به روز شده: ۱۵:۴۰ تهران - سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۱

علی دایی: متاسفانه اسم بردن از من در دادگاه اختلاس یک کار سیاسی بود/می‌خواهند ذهنیت مردم را نسبت به من تغییر دهند

امروز: سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن با اشاره به بازگشت مجددش به این تیم گفت: من یک توضیحی بدهم تا مردم بفه‌مند قرار داد من با تیم راه آهن دو ساله و مشروط بوده، خودم می‌توانستم آن را کنسل و لغو کنم. ما با مالکان قبلی جلسه گذاشتم دیدم شرایط طوری نیست که ادامه همکاری بدهم و به همین خاطر جدا شدم.

سرمربی تیم راه‌آهن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب افزود: مالکان قبلی در جلسه‌ای که با آن‌ها داشتم بیشتر قول و وعده وعید دادند و انتظا ر داشتند فصل را با دست خالی شروع کنم و مواردی که در سال قبل هم بسیار دیده بودم و وقتی دیدم بیشتر وعده وعید می‌دهند گفتم به هیج عنوان کار نمی‌کنم اما بعد از آنککه مالکان جدید از شرکت هواپیمایی فراز قشم باشگاه را در دست گرفتند با من صحبت کردند من برای آنها شرط گذاشتم که در وحله نخست باید بدهی‌های قبلی پرداخت شود که آن‌ها هم قول دادند این کار را انجام دهند و تا این حای کار در سر قولشان ایستاند حتی مطالبات بعضی از بازیکنان که از سه چهار سال قبل مانده بود پرداخت شد.

وی تاکید کرد: یک شنبه شب با مالکان باشگاه جلسه گذاشتم و تصمیم گرفتم با این تیم ادامه همکاری بدهم، کل ماجرا همین بود اما وقتی ۱۳ خرداد از مسافرت خارج از کشور برگشتم در جلسه با مالکان قبلی اعلام کردم اگر شرایط فراهم باشد از روز ۱۵خرداد تمرینات متیم را آغاز می‌کنیم اما وقتی دیدم شرایط طبیعی نیست انصراف دادم اما با این حال خوشحال هستم با آمدن مالکان جدید شرایط طوری شد که تیم ریشه‌دار و قدیمی راه‌آهن همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد چراکه در دوره مدیریت قبلی حتی خبر انحلال باشگاه نیز به گوش می‌رسید اما مالکان جدید به وعده‌های خود عمل کردند و حالا ما تیمداری می‌کنیم.

کار سختی پیش رو داریم

دایی ادامه داد: ما کار سختی پیش رو داریم چراکه خیلی دیر شده و هفته دیگر اولین بازی خود را مقابل نفت تهران برگزار خواهیم کرد. ما این شرایط را سال قبل هم داشتیم، حالا به دنبال این هستیم که پنجشنیه هفته‌جاری بازیکنانی که تاکنون با جایی قرارداد نبسته‌اند قرارداد امضا کنیم، البته آنهایی که به درد ما می‌خورند اما تاکنون جهانگیر عسگری به طور رسمی با ما قرارداد بسته است.

فرهاد مجیدی و مجتبی جباری را قبول دارم

سرمربی راه‌آهن در خصوص جذب بازیکنانی مانند فرهاد مجیدی و مجتبی جباری نیز گفت: من هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ اخلاقی فرهاد مجیدی و مجتبی جباری را قبول دارم. با فرهاد مجیدی خودم همبازی بودم، مجتبی جباری هم در تیم ملی با من کار کرده و هر مربی آرزو دارد با این چنین بازیکنانی کار کند اما باشگاه راه‌آهن از لحاظ مالی یکسری مسائل را رعایت می‌کند و برای خودش حد و حدودی قائل است.

