بسیار است، گفت: ما پیش از ورود به مجلس با یکدیگر رقابت داشتیم. آن زمان حضرت آقا بحث رقابت را مطرح می‌کردند اما آنها موضوع وحدت را مدنظر قرار داده بودند. بعد از تشکیل مجلس که رهبری بر لزوم اتحاد در مجلس تاکید کردند، اینها رقابت را آغاز کردند. از آنها بپرسید چرا این کار را کردند و معنای ولایت‌مداری چیست؟

وحدت مجلس و دولت

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی به ایجاد وحدت‌نظر در پی اعمال تحریم‌ها و همچنین به وجود آمدن گرانی در کشور اشاره کرد و افزود: اخیرا فشار تحریم‌ها و نابسامانی‌های اقتصادی که باعث ناراحتی مردم شده، وحدتی را بین دولت و مجلس ایجاد کرده است. چندی پیش مجلس برای واکاوی این موضوع از وزرا دعوت کرد که جلسه غیرعلنی بود و به نظر من اگر علنی بود بسیار خوب بود چرا که دغدغه و درد وزرا و نمایندگان در پیدا کردن راه‌حل به طور جدی مشهود بود.

آقاتهرانی با اشاره به جلسه غیرعلنی روز چهارشنبه مجلس برای بررسی گرانی‌ها خاطر نشان کرد: این جلسه به این شکل نبود که طرفین بخواهند یقه هم را بگیرند یا سر لج و هواهای نفسانی حرف بزنند، بلکه همه به فکر مردم بودند و بررسی اینکه کجا اشتباه کردند و اینکه چگونه باید در برابر حمله اقتصادی دشمن عمل شود؛ چرا که به هر حال در این مسیر اگر اتفاقی بیفتد همه دچار مشکل خواهیم شد و خدای ناکرده اصل نظام به مخاطره می‌افتد.

یک هفته مرغ نخوریم زمین به آسمان نمی‌رود


نماینده مردم تهران در مجلس به گرانی مرغ اشاره کرد و گفت: من معتقدم نباید فرار روانی کنیم. اگر الان به هر دلیل تحریم پیش آمده، یا با بی‌تدبیری یا اشتباه دولت و مجلس، مرغ در بازار نیست،‌ ملت به دشمن علامت منفی نشان ندهند. اگر یک هفته مرغ نخوریم زمین به آسمان نمی‌رود. غذای اصلی ما هم نان یا برنج است و می‌توانیم غذای دیگری بخوریم تا موضوع حل شود و حل هم خواهد شد.

آقاتهرانی ادامه داد: ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری یا عدم ورود به عرصه نیز نوعی علامت دادن است. شاید ندانید که انتخابات مجلس چه تاثیری بر غربی‌ها داشت. آن‌ها فهمیدند بسیاری از علامت‌هایی که تصور می‌کردند غلط است و نهایتا خودشان بالاخره به حضور مردم اقرار کردند. وقتی علامت منفی هم نبود آنها نتوانستند روی این موضوع برنامه‌ریزی کنند.


پسندیده است که برای حجاب التزام عملی ایجاد کنیم

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود درباره اجرای طرح امنیت اخلاقی توسط پلیس ناجا، گفت: ضوابط قانونی طرح عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش‌بینی شده و در وزارت کشور هم کارهای زیادی در این باره صورت گرفته است. اینگونه نیست که هر کس بی‌حجاب و بدحجاب ظاهر بشود الزاما می‌خواهد محیط را خراب کند یا برعکس، الزاما فرد خوبی است. نمی‌توان خط مشخصی کشید.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: در مورد حجاب نیز برخی اوقات افرادی به این موضوع احترام نمی‌گذارند. باید با آنها برخورد شود؛ البته برخوردی مناسب همان‌گونه که اسلام گفته است. نهی از منکر در اسلام مراتب دارد،‌ اول این است که فرد در قلبش از معصیت خدا نفرت داشته باشد، دوم تذکر لسانی و سوم در صورت بی‌اعتنایی، برخورد باید صورت گیرد، اگرچه برخی فقط معتقد به برخورد فیزیکی هستند اما مسلما ما اجازه نداریم روی افراد دست بلند کنیم. اینجا نیروی انتظامی مسئول است.

آقاتهرانی ادامه داد: فضای کشور نباید به نحوی باشد که اگر کسی از خارج از کشور به ایران می‌آید احساس کند اینجا فرق زیادی با سوریه و پاکستان ندارد. اگر حجاب جزء احکام اسلامی است راهکار پیشگیری از بی‌حجابی و بدحجابی نیز مشخص است و 30 سال است در این باره کار شده است اما اینها باید عملیاتی و توسط دولت به اجرا گذاشته شود. بخشی از این کار نیز به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. من نمی‌گویم این کار به اجبار انجام شود اما اگر مسئولان همت کنند و احساس مسئولیت داشته باشند بالاخره محقق خواهد شد.

کار تدوین اساسنامه در جبهه پایداری تقریبا به اتمام رسیده


دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی درباره نحوه حضور این جبهه در انتخابات مجلس یادآور شد: در زمان انتخابات مجلس، ما هنوز مرامنامه و اساسنامه‌ای تدوین نکرده بودیم، چرا که حزب نیستیم و قرار هم نیست باشیم. ما تعدادی بودیم که به دنبال وظیفه در پی انتخاب افراد شایسته طبق سخنان مقام معظم رهبری و منطبق با قانون اساسی بودیم. البته من ادعایی ندارم که ما درست جلو رفتیم اما این هدف ما بود و بر همین اساس تعقل، تعهد، عقلانیت و عدالت بر محور ولایت را شعار خود قرار دادیم.

