به روز شده: ۲۱:۰۷ تهران - چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۱

بی‌اخلاق‌ها روی کار هستند و افراد صادق و کارآمد در زندان

 آیت الله دستغیب: هیچ خلاف شرع و قانونی از آقایان موسوی و کروبی سر نزده و تمام خلاف شرع ها متوجه شما می باشد

امروز: آیت الله العظمی دستغیب با تاکید بر اینکه میرحسین موسوی تاکنون نه توهینی به کسی کرده و نه دروغی گفته و نه تهمتی زده است، از اینکه وی بدون اثبات جرم در حصر است، به شدت انتقاد کرد و گفت: هیچ خلاف شرع و قانونی از آقایان موسوی و کروبی سر نزده و تمام خلاف شرع ها متوجه شما می باشد؛ چون شما بدون محاکمه این دو بزرگوار از تریبون مجلس به نفع خویش استفاده کردید و علیه ایشان در صحن مجلس شعار دادید و خود را هم نماینده مردم می دانید! آیا اسلام اینگونه دستور داده؟

این مرجع تقلید تصریح کرد: شما می خواهید این مملکت ایران به دست قدرتهای استعماری مثل آمریکا و روسیه و چین و سایر ابرقدرتها نیفتد و مردم آزاد باشند و مملکت را به نیروی خودشان حفظ کنند؛ خوب شما آقایان که فرد صالحی را برای این مملکت نگذاشته اید؛ افراد صادق و کارآمد که در زندانها هستند وکسانی روی کار آمدند که بهره ای از مسایل اخلاقی و تجربه اداره کشور را ندارند و هر روز با تصمیمات نادرست خویش فشار بیشتری را به این مردم و این کشور تحمیل می کنند.

به گزارش حدیث سرو، جمعی از فعّالین دانشجویی با مرجع عالیقدر حضرت آیت اللّه العظمی دستغیب دیدار کردند. در ابتدای این دیدار چند نفر از اعضای این تشکّل نقطه نظرات خود را درباره مسائل روز جامعه با معظم له در میان گذاشتند. یکی از فعّالین این تشکّل در ابتدا با اشاره به این که همواره در طول تاریخ روحانیت مستقلّ ملجا و پناه مردم بوده است، گفت: روحانیون بخصوص در زمان پیروزی انقلاب اسلامی بصورت مستقیم وارد عرصه سیاسی کشور شدند و در بین آنها روحانیت مستقلّ و مردمی توانست به عنوان ملجا و پناه مردم نقش تاریخی خود را همانند قیام تنباکو و قضیّه مشروطه ایفا کند.

وی در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات ۲۲ خرداد هشتادوهشت و روند افراطی ‌گری عده ای تمامیت خواه در بازداشت و زندانی کردن منتقدان به نتایج انتخابات گفت: یکی از مسائل مهمی که بخصوص پس از انتخابات هشتادوهشت تا بحال مورد توجه دلسوزان این انقلاب بوده است، مسئله زندانیان سیاسی است. دوستان حتما در جریان هستند که زندانیان سیاسی در شرایط مناسبی قرار ندارند و از حقوق اولیه یک زندانی بر طبق قانون اساسی محروم هستند؛ بخصوص وضعیت خانم نرگس محمدی که ایشان از بیماری های عصبی رنج می برد و در واقع در زندان زنجان بصورت غیر قانونی تبعید شده و از هرگونه امکانات رفاهی محروم است.

یکی دیگر از این اعضای فعّال دانشجویی با انتقاد از این که فضای نقد در جامعه بخاطر دسته بندیهای سیاسی و جناحی و خودی و غیر خودی کردن جناحهای مختلف با غرض ورزیهای عده ای روبرو است و مانع پیشرفت و اصلاح امور کشور است، گفت: خود ما که الان در خدمت حضرتعالی هستیم بارها پیش آمده که بخاطر یک حرف صحیح و انتقاد بجا مورد کم لطفی قرار گرفته ایم و حتی به بی دینی هم متّهم شده ‌ایم.در حالی که دوستان ما کسانی هستند که غالب آنها از خانواده های مذهبی و ریشه دار در این انقلاب هستند و تحت تربیت اسلامی قرار گرفته اند.