پشت سر انصاری‌فرد صحبت نمی‌کنم

وی در ادامه در خصوص استعفای محمدحسن انصاری فرد از مدیرعاملی باشگاه راه‌آهن گفت: وقتی به این باشگاه برای مذاکرات مجدد آمدم، انصاری فرد مدیرعامل بود و بعد از آمدن من استعفا داد. شاید او نمی‌خواست با من کار کند (باخنده) البته شاید وی به خاطر اینکه یک بار خیلی اصرار کرد تا در این تیم بمانم و قبول نکردم، ناراحت بود اما خود انصاری‌فرد هم می‌داند من با شرایط مالکان قبلی باشگاه نمی‌توانستم کار کنم اما هیچ‌گاه پشت سر او صحبت نمی‌کنم و او را بزرگ خودم می‌دانم.

هیچ قولی به مالکان جدید راه‌آهن نداده‌ام

علی دایی با بیان اینکه هیچ قولی به مالکان جدید باشگاه راه‌آهن نداده‌ام، اضافه کرد: من فقط به مدیران راه‌آهن قول دادم با تمام وجود برای موفقیت این تیم تلاش کنم، همانطور که سال قبل عنوان یازدهمی را به دست آوردیم که در تاریخ باشگاه راه‌آهن بی‌سابقه بود.

وی در خصوص تغییر نام باشگاه راه‌آهن گفت: من به این مسائل کاری ندارم و بیشتر به مسائل فنی می‌پردازم فکر می‌کنم لقب راه‌آهن شهرری سال گذشته از روی نام این تیم برداشته شد اما این‌ها مسائل سیاست‌گذاری مدیران باشگاه است که من با آن کاری ندارم حتی به مالکان باشگاه گفته‌ام من عضو هیات مدیره بودم اما این بار می‌خواهم فقط به مسائل فنی داخل زمین تمرکزم را بگذارم.

انشاالله مانوئل ژوزه در پرسپولیس موفق باشد

وی با اشاره به شرایط تیم پرسپولیس و انتخاب مانوئل ژوزه به عنوان سرمربی این تیم گفت: اول از همه باید بگویم من مربی راه‌آهن و مربی پرسپولیس نیستم و پرسپولیس برای خودش مربی دارد. من هم آروزی قلبی‌ام این است که به خاطر هواداران پرشمار این تیم که شبانه روز پیگیر اخبار آن هستند و با آن زندگی می‌کنند موفق شود. من شخصا مانوئل ژوزه را نمی‌شناسم چراکه فوتبال مصر را دنبال نمی‌کردم اما در روزنامه‌ها خوانده‌ام قهرمانی‌های زیادی را همراه تیم الاهلی به به دست آورده، انشاالله در پرسپولیس هم موفق باشد چراکه با مفقیت در پرسپولیس ۳۰-۴۰ میلیون هواداران این تیم خوشحال خواهند شد.

هیچ صحبتی با پرسپولیسی‌ها نداشتم

دایی در خصوص اینکه همواره نام او نیز در بین گزینه‌های مربیگری پرسپولیس به گوش می‌رسید، گفت: به هیچ عنوان از روز اول پرسپولیسی‌ها با من صحبت نکرده بودند و من هم فقط از طریق روزنامه‌ها اخباری می‌شنیده‌ام که با علی دایی مذاکره می‌شود. متاسفانه در همین ارتباط برخی روزنامه‌ها مطالبی را عنوان می‌کردند که به هیچ وجه صحت نداشت و من هیچ صحبتی با پرسپولیسی‌ها نداشتم، حتی یارگیری‌های که انجام شد به من ارتباطی نداشت. مطمئنا یارگیری‌های من با بازیکنانی که الان پرسپولیس گرفته تفاوت داشت. همانطور که الان معتقدم پرسپولیس در خط هافبک ضعف دارد و حتما باید آن را پرکند تا انشاالله در لیگ دوازدهم موفق شود.