آقاتهرانی با بیان اینکه کار تدوین اساسنامه در جبهه پایداری تقریبا به اتمام رسیده، گفت: در حال برگزاری جلساتی با علما برای بررسی اساسنامه هستیم. ما در اساسنامه همچنین شورای فقها در نظر گرفته‌ایم که چشم بینایی برای جبهه پایداری باشد و مراقبت کند که ما اشتباه نرویم زیرا گاهی اوقات کارها خوب شروع می‌شود اما در ادامه با مشکل مواجه می‌شود لذا ما خواستیم عده‌ای باشند که فعالیت‌های ما را با اسلام وضوابط اسلامی تطبیق دهند، حتی بنا شد مصوبات جلسات نیز به سمع و نظر علما برسد.

36 نفر برای ورود به انتخابات دعوت شدند


وی با اشاره به روش فعالیت جبهه پایداری در مجلس نهم یادآور شد:‌ در آن زمان ما 36 نفر افراد دارای صلاحیت در تهران را برای ورود به انتخابات دعوت کردیم و من شخصا برای آنها نامه نوشتم. در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز به همین روش عمل خواهیم کرد و تعدادی افراد صاحب صلاحیت را برای حضور در صحنه دعوت می‌کنیم، البته بدون اینکه توقعی ایجاد شود. ما از آنها می‌خواهیم در انتخابات کاندیدا شوند و اگر بین حاضرین صلاحیت لازم را داشتند به آنها رای خواهیم داد و از آبرویی که پیش مردم داریم برای معرفی آنها استفاده می‌کنیم.

آقاتهرانی تاکید کرد: معقول‌ترین روش، روش مقام معظم رهبری است. ایشان دعوت عمومی برای حضور در انتخابات می‌کنند. افراد در صحنه حاضر می‌شوند و بعد بهترین را انتخاب می‌کنیم. امیدواریم صالح‌ترین و بهترین افراد در انتخابات حضور یابند که در این صورت منتی هم به مردم ندارند و به خودشان خدمت خواهند کرد.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • پیوستن موز به صف شیر و مرغ
 • مرغ هم چند نرخی شد
 • تكلیف قیمت تخم مرغ و شیر امروز مشخص می شود
 • رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور: مرغ‌های وارداتی در بازار عرضه نشوند
 • کاهش نیروی کار مرغ‌داری‌ها، برای فرار از بحران
 • ماجرای قطع ناهار سرویس های هوایی در ماه رمضان/هیچ کس نفهمید جز "آقاتهرانی و نیکزاد"؟
 • قاچاق مرغ جرمی جدید و دردسری تازه برای پلیس!
 • نگرانی کارگران مرغداری های از ترس بیکاری به دلیل واردات بی رویه
 • رئيس انجمن مرغداران گوشتي: پيش‌بيني مي‌شود قيمت مرغ تا دو هفته آينده تا حدود 5200 تومان شود
 • يك كارشناس اقتصادی: واردات گسترده مرغ را زمینه ساز بیکاری کارگران مرغداری‌هاست
 •  
  آخرین اخبار
 • علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما سرباز ولایتیم
 • رفتن ژیلا بنی یعقوب برای اجرای حکم خود به زندان اوین
 • ناکامی اجلاس غیرمتعهدها؛ واقعیتی که حاکمان ایران به خوبی از آن مطلع‌اند
 • یادداشت همسر نسرین ستوده: دو سال از بازداشت بی مرخصی نسرین گذشت
 • هاشمی رفسنجانی: صدای متحجران که موافقت جمهوریت نبودند، از ابتدای انقلاب هم بلندتر شده
 • افزایش ۴۵ در صدی قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت کاغذ در عرض هشت ماه سه برابر افزایش یافته است
 • ابلاغ طرح جامع پدافندی از سوی آیت الله خامنه ای
 • توجیه ضرغامی برای مناظره انتخاباتی و جیگر/مترجم خسته بود، جای سوریه گفت بحرین!!
 • افشاگری عجیب گلپور علیه معاون اول احمدی نژاد
 • سید عباس نبوی: با حکم حکومتی رهبری جلوی محکمه رفتن ده پرونده سنگین دولتی ها گرفته شد/البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند!!!
 • حکم "مه‌آفرید خسروی"، متهم اصلی اختلاس بزرگ به وکیل وی ابلاغ شد
 • سوختگی شدید دو کارگر در کارخانه مشهد نخ
 • كسی نیست كه بپرسد برای چه تیراژ كتاب‌ها زیر 1000 نسخه آمده است/مطبوعات به شكل وحشت‌انگیزی مورد دل‌زدگی جامعه قرار دارند
 • نهاوندیان: باید در راه اندازی بورس ارز اعتماد بخش خصوصی را جلب کرد
 • علی لاریجانی: ایران تاکنون عملیات نظامی در سوریه نداشته است/ کشورهای عربی نگران دموکراسی سوری هستند!!!
 • جوادی حصار: اصولگرایان با عملكرد فعلی خود در اداره كشور در جایگاه تعیین شروط برای اصلاح‌طلبان نیستند
 • معاون اقتصادی بانک مرکزی: اسامی بدهکاران بانکی منتشر می شود
 • گزيده سرمقاله‌ روزنامه‌هاي صبح امروز
 • سکه 822 هزار تومان/ دلار 2139 تومان
 •