در ادامه این جلسه، حضرت آیت اللّه العظمی دستغیب به سخنرانی در جمع فعّالین دانشجویی شیراز پرداخت که متن کامل آن در پی می آید:

اعوذ باللّه من الشیطان الرجیم. بسم اللّه الرحمن الرحیم. و به نستعین انه خیر ناصر و معین.

خیر مقدم عرض می کنم خدمت شما دانشجویان عزیز و امیدوارم که همه شما موفق باشید و خدای تعالی عمر با برکتی به شما عنایت کند و استقامت کنید در آنچه را که فهمیدید. همه شما متوجه هستید که دین اسلام به ذات خود ندارد عیبی و هر عیبی که هست از مسلمانی ما می باشد. اگر کسی به آنچه را که اسلام دستور داده عمل نماید بدین معنی که واجبات الهی را انجام دهد و محرمات الهی را ترک نماید، سعادت دنیا و آخرت خویش را به ارمغان آورده است؛ همانطور که خدای تعالی در سوره طلاق می ‌فرماید: وَ مَن یَتَّقِ اللَّهَ یجَعَل لَّهُ مخْرَجًا وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَایحَتَسِبُ: هر کس تقوا یعنی حضور پروردگار را متوجه باشد و رازق و مدیر و مدبّر خویش را خدا بداند و به ریز و درشت دستورات الهی عمل کند، پروردگار عالم راه خروج از مشکلات را برای او می ‌گشاید و از جایی که گمان نمی کند به او رزق و روزی می دهد.

البته مصداق اکمل این آیه شخص پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار (علیهم السلام) می ‌باشند که مهمترین حافظان شریعت در عصر خود بودند و در زمان غیبت صغری تا بحال هم فقهای عدولی که عمرشان را صرْف قرآن و سنّت کردند و در این راه تمام سختی ها و ناملایمت ها را به جا خریدند و حتیّ از جان خود برای پاسداری از دین اسلام دریغ نکردند حافظ شریعت و احکام اسلام بوده و هستند که می توان به اسطوانه ‌های علم و تقوی چون شهید اوّل و شهید ثانی و در زمان انقلاب اسلامی به شهید آیت اللّه دستغیب و آیت الله صدوقی و آیت الله دکتر بهشتی و هفتادو دوتن از یارانشان اشاره کرد.

علمای ربانی، متوقع از مردم نبودند

علمای ربّانی و هادیان طریق الهی در مقابل این سختی ها توقّعی از مردم نداشتند، بلکه در مقابل آنها متواضع بودند و اینطور نبودند که بگویند چون ما متحملّ این همه سختی شده ایم پس باید همه مردم تابع ما باشند. خدا رحمت کند شهید آیت اللّه دستغیب را. با وجود این که عمری را در راه تهذیب و معرفت خدای تعالی سپری کرده بود و از محضر عرفای نامی چون حضرت آیت الله العظمی سید علی قاضی و حضرت آیت الله حاج شیخ محمد جواد انصاری همدانی و حضرت آیت الله العظمی نجابت، استفاده های فراوانی کرده بود؛ مع ذلک نسبت به جوانانی که به جبهه ها می رفتند و اینطور در راه خدا بذل جان می کردند، می فرمود: بنده هفتاد سال زحمت کشیدم اما این رزمندگان عزیز در مدت کمی به مقصود خویش رسیدند.

رحمت و رضوان خدای تعالی به حضرت امام خمینی (ره). ایشان با وجود این که نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و انقلاب اسلامی ایران با نام ایشان شناخته می شود امّا مردم را ولی نعمت خود می دانست و نسبت به آنان با تواضع برخورد می کرد و خود را طلبکار آنان نمی دانست و بدین جهت بود که دستور داد قانون اساسی تدوین شود و خود را هم ملزم به تبعیت از این قانون می دانست و هیچ گاه مشاهده نشد که ایشان نظر و عقیده شخصی خویش را بر قانون ترجیح دهد و در برابر کسانی هم که می ‌خواستند بر خلاف قانون عمل کنند ایستادگی می کرد.