با جمشید زارع صحبت کردم

دایی در مورد طلبش از این باشگاه نیز متذکر شد: من ۳۱۹ میلیون تومان از این باشگاه طلب دارم. ۶-۷ماهه که قول دادند آن را پرداخت کنند. خیلی دوست دارم به دور از مسائلی از قبیل شکایت و این جور مسائل پولم را بدهند. من از دو سال پیش از این باشگاه طلب دارم و البته یک موضوعی هم بگویم من در این مدت فقط یک بار با جمشید زارع در خصوص دریافت پولم صحبت کردم که قول دادند در مدت دو هفته آن را پرداخت کنند اما از آن دو هفته، یک ماه است که گذشته و هنوز هیچ خبری نشده است.

اسم دایی برای پرسپولیس حاشیه‌ساز است

وی درخصوص تشویق شدنش توسط هواداران پرسپولیس گفت: مردم نسبت به من لطف دارند، اما من از آن‌ها می‌خواهم بازیکنان و مربیان فعلی پرسپولیس را تشویق کنند. اسم علی دایی برای باشگاه پرسپولیس حاشیه‌ساز است. کسانی که من را دوست دارند به هیج عنوان اسم من را در استادیوم صدا نزنند. امیدوارم پرسپولیس موفق باشد. بگذارند خاطرات خوب من در زمان بازیگری و همچنین مربیگری در پرسپولیس که یک خاطرات خوشی بود همچنان پابرجا بماند.


تاکنون روی پای خودم ایستاده‌ام

علی دایی در خصوص ادعای یکی از متهمان اصلی اختلاس بیمه ایران در خصوص اینکه قصد داشتند زمینی را به وی بفروشند، گفت: این ادعا‌ها آنقدر احمقانه و بی‌مورد است که من به خودم اجازه نمی‌دهیم در مورد اینچنین موارد صحبت کنم. آنقدر در این مملکت سالم زندگی کرده‌ام و تاکنون هم روی پای خودم ایستاده‌ام که نیاز نداشته باشم یک ریال مال حرام بخورم و کوچک‌ترین مشکلی داشته باشم.

تمام مردم عوامل اصلی اختلاس را می‌شناسند

وی ادامه داد: یک عمله پول مردم را بالا کشیده و اسم من را در دادگاه اتهاماتش به زبان می‌آورد، شما نگاه کنید خبرگزاری‌هایی که به این موضوع آب و تاب داده‌اند ریشه‌شان به کجا وصل می‌شود. ببینید از کسانی که بازجویی می‌کنند قبلا چه کاره بوده‌اند و توجه داشته باشید. اصل ماجرای اختلاس‌ها به چه کسانی بر می‌گردد. بروند روی اصل کاری‌ها کار بکنند و اینکه روزی بخواهند که چنین انگ‌هایی را به علی دایی بزنند باید آرزویشان را به گور ببرند و مطمئن باشید اگر تا الان کوچک‌ترین مساله‌ای از علی دایی ببینند تا حالا هزار دفعه آن را کله پا کرده بودند اما من سالم زندگی کرده‌ام و سالم زندگی می‌کنم و سالم هم زندگی خواهم کرد و آقایانی که اسم من را مطرح می‌کنند می‌خواهند ماجرا را از مسیر اصلی دور کنند وگرنه تمام مردم می‌دانند عوامل اصلی اختلاس چه کسانی هستند و چه کسانی به این آقایان اختلاس‌گر پول داده‌اند و شرایط را برایشان فراهم کرده‌اند اما الان با آن‌ها کاری ندارند.

وی ادامه داد: متاسفانه اسم بردن از من در دادگاه اختلاس یک کار سیاسی بود که علی دایی به دلیل اینکه خودش را از سیاست کنار کشیده می‌خواهند با چنین مواردی حاشیه‌سازی کنند اما کوچک‌ترین نسبت را هم نمی‌توانند به من بدهند.