ما ضد انقلاب نیستیم، ضد مدعیان عمل به اسلام هستیم که خلاف می کنند

همانطور که قبلا هم عرض کردم ما و دوستانمان هیچکدام ضدّ انقلاب اسلامی نیستیم، ما ضدّ عملی هستیم که مخالف با احکام اسلام است؛ خوب آقایان مدعی عمل به احکام اسلام هستند، امّا آنچه در عمل مشاهده می شود خلاف این ادّعا را ثابت می کند. در مقدمه قانون اساسی چند صفحه ای درباره شرافت و کرامت انسانی سخن به میان آمده است؛ معنای کرامت انسانی این است که مردم را اذیت نکنند و با مردم صادق باشند و حقائق کشور را به سمع و اطلاع مردم برسانند و بین گفتار و کردار مسئولین تطابق باشد. خوب مردم باصفای ایران که در مقابل حرف حقّ ایستادگی ندارند، آنچه موجبات رنجش و نارضایتی مردم است عدم عمل به قانون اساسی می باشد. حرف زدن و انتقاد کردن در زمان پیامبر اسلام(ص) و مولا علی (ع) و ائمه اطهار (علیهم السلام) مرسوم بوده است.

پیامبر و امام علی منتقدان خود را زندانی نمی کردند

نسبت به حضرت ختمی مرتبت انتقادات زیادی مطرح می شد اما اینطور نبود که حضرت بگویند هرکس انتقادی کرد او را زندانی کنید یا مورد ضرب و شتم قرار دهید.

آنطوری که در تاریخ نقل شده در زمان حضرت ختمی مرتبت(ص)، شخص بیابانگردی وارد بر پیامبر واصحابشان شد و قصدش آسیب رساندن به حضرت بود. اصحاب برای جلوگیری از حمله این شخص درصدد دفاع از حضرت برآمدند امّا پیامبر ضمن نهی اصحاب از آسیب رساندن به این شخص او را دعوت به صحبت کرد و اسلام را بر وی عرضه نمود؛ که در تاریخ است که این شخص اسلام آوردن خویش را منوط به اظهار شهادتین از زبان سوسماری کرد که به امر حضرت و خواست پروردگار سوسمار اقرار به وحدانیت خدا و رسالت پیامبر اکرم (ص) کرد و با دیدن چنین منظره ای این شخص ایمان آورد.

مولا علی (ع) در حال نماز بودند که شخصی از همین مسلمانان با قرائت آیه ای از قرآن حضرت را مشرک خطاب می کند و این عمل را چند بار تکرار می کند و در مقابل حضرت اعتنایی نمی کند و حتی پس از انجام نماز درصدد جستجوی این شخص برنمی ‌آیند به این که او را زندانی کنند یا مورد ضرب و شتم قرار دهند.

مگر نرگس محمدی چه گفته است؟ اسلحه به دست گرفته یا علیه حکومت اقدامی کرده؟

باید فضای نقد در جامعه فراهم باشد و هرکس با هر نوع سلیقه ای بتواند حرف خود را بزند و اینطور نباید باشد که اگر کسی انتقاد کرد مثل خانم نرگس محمدی در زندان باشد و در غم و غصه همسر و دو فرزندش باشد؛ مگر ایشان چه گفته است؟ آیا اسلحه به دست گرفته است؟ مردم را تهییج کرده است؟ علیه حکومت اقدامی کرده است؟

چرا به قانون اساسی عمل نمی کنید؟

صحبت ما در این است که چرا بر طبق قانون اساسی که مورد تصویب خودتان است عمل نمی کنید؟ از ابتدا تا بحال بخوانید صحبت های جناب آقای مهندس موسوی را. ببینید آیا تا بحال توهینی از ایشان نسبت به کسی مشاهده یا شنیده شده است؟ ایشان نه دروغی گفته و نه تهمتی زده است و بدون اثبات جرم باید در حصر باشد. بنده بارها متذکر شده ام که تا جرم متهمی اثبات نشده نمی توان وی را زندانی یا حصر کرد. ابتدا باید متهم را به نزد قاضی و مجتهد عادل آورد و ایشان طبق مستندات خویش تفهیم اتهام کند و متهم هم بر طبق معلوم خویش از خود دفاع نماید و پس از این که اتهام وی ثابت شد حکم وی را اجرا کرد. هیچ خلاف شرع و قانونی از آقایان موسوی و کروبی سر نزده و تمام خلاف شرع ها متوجه شما می باشد؛ چون شما بدون محاکمه این دو بزرگوار از تریبون مجلس به نفع خویش استفاده کردید و علیه ایشان در صحن مجلس شعار دادید و خود را هم نماینده مردم می دانید! آیا اسلام اینگونه دستور داده؟ لذا حرف ما این است که آقایان موسوی و کروبی باید نزد فقیه عادل و در انظار همه مردم محاکمه شوند و به ادعای آنها رسیدگی شود تا اگر واقعا گناهکار هستند زندانی یا حصر شوند.

افراد بی تجربه و بی اخلاق روی کار هستند و افراد صادق و کارآمد در زندانها

شما می خواهید این مملکت ایران به دست قدرتهای استعماری مثل آمریکا و روسیه و چین و سایر ابرقدرتها نیفتد و مردم آزاد باشند و مملکت را به نیروی خودشان حفظ کنند؛ خوب شما آقایان که فرد صالحی را برای این مملکت نگذاشته اید؛ افراد صادق و کارآمد که در زندانها هستند وکسانی روی کار آمدند که بهره ای از مسایل اخلاقی و تجربه اداره کشور را ندارند و هر روز با تصمیمات نادرست خویش فشار بیشتری را به این مردم و این کشور تحمیل می کنند.

عملکرد نادرست عمامه بسرها موجب شده که عده ای از جوانان به سمت ادیان دیگر بروند

عملکرد نادرست برخی عمامه بسرها موجب این شده است که عده ای از جوانان ما به سمت ادیان دیگر بروند؛ چون فکر می کنند که این شخص معرّف شخصیت پیغمبر اکرم (ص) است و امام زمان (ع) یک چنین خصوصیاتی دارد. لذا وقتی می بیند این شخصی که لباس پیامبر بر تن دارد غیر از خودش و هوای خودش چیز دیگری را نمی خواهد و هیچ فکری برای مستضعفین ندارد و فقط در فکر حفظ خود و اطرافیانش است؛ این نوع عملکرد را به حساب دین اسلام و ائمه اطهار (علیهم السلام) گذاشته و خیال می کنند که برخورد حضرات معصومین با مردم بدین منوال بوده است، غافل از این که ائمه اطهار کسانی بودند که استراحت خودشان را برای مردم گداشته بودند و نسبت به آنان با گذشت و سعه صدر برخورد می کردند که می توان به چهارده سال حبس حضرت موسی بن جعفر و تبعید طولانی امام صادق (ع) و قضیه عاشورا و... اشاره نمود.

صحبت ما در این است که روش اسلام و ائمه اطهار (علیهم السلام) اینطور نبوده. امام صادق (ع) می فرماید: آبروی ما را با عملتان حفظ کنید یعنی شما اگر دروغ نگویید و در امانت مردم خیانت نکنیدو... مردم می گویند این شخص دوست امام صادق (ع) است و این برای ما زینت است ولی اگر خلاف این مطلب عمل کنید موجبات بی آبرویی ما را نزد مردم فراهم می کنید و مردم این شخص را به عنوان دوست امام صادق می شناسند.