می‌خواهند ذهنیت مردم را نسبت به من تغییر دهند

علی دایی اضافه کرد: من ۱۵سال است کار اقتصادی در ایران و خارج از ایران انجام می‌دهم اما جالب است بدانید در این مدت حتی یک بار هم وام نگرفته‌ام و اینطور انگ‌ها به علی دایی نمی‌چسبد و آنها می‌خواهند ذهنیت مردم را نسبت به من تغییر دهند. کلیه اختلاس‌گران از طرف آدم‌های شناخته شده‌ای ساپورت می‌شوند. مردم هم آنها را می‌شناسند. این چیز‌ها به دایی نمی‌چسبد. دایی رو پای خودش ایستاده و یک ریال هم از این پول‌ها نخورده است.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
در همین زمینه
 • علی دایی: آمار کشته‌های زلزله بیشتر از اینهاست
 • فوری و اختصاصی میدان/ علی دایی برای کمک به زلزله زدگان اردبیل اردوی راه آهن را ترک کرد/دایی، همه را به یاد مرحوم تختی انداخت
 • اختلاس ۱۵ میلیارد تومانی در بنیاد شهید و امور ایثارگران
 • نامه وزرای دولت دهم درحمایت از محمدرضا رحیمی، متهم کلیدی پرونده اختلاس بیمه ایران؟!
 • بازداشت برادر سردار قاسم‌ سلیمانی به دلیل اختلاس و فساد مالی
 • قاضی پرونده اختلاش بیمه ایران: احکام متهمان همزمان با هم اعلام میشود
 • اختلاس۶۰ میلیارد تومانی در صدا و سیمای ضرغامی
 • علی دایی: یک بار گفته‌ام کسی جرات ندارد در ایران به آدم‌های سیاسی گیر بدهد.
 • اشاره رییس مرکز امور اصناف به جزییات اختلاس 800 میلیونی
 •  
  آخرین اخبار
 • سحرخیز در ششمین روز از اعتصاب غذا از خوردن دارو امتناع کرد
 • رحیمی: فقط جمهوری اسلامی غیر متعهد است/اکنون شرایط مدیریت جهانی برایمان فراهم شده است
 • اژه ای: امدادگران مناطق زلزله زده خرابکارند/مشروح نشست خبری
 • علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما سرباز ولایتیم
 • رفتن ژیلا بنی یعقوب برای اجرای حکم خود به زندان اوین
 • ناکامی اجلاس غیرمتعهدها؛ واقعیتی که حاکمان ایران به خوبی از آن مطلع‌اند
 • یادداشت همسر نسرین ستوده: دو سال از بازداشت بی مرخصی نسرین گذشت
 • هاشمی رفسنجانی: صدای متحجران که موافقت جمهوریت نبودند، از ابتدای انقلاب هم بلندتر شده
 • افزایش ۴۵ در صدی قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت کاغذ در عرض هشت ماه سه برابر افزایش یافته است
 • ابلاغ طرح جامع پدافندی از سوی آیت الله خامنه ای
 • توجیه ضرغامی برای مناظره انتخاباتی و جیگر/مترجم خسته بود، جای سوریه گفت بحرین!!
 • افشاگری عجیب گلپور علیه معاون اول احمدی نژاد
 • سید عباس نبوی: با حکم حکومتی رهبری جلوی محکمه رفتن ده پرونده سنگین دولتی ها گرفته شد/البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند!!!
 • حکم "مه‌آفرید خسروی"، متهم اصلی اختلاس بزرگ به وکیل وی ابلاغ شد
 • سوختگی شدید دو کارگر در کارخانه مشهد نخ
 • كسی نیست كه بپرسد برای چه تیراژ كتاب‌ها زیر 1000 نسخه آمده است/مطبوعات به شكل وحشت‌انگیزی مورد دل‌زدگی جامعه قرار دارند
 • نهاوندیان: باید در راه اندازی بورس ارز اعتماد بخش خصوصی را جلب کرد
 • علی لاریجانی: ایران تاکنون عملیات نظامی در سوریه نداشته است/ کشورهای عربی نگران دموکراسی سوری هستند!!!
 • جوادی حصار: اصولگرایان با عملكرد فعلی خود در اداره كشور در جایگاه تعیین شروط برای اصلاح‌طلبان نیستند
 •