در پایان نصیحتی که به شما دوستان عزیز داشجو می کنم این است که حافظ دین خود باشید و نمازهایتان را اول وقت بخوانید و احکام الهی را به قدر احتیاج فرا بگیرید و مواظب باشد که در دام بعضی گروههایی که ممکن است از شما سوء استفاده کنند قرار نگیرید.

والسلام-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • اجرای حکم ۴ سال زندان مسئول ستاد میرحسین در ساوه
 • امضا کنید/ دعوت شهروندان ایرانی از بان‌کی‌مون برای پیگیری وضعیت همراهان زندانی جنبش سبز
 • گزارش شورای هماهنگی راه سبز امید از وضعیت بیماری میرحسین موسوی
 • علی شکوری راد: وضعیت پزشکی میرحسین درحالت پایدار است
 • عیادت مجازی پورنجاتی از میرحسین موسوی: روحت آزرده است از آنچه بر سر رفیق و رقیب آوار شد
 • اردشیر امیر ارجمند: مسئول جان میرحسین شخص رهبر جمهوری اسلامی است
 • انتقال میرحسین موسوی از بیمارستان به مکانی نا معلوم
 • پیام تسلیت آیت‌الله دستغیب به مردم آذربایجان/ جمع‌آوری الکترونیک کمک نقدی به زلزله‌زدگان از سوی دفتر آیت‌الله صانعی
 • قطع دیدارهای فاطمه کروبی با شیخ اصلاحات
 • آیت الله دستغیب: قضایایی که دو سال پیش اتفاق افتاد که با چوب و باتوم بر سر مردم می‌زدند، به قصد کشت، این را نمی‌توان غیر عمد خواند
 •  
  آخرین اخبار
 • سحرخیز در ششمین روز از اعتصاب غذا از خوردن دارو امتناع کرد
 • رحیمی: فقط جمهوری اسلامی غیر متعهد است/اکنون شرایط مدیریت جهانی برایمان فراهم شده است
 • اژه ای: امدادگران مناطق زلزله زده خرابکارند/مشروح نشست خبری
 • علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما سرباز ولایتیم
 • رفتن ژیلا بنی یعقوب برای اجرای حکم خود به زندان اوین
 • ناکامی اجلاس غیرمتعهدها؛ واقعیتی که حاکمان ایران به خوبی از آن مطلع‌اند
 • یادداشت همسر نسرین ستوده: دو سال از بازداشت بی مرخصی نسرین گذشت
 • هاشمی رفسنجانی: صدای متحجران که موافقت جمهوریت نبودند، از ابتدای انقلاب هم بلندتر شده
 • افزایش ۴۵ در صدی قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت کاغذ در عرض هشت ماه سه برابر افزایش یافته است
 • ابلاغ طرح جامع پدافندی از سوی آیت الله خامنه ای
 • توجیه ضرغامی برای مناظره انتخاباتی و جیگر/مترجم خسته بود، جای سوریه گفت بحرین!!
 • افشاگری عجیب گلپور علیه معاون اول احمدی نژاد
 • سید عباس نبوی: با حکم حکومتی رهبری جلوی محکمه رفتن ده پرونده سنگین دولتی ها گرفته شد/البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند!!!
 • حکم "مه‌آفرید خسروی"، متهم اصلی اختلاس بزرگ به وکیل وی ابلاغ شد
 • سوختگی شدید دو کارگر در کارخانه مشهد نخ
 • كسی نیست كه بپرسد برای چه تیراژ كتاب‌ها زیر 1000 نسخه آمده است/مطبوعات به شكل وحشت‌انگیزی مورد دل‌زدگی جامعه قرار دارند
 • نهاوندیان: باید در راه اندازی بورس ارز اعتماد بخش خصوصی را جلب کرد
 • علی لاریجانی: ایران تاکنون عملیات نظامی در سوریه نداشته است/ کشورهای عربی نگران دموکراسی سوری هستند!!!
 • جوادی حصار: اصولگرایان با عملكرد فعلی خود در اداره كشور در جایگاه تعیین شروط برای اصلاح‌طلبان نیستند
 •